Morbus Perthes (Pertesova choroba)

Lenka 81

Syn nosil rok atlantu no po poslednej kontrole na Kramároch sa lekár vyjadril že je nevyhnutná operácia. Chcela som sa spýtať niekoho kto už má skúsenosti ako je to po operácii. Ako dlho bude v sadre a čo nasleduje keď mu ju dajú dole či opäť bude mať atlantu alebo barle. A tiež ma zaujíma ako ste to riešili so školou. Syn je prvák (odklad už mal). Vďaka za každú odpoveď

Hana45

Ahojte všetci.Mojmu vnukovi minulý týždeň diagnostikovali Petrhsovu chorobu.Ma aj ortézu Atlantu.Ake máte z ňou skúsenosti?....Keď má súčasne Atlantu aj barle je to nezlučiteľné.Pada a potkina sa.Prosim porate.

martin-555

Mne diagnostikovali perthes ked som mal 11 rokov. Bolo to v roku 2006 hned po zisteni ma poslali do Prešova na ortopediu kde ma primár nechal v nemocnici. Primár za rozhodol pre operaciu. Hned ako mi to zistili tak o 2 týždne som išiel na operaciu. Operacia dopadla výborne dali mi do nohy 3 klince pol roka som chodil na barlách a potom mi klince vybrali a je pokoj. Vôbec som nemal problemy že som musel ležať v posteli za 2 roky vôbec sa mi napáči liečba aku davaju iny lekari podla mna je najlepšia operacia
po operacii asi o 5 dni som išiel domov doma som aj cvičil a chodil na barlách :) teraz mám 17 rokov každy deň chodim po vonku všetko je v pohode od operacie nemám vôbec žiadne bolesti všetko je v poriadku dokonca som nato už zabudol pre mňa to nebolo nič strašne som rád že ma doktor operoval a nie nechal sa trápiť rok v posteli aku tu čitam niektore príspevky čo to je za rozum takto trápiť deti

Ak by niekto chcel niečo vedieť tak mi tu napíšte vélmi rád vám pomôžem všetko som tu nerozpisoval to len tak v skratke kto by chcel vedieť tak mu napíšem ako som sa liečil ake bral lieky a ake cviky cvičil

doubek61

Přeji hezký den. Mám takovou zvláštní prosbu, pokud vám doma zůstala již nepoužívaná atlanta, nebo jiný ortopedický apparat (tohomasova dlaha, milwaukee krozet atd..
Můj kamarád má bratra který pracuje v nemocnici v Africe a tam se tyto apparaty tvrdě platí, tak jim chceme trochu touto cestou pomoci. Předem děkuji Doubek

polackova

Prosíííím Vás, kto ma dietatko po operácii m.perthes ozvite sa mi...... stojim pred rozhodnutím operovať ci neoperovat....staci ked mi prezvonite-ja vam zavolam 0907306507
DAKUJEM VAM

mylysh

pre ninuska99 ...
Pozdravujem vas mohli by sme sa skontaktovat mailom? Velmi by ste mi pomohli a poradili aj ohladom prispevkou a liecby...
Mail- milena.sibova@post.sk