Morbus Perthes (Pertesova choroba)

Sonja82

pre Veria:
my sme boli tiez Mudr. Pruzincom odoslani na Kramare.. a tiez som tam z nich mala nie prilis dobry pocit..
minuly tyzden sme boli u Mudr. Popluhara v Ziline. vyzera byt fakt odbornik a okrem toho bol velmi ludsky, trpezlivy, ochotny.. za vysetrenie sme platili 20eur, kedze sme boli v jeho sukromnej ambulancii. este nemame potvrdeny Perthes (stale dufam, ze ho ani nepotvrdia)ak by sa potvrdil, asi by maly musel chodit o barliach a pouzivat ortezu., ale Popluhar nedava tie strasne atlanty a pod... ked mate Perthes, chodte rovno do ZIliny. aj v BA su odbornici, ale ZIlina je ovela lepsie vybavena a aj postupy nepouzivaju tie z roku 1985 ;)
liecebnu ako taku poradit neviem , ale najlepsie si vedia s perthesom poradit v kupeloch v Cizi.

veria

Ahoj...syn ma 4 roky a pred tyzdnom mu diagnostikovali perthes...boli sme u doktora Pruzinca v Trnave...odoslal nas na Kramare...pan primar nas poslal domov ze máme prist o tyzden na kontrolu...maly má na lavej nohe perthes a na pravej má zapal klbu a zapal slachy na tu kriva takze teraz zatazuje tu lavu...chcem sa opytat aká je dobra liecebna...aky je dobry doktor...citala som tu o panovi doktorovi Popluharovi či mame ist k nemu lebo neviem co mam robit...na tych Kramaroch som nemala nejaký dobru pocit dakujem...mozete mi napisat aj na mail

ninuska99

pre MYLYSH - ahoj aj ja mam dievcatko-ma 6 rokov a postihlo ju to ked mala nastupiť do školky-cez prazdniny stazovala sa na bolest v kolene a krivala na pravu nozku,este dobre ze jej na to prisiel pan doktor -Klimek zavcasu podla snimku,nasadil liecbu-atlantu dlahu,potom barlicky,kupele v čiži,rehabilitacie...no a co najmenej zatazovat klbik-cize plavanie,cvicenie,byciklovanie...na urade sa nedaj odbit-mas narok na benzin a ked ma atlantu,tak aj na satstvo...zelam ti vela trpezlivosti,je to dlha choroba ,trva asi tri roky,ale stoji to za to...vela stastia...

Sonja82

mam 7 rocneho syna a ma podozrenie na Perthes. na RTG nie je nic, robili mu len gamagrafiu - tam je vraj slabo, ale predsa vidiet slabsie prekrvenie v bedrovej oblasti. a este krv mu brali, kvoli sedimentacii a crp, ale to je v norme. chcu ho hospitalizovat a natahovat mu nozicku. prosim vas, mate niekto skusenosti s extenziou??? nemam z toho dobry pocit skratka. okrem toho, chystame sa aj do Ziliny k Mudr. Popluharovi. ake s nim mate skusenosti?
som z toho zufala ...

polackova

"AHOJTE PERTHESACI"
Prosim vas....pouzivate nejake masticky, kremiky, lieky, vitaminy, recepty starých materí....neviem ako by som pomohla tomu mojmu dietatku.

miskabanfi

A čo sa týka príspevkov pri perthes
máte nárok na príspevok na auto,na ošatenie-okolo- 17eur a benzín-okolo 31eur
Nedajte sa odbiť,100%vám to patrí!!!

miskabanfi

Ahojte všetci,môjho 9 ročného syna postihla táto choroba minulý rok v septembri.Začal krívať a bolelo ho stehno,našťastie sme to hneď riešili,snímok ukázal perthes.Išli sme do Detskej fakultnej v Bratislave a tam sme hneď ostali ležať,lebo mal už skrátený sval.Chceli ho operovať no našťastie to povolilo a hneď sme nastúpili na liečenie do Čilistova.Odvtedy sme tam boli 5 krát.Je to tam veľmi skromné,prostredie nič moc,ale sú tam super ľudia.Odporúčam.

mylysh

zdravym vsetkych ktori sa trapia s touto chorobou.Postihlo to aj moje dievcatko 4 roky na lavom bedrovom klbe.Zacala nam zle chodit na lavu nohu a stazovala sa na bolest... bolo to asi tyzden a pol pred 8.9.2011 kedy nam ortoped v Bardejove povedal hned po urobenom snimku,ze je to zle a treba hned liecit. citam tu rozne skusenosti s touto chorobou,dobre aj zle,ale mna to zasiahlo uz len z toho dovodu,ze som sa tuto spravu dozvedela za takych tazkych okolnosti.Cakame druhe babo a mam 2tyzdne do porodu. 16.9.2011 ma nasa Natalka nastup do Cilistova v Samorine na 3 tyzdne.Manzel ide s nou lebo ja nemozem a pocula som vseliake nazory na to liecebne centrum. Poradte nam ako postupovat a pomoct malej,ked je to zive a vesele dieta a nevie co ju caka... :-( ako je to s uradmi,ked nemame auto a ta dialka Bj a Ba... Jedina vec,co ma upokojuje je,ze manzel tam bude s nou. prosim o radu a skusenost s Cilistovom. dakujem mili

RNG

Perthes je nedokrvenie urcitej oblasti, tj mozu tam nastat aj zapalove procesy, lebo sa tam nedostava nielen dost zivin, ale ani obrannych latok. Cokolvek na prekrvenie pomoze, najma pohyb, teplo a dobra vyziva. Pripadne aj riedenie krvi enzymami, lebo redsia kvv rychlejsie cirkuluje.
Zivot je pohyb bolo aj heslo mojho otca...

Inac na zapalove procesy je plno protizapalovych, ako curcumin, dumbier, bosvelin a mnozstvo enzymov, co odstrania zamorenie sposobujuce zapal.

PSandokan

Rozhodol som sa sem prispieť, aby som trochu potešil.
Môjmu synovi diagnostikovali perthes v 4,5 roku. Momentálne má 13 a je futbalovým brankárom v prvoligivom klube. Nohu nijako nešetrí.
Na začiatku nám prognózovali zlý vývoj - v kĺbe bol veľký zápal. Prvý rok a pol bol stav viac menej nezmenený, atkže ho nebudem popisovať. Potom sme úplne vysadili vodu, vystríhali sme sa hocijakého prechladnutia - nohy bez papúč je niečo úplne neprípustné. S nohou sme začali cvičiť - na nohe mal syn pripevné závažie a cvičil ňou. Okrem toho sme bicyklovali a kĺb natierali kostihojom.
Po roku takéhoto fungovanie sme ukončili liečbu s tým, že sme skončili medzi 2% najlepšie vyliečených pacientov.
Ja si z toho beriem nasledujúci záver: V kĺbe je zápal, ktorý pokiaľ sa nezlikviduje, tak to nebude fungovať. Voda, či už studená alebo teplá, zápal iba zhoršuje. Kĺb nesmie zostať bez pohybu - bez pohybu nie je život - prekrvenie kĺbu prispieva k liečbe.