Morbus Perthes (Pertesova choroba)

ondrik001

AHOJTE, CHCEM LEN VSETKYCH KTO LIECITE DIETA NA PERTHES OBOZNAMIT ZE OD SVOJEJ ZDRAVOTNEJ POISTOVNE MATE NAROK NA TROJKOLKU PRE DIETA POSTIHNUTE NA PERTHESOVU CHOROBU, JE DOLEZITA ABY DIETA ZASTAVALO BEZ TOHO ABY STUPALO NA NOZKU. VELA ZDARU PRI LIECBE ZELAM A TRPEZLIVOSTI.

ondrik001

Ahojte, ak je tu niekto kto vie poradit o mineraloch a vitaminoch nech mi napise na mail votareal.petrik@gmail.com ako aj zaujima ma nazor na bicykel, nam dr. neodporucil bicyklovat a aj plavanie nam kazal pockat ale podla mna sa pri pohybe lepsie prekrvuje klb a tym aj viac mineralov sa tam dostava, kto mnate skusenosti s kupelmi a ktore odporucate. dakujem vopred za kazdu radu.

Sillvika

zdravim vsetkych ktory sa trapia s perthesom ako ja.mam k vam prozbu ak mi niekto z vas vie poradit tak prosim pomozte mi.neviete niekto kto bi mi predal individualnu pomocku-sportovy kociar buggy A10 ktory je do 50kil a je zachovaly.ak niekto zvas o niecom vie prosim ozvite sa mi na tel.cislo 0904970350.potrebujem to k 3rocnemu synovy ktoremu je este tazko chodit o barliach a nas ortoped nam to odmieta predpisat hoci je to plne hradene poistovnou aj napriek doporuceniu primarky z kupelou.za pochopenie vopred dakujem.prosim pomozte ak viete....spozdravom silvia

pegyyyy

PRE jjjj:napiste mi na mail,gabaiz@azet.sk,...ako steto prekonali,..a ci ju operovali,..a kolko rokov ste bojovali,...ku komu chodite,....lebo ja uz neviem co mam robit...co som vsetko pocula,...ze po kupeloch sa to zhorsuje,..ten klb a treba operovat....tak dik

jjjj

pre peggyyyy.
Ne naša malá tiež pila mliečko ale aj tak sme mali poerthes teraz sme už za tým. Ale každopadne sa nebojde bude to dobre.
A nieje to tým že nepila mlieko

OBETAVOST

maxa nenatrafila na Doc POULA ale kontakt dostala od cloveka ktoremu doteraz nedala ani odpoved ako dopadla smutne ale poucne do zivota

peggyyyy

pre MAXA::: DOBRY DEN,...prosim napiste mi na mail gabaiz@azet.sk,kedy jej to zistili,..po akom case ze ma pertes,a aky stupen ma,..tej choroby,..my mame prvy stupen,..moja zacala krivat,...z nicoho nic,..zatial bolesti nema...zistili jej to po mesiaci,..ze v akom stave mala vasa dcerka ten klb,na zaciatku,...???my sa chystame do kupelov,..asi číž,a ze vraj tamn musi byt 5 mesiacov...tak uvidime,..a odpiste,mi,diky...a ci mate prispevok opatrovatelsky,..a co este ste vybavovali,...tak dik...ci mate specialny kociar,alebo vozicek,..bycikel,..a...ostatne veci,..diky....

maxa

ahojte, moja dcera ma 8 rokov a takmer rok bojujeme s perthesom. Boli sme 2x v Čilistove po 3 tyzdne. Konzervatívnu liečbu som vydrzala pol roka, dcere sa hlavica uplne rozpadla. zacala mat bolesti, nosila ortézu atlantu, tu sme museli odlozit a vratit sa k barliam a voziku. A potom som natrafila na Doc. Poula v Brne, prisli sme na konzultaciu a dostali sme odporucenie na operaciu alebo este minimalne 3 roky s barlami. Comu dáte prednost?? My sme sa po konzultacii s dcerkou rozhodli pre operaciu v Prerove, teraz je 5 tyzden po operacii. uvidime ako bude po kontrole o dva tyzdne. Musim povedat, ze to znasala uzasne a sklanam sa pred jej tuzbou behat ako ostatne deti. Pre mna ako mamu to bolo velmi tazke aspon ten prvy tyzden dva po operacii. ale!! dcera nema sadru, musi len lezat, lenze cvici s nozickou, masirujeme a ma ciel ze bude zas chodit ako kamarati.. ak môzem odporucit, chodte za doc Poulom.. ja nemam dobre skusenosti tu..je sice pravda, ze clovek premysla co je lepsie, ale my sme mali z veseleho dievcatka, ktore sportovalo a smialo sa.. smutne a nestastne dieta..a ktorej mame netrha srdce ked vidi svoje dietatko utrapene?? mozem dat len same dobre body nemocnici v Prerove, doc. Poulovi a celemu personalu.. uzasní ludia, ktorí beru ohlad na detsku dusicku.. vsetkym drzim palce a nevahajte vyuzit vsetky moznosti dieta za to stoji..

peggyyyy

pre wedgwej.......prosim vas napiste mi ako ste sa liecili s vasou dcerkou,a ci ju operovali,..a ci ste boli v kupeloch,.....a ci ma preukaz ztp.,,,alebo ci beriete nejake pridavky,...pisete ze klb ma uz v poriadku??aj moze stupat na nohu???tak dik za odpovede...pa

dana z po

EŠTE PRE PEGYY
Zlatko čaká ťa dlhý boj asi taký maratón, ale na konci je teraz len také malé svetieslko ale to sa bode pomaly zväčšovať. Neviemčo všetko ti povedal doktor ale mne povedal ronvo je to choroba liečiteľná, je vylliečiteľná ale na dlho 2-5 rokov. Tak pevné nervy. opi sa ak chceš ale teraz, lebo od zajtra už budeš musieť fungovať na 120%. Ale bude to vždy lepšie. My keď sme boli v Žiline na operácii tak tam som si povedale, že sme na tom ešte dobre, lebo my sa vyliečime, pri tom čo som tam videla sa ti chce plakať. TAK SA DRŽTE OBE.