Priskoro na dietatko?

marci

Milá leah je mi apsolútne fuk aké máš financie.Môžem Ti povedať mám super manžela,super tri deti,bývanie,žiadne dlhy,som spokojná s prácou,morča,korytnačku,zajaca,dobrých príbuzných.........a nepotrebujem mať ani dolár.Vieš financie nie sú všetko a môj názor ja taký,že by som Ti nezverila ani tú našu korytnačku počas zimného spánku.TAk šetri a ver medicíne a na Slovensko sa určite nevracaj.Takých pipiek je tu dosť.Len aby si sa raz nedivila.A ešte čo Ti chcem popriať,aby Ti raz to Tvoje dieťatko povedalo krásne mama a potom si na mňa spomeň,lebo to je najkrajšie slovo ktoré môže mama naozaj z úst svojho dieťatka počuť.

leah

gabca, moja, ja nehovorim o genetickych testoch pred narodenim, ale pred otehotnenim, testuju sa obaja partneri. Keby som mala co len 1 percentne riziko, ze pocate dieta nebude ok, tak dieta mat nebudem, nie som predsa blazon...

leah

marci, ja viem, ze zijem v uplne inom svete. S partnerom sme si naplanovali, ze za desat rokov budeme mat dost penazi do konca zivota (cca 400 000 dolarov, co by malo stacit. Teraz mame nasetrenych 100 000 dolarov)- nechcem hrdlacit cely zivot a na Slovensko sa nevratim, lebo kvoli tomu som zo SR odisla, takze ma zmysel skoncit skolu a robit nasledujucich desat rokov a dieta si zabezpecit potom, ked uz bude vsetko na poriadku. Nuz a v 50tke preboha nebudem v domove dochodcov. Dovtedy bude dost penazi aj na sluzku:)

rada

dovolim si napisat aj ja svoj nazor. Co je to priskoro? A na druhej strane nikdy nie je neskoro. Ked sa to uz stalo, tak preco si ho nechat? Na to si mala mysliet predtym ako si zacala sexualne zit. Ma to pre aj proti. Ak si mlada, tak nebudes mat prax v robote, a ak uz mas nejaku prax, nejaku karieru tak si zrelsia na materstvo. Ja mam 27 a este studujem dialkovo. Ked sa to stane tak sa stane, ale rozhodne chcem dokoncit skolu, aby som si materstvo potom vychutnavala, tiez uz mam aj prax za sebou a myslim, ze pozerat na to, ci je priskoro alebo nie je, to neni az ta spravna uvaha. Ide o to, ci v zivote nemas este nejake hodnoty, ktore chces dosiahnut, netreba sa ponahlat aj tak mas cely zivot pred sebou. Ak mate kde byvat, ak ste financne zabezpeceni, ak je to ozaj ten pravy, a ak si spokojna s tym, co si dosiahla, tak zase preco nie? To je tvoje rozhodnutie.

marci

A ešte pre leah ...vieš mať dieťatko vo vyššom veku so sebou prináša aj problémy.Čo ak Ťa nepustia z domova dôchodcov na rodičovské združenie?

marci

aj mňa posielali s prvým synom v 18-tke na potrat v 21 týždni s odôvodnením,že syn sa prestal vyvíjať a bude postihnutý telesne aj duševne určite ho nedonosím atď.Malého som prenášala 16 dní a mal skoro 4 kg.Milá leah nehnevaj sa na mňa ale porodiť v 36-40-tke a už sa nevrátiť do práce ?Žiješ úplne v inom svete.ˇAno v USA je to možno tak ale tu si musíš odmakať všetko ,aby si vyžila aj s dieťatkom.Skús prísť žiť na Slovensko a uvidíš.Ale ber to ako môj názor.Nechcem Ťa uraziť.

ivka2

s týmy testami suhlasim , aj mojej mama kolegyna mala 14 rocnu dceru a potom v 36ke otehotnela...robili jej tie geneticke testy a vyslo jej ze dieta bude postihnute..tak chcela ist na potrat...mamka ju presvedciala ze nech si to rozmysli , lebo moze to byt omyl..tak to riskla..a teraz ma zdraveho 3 rocneho Tomaska...

gabča

Tie genetické testy pred narodením by som nebrala ako smerodajné. Ja keď som čakala syna, tak som mala veľmi zvýšené AFP, posielali ma na odber plodovej vody, ale keďže bol už neskorý termín, už by mi to aj tak nemohli zobrať, tak som radšej nešla. Syn sa narodil úplne zdravý. Kamarátka mala všetky testy úplne v poriadku a má syna s Dawnovým syndrómom. V pôrodnici som bola na izbe s mamičkou, ktorej dieťa sa narodilo s rázštepom ústnej dutiny, tiež mala všetky testy v poriadku.Aj sestrička v ambulancii mi povedala, že tie testy sú úplne zlé.

leah

marci, zelam ti vela stastia a najma, nech su deti zdrave. Uf, vobec si neviem predstavit mat dieta tak mlada ako ty. Ja sa na to fakt necitim... Dieta chcem mat vtedy, ked sa uz nevratim do roboty, ked porodim.
Presne tak, ja zase poznam dost dvadsiatnicok s postihnutymi detmi...Zalezi od genov, ked su korene dobre a spravene vselijake testy este PRED pocatim, riziko sa minimalizuje. Ked moja segra rodila v 36tke, nerobili jej ani amniocentezu, sla na geneticke testy pred otehotnenim a vysledok bol, ze je fit.

marci

ad.janka
medicína tvrdí kadečo ale ja som v 19-tke porodila syna 3980g v 21-tke dcéru 3550g a v 26-tke dcéru s problémami 3230g.Takže medina nie vždy hovorí na 100%.