Ako prezit pohreb...

Príspevok v téme: Ako prezit pohreb...
majka s.

predvcerom zomrela moja posledna stara mama. zajtra bude pohreb. psycholog sa u mna nemylil, ze som velmi precitlivela. ako mam pohreb prezit? na poslednom pohrebe pred 10 rokmi, ked zomrel dedko, ktoreho som mala velmi rada, som sa psychicky zrutila. ako sa ovladat??? je to sice dost emocionalna zalezitost, ale nejak sa to prekonat musi...

agina

Majka kludne sa na babkinom pohrebe vyplac, to je najlepsie na uvolnenie napatia a k pohrebu to patri, zvlast, ked si babicku mala velmi rada. Nezadrziavaj emocie.

majka s.

dnes o jednej ideme z domu. o druhej je pohreb. ja viem, ze babke je teraz lepsie a je stastnejsia nez my. ale i tak... ked si pomyslim, ze som ju davno nevidela a teraz ju uvidim len v truhle (teda len jej truhlu, lebo truhla bude zatvorena dufam)... inak by som to nezniesla, keby bola otvorena. je to smutne. a okrem toho ja s 4 surodencami mame odniest veniec ku truhle. joj... aspon ze taka rozlucka no. vraj sa to na vnucata patri. drzte mi palce :o). ked vidim, ze niekto place, tak mi je do placu.

lencok1

a presne daj si nejake to magnezium, lieky ak nemusis vynechaj, ak by to bolo nevyhnutne, daj si lexaurin alebo xanax, to ta ukludni

age44

ovladat? asi len spominaj na vsetko pekne co ste spolu prezili, bude ti sice veeelmi smutno, ale ked sa vyplaces, pomoze ti to. aspon mne je lepsie, ked si poplacem a uvolnim sa. vsak na pohrebe to nie je nic zvlastne. neboj sa, prezijes to. a uz si aj o nieco starsia ako si bola pred desiatimi rokmi.

lencok1

ahoj majka, no ty si taka ako ja, my ked sme pred 2 mesiacmi pochovavali staru mamu tak som bola na upokojujucich liekov, pomaly som ani o sebe nevedela, nejako som to prezila...je to posledna rozlucka s tvojou starkou, uz asi nadisiel jej cas, a uvedom si ze ona by urcite nechcela aby si sa trapila...je to velmi tazke, ale zivot je taky...musime sa zmierit so zakonitostami a kolobehom tohto zivota...musis byt silna a mysli na nu s laskou a tes sa z tych ktorych tu este mas

lilith

ked umrie človek,neznamená to že je koniec,pozri sa na to inak,starká proste ide len niekam kde jej bude lepšie,to je kolobeh života....ja som tiež musela zvládnut pohreb dobrého kamaráta,švagrinej,mami....

maja77

rozhodne si daj aspon nejaky vitamin,trebars sumive magnezum,na posilnenie nervov,inac,prezit sa to musi,raz sa vsetci stretneme,dufam,ze v nebi...

usiko

nemusis tam ist, ak ta to ubija, a neskor sa mozes ist rozlucit so starkou na hrob, zapalis jej sviecku a ona bude veli rada, ze si prisla.....