Operovat, ci neoperovat?

Príspevok v téme: Operovat, ci neoperovat?
milluska

Ahojte vsetci, mam 24 r a pred niekolkymi mesiacmi mi na zaklade narusenej citlivosti na lavej strane sedacej casti, a CT diagnostikovali herniu platnicky L5-S1. Dnes som bola stav na odporucenie neurologicky konzultovat na NCH v Ziline a lekar odporuca operaciu, hrozi mi totiz vraj znecitlivenie celej nohy. Poradte mi prosim, kto mate operaciu za sebou, ze ci sa tn oplati, ako vyzera zivot po operacii a hlavne kde sa ked uz dat rezat? Piste, prosim, prosim, som bezradna...

milluska

Dik za povzbudenie, no nevidim to s tou pracou optimisticky, lebo oproti inym nasim ambulanciam, mam aspon viac ako min.mzdu a tazko najdem este robotu na odbornejsej ambulancii-robim na endokrinologii. V pondelok sa to chystam doktorovi-zamestnavatelovi povedat, tak ak chces, napisem ti na mail, ako zareagoval. Len mi napis mailovku.

lea

no moja kamaratka, ktora je po 2. operacii bola PN od novembra do dalsieho septembra.. ale normalne sa pohybovala a sedela uz mesiac po operacii. dokonca aj tancovala celu noc a odvtedy sa jej to zhorsilo.. ale kazdy ma ine priznaky. hovori, ze tato 2. operacia jej moc nepomohla, vlastne bolesti ustupili, ale trpnutie zostalo. ale prvu operaciu mala uz pred mnohymi rokmi a hovorila, ze potom vobec nemala ziadne tazkosti - zila ako zdravy clovek az do urazu, kedy si znovu poskodila stavec S1 a musela na 2. op. O pracu sa neboj, sestricky vzdy budu potrebovat. na vseobecnej ambulancii robis?

milluska

K nam (robim na ambulancii) chodi jedna pacientka presne s tvojim problemom a potesim ta, povedali jej to, co tebe, ze aby pockala kym ta tekutina neuschne (vraj doslova ako slivka, ktora sa po vysuseni scvrkne) a ucinok sa dostavil, teraz sa jej to ustalilo. Sice si dava velky pozor na kazdy pohyb (myslim ze vravela, ze len moze stat alebo lezat), je to ovela vraj lepsie. Ja mam zase skor problem s tym rizikom ochrnutia, alebo pomocovania sa. A nevies ako to vyzera po operacii? Vraj minimalne 2 mesiace PN a vobec nesmies sediet. Som este objednana na konzultaciu do NZ.

lea

ja si praveze citim vsetko, az prilis, bolest mi vystreluje do lavej nohy, niekedy az neznesitelne. lekari teraz odporucili cakat, ze by sa ta vyliata tekutina z platnicky mala casom sama vstrebat, ale kedy to bude, neviem.. vraj by sa to mohlo rychlejsie vstrebat steroidnymi liekmi, ale tie som odmietla, ked som si precitala tie neziaduce ucinky. stala by som sa bezkrkou a hlavohrudovou :-)

lea

jasne, 5 mm. 5 cm, to by som tu uz nebola. ja som bola aj na akupunkture, dokopy asi 15x a nic. ozon o nicom, bolo mi po nom este horsie. operacia je nebezpecna asi v tom, ze keby ti ten sedaci nerv pretali, tak nemozes chodit. kazdy zasah do chrbtice je vazny. ale zase ked uz nic ine nepomoze, treba ist. mam kamaratku po 2 operaciach a chodi.

milluska

Neviem, co dalej..cvicim pilatesa, aj RHB, beriem lieky, ozonoterapia vraj nie je moj pripad..no jo, ani my mladi to nemame lahke..ze?