Operovat, ci neoperovat?

Príspevok v téme: Operovat, ci neoperovat?
milluska

Ahojte vsetci, mam 24 r a pred niekolkymi mesiacmi mi na zaklade narusenej citlivosti na lavej strane sedacej casti, a CT diagnostikovali herniu platnicky L5-S1. Dnes som bola stav na odporucenie neurologicky konzultovat na NCH v Ziline a lekar odporuca operaciu, hrozi mi totiz vraj znecitlivenie celej nohy. Poradte mi prosim, kto mate operaciu za sebou, ze ci sa tn oplati, ako vyzera zivot po operacii a hlavne kde sa ked uz dat rezat? Piste, prosim, prosim, som bezradna...

milluska

Akupunkturu som tiez skusala, nezabralo, este mi lekar vynadal, na co som vobec sla, bolesti totiz nemam. Lea a v com je operacia riskantna? V oblasti l5-S1 uz miecha nie je! MR mi nerobili, mam CT a tam velkost protruzie nie je uvedena, iba mi neurologovia povedali ze mam velky nalez, hm.. Tiez neviem, co ma posielaju..asi kvoli tomu, ze sa mi ta necitlivost stale rozsiruje.. Ty si co necitis?

m janík

doporučujem vám akupunktúru, je veľmi účinná,ak by nezabrala (čo je málo pravdepodobné), až potom volte operáciu.V lekárskej literatúre som čítal, že až 97 % týchto operácií sa robí zbytočne!!!!!

lea

pozri MRko. tam je pisane kolko mas protruziu. cudne, ze ta chcu operovat, lebo teraz maximalna vacsina lekarov s operaciou caka. to kedysi sa operovalo ako na beziacom pase. a ze vraj 98 % operacii bolo zbytocnych.

lea

mam, dakedy to hrozne boli. ja mam protruziu 5 cm. uz sa to vlecie takmer rok. neviem co so mnou bude. mam len 29 rokov. ale toto nie je zivot. ale operacia je riskantna, voli sa ako posledne riesenie. v podstate zijem bez obmedzeni, ale chodza viac ako 200 m je nepredstavitelna. zijem ako dochodca. v klude to vsak neboli.

milluska

Ahoj lea, konzultovala som vlastne so 4 lekarmi, 2 boli chirurgovia, dvaja neurologovia a vsetci sa zhodli-treba operovat. Tak ja vazne neviem, cvicim uz 3 mesiace a lieky neucinkuju. Ako velku protruziu mam, to netusim, nikto mi to nepovedal a kanal mam vrodene zuzeny. Lea, prosim, ako dlho to mas ty a tiez mas utlak miesneho nervu?

lea

miluska, a pokial ides k neurochirurgovi, povie ti operovat, je to jeho praca. ak pojdes k neurologovi, mozno bude mat iny nazor. ale zalezi to samozrejme od konkretnej diagnozy. kolko cm je protruzia resp. extruzia? aky velky priestor zostava v spinalnom kanali?

lea

Mam podobny nalez a tiez mi 2 lekari odporucali operaciu a 10 zasadne nie. treba konzultovat viacerych. ja pokial chodim, tak sa operovat nedam. ale treba vela rehabilitovat, min. 1 hod. denne