chudnime spolu

emma 23

Cau SESI, 90 - dnova rozlisovacia dieta.Sklada sa zo styroch dni, 1 den je bielkoviny, 2 den skroby, 3 den uhlohydraty a 4 den vitaminy.
Na ranajky v kazdom z tychto 4 dni môzes jest len ovocie. Napr. 2 jablka, 2 hrusky, strapec hrozna atd.
Bielkovinovy den
Obed: Varene alebo dusene chude hydinove maso bez koze (môze byt aj chude hovadzie, bravcove, zajacie, morcacie alebo ryby)Namiesto masa môzete zjest 2 vajcia, syry alebo tvaroh, a to v rovnakom mnozstve ako maso.Mliecne vyrobky ratame k bielkovinam, a preto ich môzeme jest len v tento den.K tomu si pripravte vela zeleninoveho salatu a inej zeleniny, ktoru môzete podusit alebo zapiect tak aby zostala chrumkava.K tomu este krajec celozrnneho chleba a 3 dl cistej polievky, môze byt aj z kocky, ale bez zavarky.Vyvar vypite hned po jedle.
Vecera:Jedzte rovnake jedlo ako na obed, ale bez vyvaru.Ak ste na obed jedli maso, musite ho jest aj na veceru, to plati aj pre ine vybrane potraviny.Porcia jedla na veceru musi byt vzdy o polovicu mensia ako na obed a bez chleba.

Skrobovy den:OBED Môzte jest fazulu, hrach, soju, sosovicu, ryzu alebo zemiaky. Vsetko musi byt uvarene alebo udusene a to na najmensom mnozstve tuku.K tomu zjedzte jeden krajec chleba,salat z rozlicnych druhov zeleniny.
Vecera:Rovnaka ako na obed, ale zase o polovicu menej.
Den uhlohydratov:Obed mozete jest varene cestovinys rôznymi zelenin. omackami, ochutene koreninami,hubami.Môzete jest aj pizzu,ale len s paradajkovou alebo zeleninovou omackou.Mozete jest aj akekolvek slane pecivo.Dalej môzete si urobit aj palacinky,ale bez vajec a mlieka.K jedalnemu listku tohto dna patria jedla zo vsetkych druhov muky, ako aj vsetky druhy vlociek aj cestovin.
Vecera: jeden kus torty,alebo 3 kusy drobneho peciva, alebo 3 kopceky zmrzliny a zavazne 1 tablicku cokolady na varenie.Ak nie ste sladki siahnite po slanom pecive,alebo zjedzte kus pizze.
Vitaminovy den:V tento den konzumujte ovocie,alebo zeleninu.
Vodný den.jeden krat mesacne musite mat tento den a to kazdy 29 den.Vzdy musi nasledovat za vitaminovym dnom a za nim nasleduje bielkovinovy den.Pocas tohto dna pijete iba vodu.

nechtik

pekne vitam mile kocky.Tak co,fakt pomaha ta 90-dnova dieta.Potrebujem aj ja nejake to kilecko zhodit,tak poradte.Dakujem a drzim vam palce

evul

Sorry, ta ciarka tam robi bordel. Skus este raz - -odkaz odstránený- . Uz by to snad malo fungovat :) Zaklad - jest male porcie 5x denne, pit asi 3 l vody, malo solit, vylucit sladke a mastne veci. Ale to je fakt len zaklad. Je treba si o tom nieco nastudovat - tie clanky, co su na tej stranke, su super hlavne preto, ze nemusis studovat ziadne dalsie knihy o zdravej strave, ale mas to tam vsetko pekne zrozumitelne napisane. Aj o zlozeni stravy (tuky, cukry, bielkoviny) aj o tom, preco diety nefunguju, aj o tom, ako si vahu udrzat trvalo... Je tam aj forum, ak chces, kludne sa zapoj, podporujeme sa tam, co velmi pomaha. Ak by si este nieco potrebovala vediet, kludne sa opytaj :)

evul

Mamina, len prosim ta nezacinaj s 90-dnovkou...sice pri nej schudnes, ale co potom? Ako po kazdej diete naberies naspat :( Je treba sa stravovat zdravo, 5x denne a podla zasad racionalnej vyzivy...skus mrknut na www.chudnutie-ako.sk, su tam clanky o zdravej vyzive, mne teda pomohli, a su tam baby, co schudli uz aj 30-40 kg. Ja zijem na zdravej strave (s obcasnymi vynimkami, samozrejme ;)) uz 3/4 roka a spokojnejsia som este nebola :)

zrelá mamina

Ahojte chudnutiachtiví!
Vezmite ma do svojho klubu, pls...
Čo je to tá 90-dňová diéta? Pošle niekto?
Mockrát ďakujem a držím palčeky všetkým z klubu chudnutiachtivých... Nebojte sa, som iste tlstejšia ako vy... 172/ 93
Načase s tým niečo robiť! ...

maminka

Ahojte, tak sa pripajam aj ja. od zajtra zacinam s 90-dnovou dietou. Dufam, ze to bude fungovat. Ma s tym niektora z vas skusenosti?