Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chlpky nad hornou perou

[zruseny12]

...no asi ano,ked to tam tak pisu/je to clanok skopirovany zo stranky ZDRAVIE Z BOZEJ LEKARNE/
...tiez som bola prekvapena,preto som to tu dala,ale neviem ci by to aj bolo mozne odstranit tie chlpky LASTOVICNIKOM...

[zruseny12]

...toto je dost zaujimave
lastovicnikom sa odstranuju -
Chlpy na tvári, silné ochlpenie na rukách a nohách žien poukazujú na poruchy obličiek. Postihnuté miesta sa natierajú šťavou z Iastovičníka, ktorú môžeme získať v odšťavovači (čerstvá šťava sa v chladničke udrží až pol roka), šťava sa nechá niekoľko hodín pôsobiť, potom sa miesto umyje jemným mydlom a trošku vysušená pokožka sa natrie nechtíkovou masťou alebo rumančekovým, prípadne ľubovníkovým olejom (pozri Spôsob použitia).
Okrem toho možno podstúpiť liečenie čajom z pŕhľavy, piť aspoň tri až štyri šálky denne, alebo využiť sedacie kúpele z prasličky na zlepšenie prekrvenia obličiek (pozri heslo Praslička roľná).

casiko

Keď depilovať vrchnú peru, tak jednoznačne laser.Teraz mi stačí ísť 1x na jar,1x na jeseň.Je to najmenej bolestivé a dve tretiny chĺpkov už nerastie!Vosk, alebo ošetrenie u kožnej(vypaľovanie ihlou)by som už nechcela zažiť.

elie

pre touareg_girl ja to riesim presne takym istym sposobom ze vytrhavam...svoje chpky mam biele dufam ze nestmavnu ked budem vytrhavat....mne to strasne vadi ked mam trocha dlsie a tiez hned vytrhavam a neje to az taka strasna bolest zvykla som si...len sa bojim toho ze cim viac vytrhavam budu aj rychlesie rast:((((

tududumtuc

LASER: chcem iba povedat ze laser je nevhodny pretoze po hormonalnych zmenach sa chlpky objavia opat a su to iba zbytocne vyhodene peniaze :/

A ja mam problem s oblastou bikin, pretoze vzdy ked pouzijem ziletku, tak ked nejdem do protismeru chlpky je vzdy potom este vidno, a ked pouzijem ziletku do protismeru rastu tak sa mi spravia cervene vyrazky a chlpky zarastaju.. Mam tam prilis citlivu pokozku a tak da bojim pouzit nejake surove vytrhavanie.. nemate nejaku prakticku radu? najlepsie bezbolestnu metodu alebo nieco co mi tam pokozku nepodrazdi pretoze to je potom ciste peklo :/

touareg_girl

Ahojte..tiez mam chlpky nad hornou perou a zacala som si ich vytrhavat s pinzetou-sice to dost boli,ale musim vydrzat ved pre krasu sa trpiet musi..koza je po tom bez chlpkou a vzdy ked uz vidim,ze sa zacinaju objavovat dalsie chlpky znovu si ich vytrham pinzetou...ale vydesilo ma,ze som tu citala,ze po vytrhavani pinzetou su hrubsie, je to pravda?lebo ja to moc nevnimam pretoze hned ako vidim,ze sa znova nejaky ten chlpok objavil uzaj siahnem po pinzete a sup s nim von.A chcem sa opytat,ze to co som tu citala,ze si chlpky nad perou vytrhavate depilatorom,tak to myslite normalnym depilatorom na nohy?to snad nie..:/ :P.:D sestra si tak raz vytrhala jednu pazuchu(zo srandy,ale) a skoro omdlela od bolesti.A tiez ako som tu citala tak holiace pasky weet zrejme nie su vhodne..a peroxid sa mi zda az priliz drasticky a odfarbovanie mi tiez nic nehovori,ved sa chcem chlpkou zbavit a nie ich len odfarbit.A to s tym voskovym trhanim u kozmeticky,nie je rovnake ako z weet pasikmi?aj ked sa mi to zda lepsie..ale zase vyhadzovat peniaze za kozmeticku ked si chlpky mozem vytrhat aj sama..hm..tak aky je teda najlepsi sposob odstranovania tych chlpkou nad hornou perou? necham si poradit,ale predsa len zatial zostavam pri pinzete :))

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chlpky nad hornou perou - Fórum - ZDRAVIE.sk