Chrbtica, nervstvo, tetania?

Príspevok v téme: Chrbtica, nervstvo, tetania?
lenka 99

caute vsetci..uz pomaly tristvrte roka trpim na velmi cudne symptomy ktore so sebou nijako nesuvisia. vsetko zacalo v januari ked som vecer vyfajcila balik cigasriet po ktorom som mala pocit ze ma bere k infarktu. celu noc mi trpla ruka,trieskalo mi srdce..ako keby mi odumierala cela strana tela no a potom to prislo... zacala som mat problem s nervom pri lopatke na lavej strane(zapal alebo zablokovanie)..velmi bolestive..zakazdym ked sa ozve,vystreluje mi bodava bolest do ruky..mravcenie,trpnutie,lamava bolest kosti hlavne v oblasti prstov as dlane.casom sa pridruzilo skubanie a trhanie nervov na celej chrbtici,ktore je najviac intenzaivne pri vykonavani manualnej cinnosti. mam problemy s chodenim na dlhsie trasy..rychlo sa zadycham,stahuje mi vsetko svalstvo od hlavy cez krk az ku hrudniku..pocit tlaku nehybnosti.pred par mesiacmi som mala tiez problem s uzlinou pod sankou,obcas sa zdurila s miernym pocitom bolesti(nie stale)..pred mesiacom ma zacala pobolievat ta ista strana tvare..bolest klinovej kosti,mala som problem s rozpravanim a zuvanim..bolest zuvacieho klbu abo ako sa to vola (pri uchu) no pred nedavnom mi to preslo a teraz ma boli ta klinova kost (nie je to extremna bolest)..bolest pocitujem hlavne pri lezani na dannej strane tvari s bolestou sanky a zalahovanim na ucho v ktorom citim velky tlak..mavam aj nevydrzatelne palenie vo vonkajsich kutikoch obidvoch oci a obcas aj na kozi pod ocami..velmi neprijemne (alergiu nemam). zaoberala som sa temou zapal trojklenneho nervu,ale pri tom sa popisuju extremne nevydrzatelne bolesti ktorymi ja netrpim. neviem si vysvetlit ako sa mi tieto vsetky priznaky mozu opakovat stale dookola po dobu skoro jedneho roka... obcas mam dni ked mi je dobre..som plna energie..no ked to na mna pride som uplne nevladna..pocitujem tazobu v nohach,hlavne v stehnach,obcas sa mi stava ked si prejdem po kozi pocitujem ihlicky..pocit stiahnutia a tlaku na hrudi je velmi silny..urity podiel na tom ma samozrejme aj moja psychika,doktori nevedia zistit co mi je a cim dalej tim viac mi to udiera na hlavu..nevladzem uz dalej. robim to co by som nemala..sedim za pc cele dni a studujem co by mi asi mohlo byt.. po tych vsetkych chorobach ktore mi tam vzdy vyhodi som psychicky na dne. robim v zahranici a cakanie na vysetrenie trva celu vecnost. ma prosim vas niekto z vas podobne priznaky bo ja sa uz citim fakt ako blazon..zacala som brat magnezium pretoze mi to pride akoby problem \"tetania\" no velmi mi to nepomaha. prosim ma niekto aspon tusenie co by to mohlo byt. a este som zabudla spomenut ze nemozem sa nemozem opierat chrbatom pretoze nahle dostavam pocit hrudy v hrtane a opuchne mi pod ocami. skusala som aj masaze ale to mi len viac uskodilo,vydrazdene a bolestive som mala cele svalstvo aj nervy na chrbtici..hlavne mam bolesti nervov v okoli ramien a lopatiek. aj maserka si vsimla ako mi robila masaz ze mi pod ocami vystupilo s miernymi ciernymi kruhami..tak neviem ci to vsetko nemoze byt aj problem s chrbticou bo aj ta ma pobolieva,nejaka vyskocena platnicka a takisto plecia,ktore mam stuhnute a velmi bolestive..ja uz fakt neviem coho sa mam chytit.prosim poradte co to moze byt...prosiim!! (mam 24,48kg,169cm)

bond 2001

ze spominas tu hadicku brat bol teraz na hadicke musel tak si priplatil a uspali ho este to nema v poriadku a este mu objavili aj zlcnikove kamene.Teraz troska oddychujem volaco som napiekla a chlapci chcu ozdobyt stromcek no neviem len neviem sa zbavyt tzch blbych pocitov ada

[zruseny12]

tiez som unavena,ale uz menej,odkedy som brala antibiotika na helikobaktera,tak trochu ta unava opadla/potrebovala by som ist este na kontrolu,ci je uz poriadne vylieceny heliko.,ale nechce sa mi na hadicku,a aj sa bojim...uz som o tom pisala.../
inak si myslim,ze uz sa to nezmeni,len treba zmiernit to,co mame...uz si zacala brat ten tiamin+vapnik?
na jednu stranu je aj dobre,ze nie je zima,ale na druhu stranu si priroda ani neodychne...
ja mam velmi rada zimu,ked je krasna biela,a clovek sedi v teple,alebo ides von a vsetko sa ligoce...
my sme vsetci doma,druh je doma uz dlhsie,lebo nemaju pracu koli tej krize...
tiez pracuje prec,3tyzdne pracuje 10dni je doma...

bond2001

ahoj mariee som rada ze si tu ja pocitujem to iste ako ty to hrzzenie alebo sklbanie mam stale inde teraz prave v zaludku stale je to inde amna to velmi vycerpava aj teraz sa mi hrozne chce spat pripadam si ako 80 rocna starena aj ta je niekedy cipernejsia ako ja prejde to dakedy bude to ako predtym?Ja uz tomu ani neverim no a co robim peciem pomaly dnes som im spravyla syr ahranolky ved sme len traja a decka ved vies ako to je.a u nas je ako na jar prave som bola pozriet uz mamvsetky jarne kvietky vonku uz aby bola jar!!!ADKA

[zruseny12]

ahoj ada,no ja som si tiez uz na nieco zvykla,lebo aj tak musim,nic ine my neostava,ale radsej by som bola zdrava ako predtym,najviac ma stve,ze nemozem vsetko robit,ako kedysi...VSETKO...ci to bola tazka praca atd. bez prestavky v kuse som robila,teraz musim oddychovat,inak by som nemohla pracu dorobit,a nemozem nic tazke dvihat...neviem,co sa deje,ale kosti na bokoch,ma nieze bolia,ale skor ako keby sa mi do nich niekto zahryzaval,taku bolest na casy pocitujem,ako reuma,ale nie je to reuma...nelamu ma,ale take divne to je...tazko sa to opisuje....
a tiez je to iba chvilu,potom zacne boliet nieco ine,ked neboli tak je mi zle na odpadnutie,ked sa najem...no skoda reci,uz sa musime s tym zmierit...
u nas dnes je tak vselijako...
ako sa dnes ty citis a co dobreho varis?

alenka

ahoj lenka 99 naviem ci chodis este na tuto stranku ale co je stebou polepsilo sa lebo co si vsetko napisala to je skor utrpenie ako choroba alenka

bond2001

ako sa dnes citim moc dobre nie keby nebol ten blby vnutorny pocit uz na to mravcenie by som si zvykla u vas je ako u nas svieti slnko ako na jar ada

[zruseny12]

Ahoj ada,verim,ale len v niecom,lebo sama sa nad tym niekedy pozastavujem...
aj v biblii som citala,ze slova ako PREKLINAM...by sa nemali len tak vyslovovat,mali by sa poriadne zvazit...
ako sa dnes citis?

bond2001

ahoj mariee vies na mna sa to akosi velmi sype teraz mi volal manzel ze nestihne prist na vianoce domov lebo pan sef u koho robi kym nenajde nakladku naspet tak musi cakat uz som sa dobre vyplakala o detoch ani nehovorim neviem si to predstavit ako to bude vies ja co som nikdy neverila na magiu asi na tom volaco pravdy bude ci nas uz volakto nepreklial ty tomu veris neviem uz mi sibe asi ada

[zruseny12]

...ani tak nemam strach,lebo ja hovorim,co sa ma stat sa stane,ale jasne,ze obcas rozmyslam nad tym,co bude ked sa mi nieco stane...je to asi normalne...neviem si ani predstavit,aby som bola zavisla na niekom,vela veci si porobim este sama.../a to uz aj tak musim niektore veci obmadzit/