Chrbtica, nervstvo, tetania?

Príspevok v téme: Chrbtica, nervstvo, tetania?
lenka 99

caute vsetci..uz pomaly tristvrte roka trpim na velmi cudne symptomy ktore so sebou nijako nesuvisia. vsetko zacalo v januari ked som vecer vyfajcila balik cigasriet po ktorom som mala pocit ze ma bere k infarktu. celu noc mi trpla ruka,trieskalo mi srdce..ako keby mi odumierala cela strana tela no a potom to prislo... zacala som mat problem s nervom pri lopatke na lavej strane(zapal alebo zablokovanie)..velmi bolestive..zakazdym ked sa ozve,vystreluje mi bodava bolest do ruky..mravcenie,trpnutie,lamava bolest kosti hlavne v oblasti prstov as dlane.casom sa pridruzilo skubanie a trhanie nervov na celej chrbtici,ktore je najviac intenzaivne pri vykonavani manualnej cinnosti. mam problemy s chodenim na dlhsie trasy..rychlo sa zadycham,stahuje mi vsetko svalstvo od hlavy cez krk az ku hrudniku..pocit tlaku nehybnosti.pred par mesiacmi som mala tiez problem s uzlinou pod sankou,obcas sa zdurila s miernym pocitom bolesti(nie stale)..pred mesiacom ma zacala pobolievat ta ista strana tvare..bolest klinovej kosti,mala som problem s rozpravanim a zuvanim..bolest zuvacieho klbu abo ako sa to vola (pri uchu) no pred nedavnom mi to preslo a teraz ma boli ta klinova kost (nie je to extremna bolest)..bolest pocitujem hlavne pri lezani na dannej strane tvari s bolestou sanky a zalahovanim na ucho v ktorom citim velky tlak..mavam aj nevydrzatelne palenie vo vonkajsich kutikoch obidvoch oci a obcas aj na kozi pod ocami..velmi neprijemne (alergiu nemam). zaoberala som sa temou zapal trojklenneho nervu,ale pri tom sa popisuju extremne nevydrzatelne bolesti ktorymi ja netrpim. neviem si vysvetlit ako sa mi tieto vsetky priznaky mozu opakovat stale dookola po dobu skoro jedneho roka... obcas mam dni ked mi je dobre..som plna energie..no ked to na mna pride som uplne nevladna..pocitujem tazobu v nohach,hlavne v stehnach,obcas sa mi stava ked si prejdem po kozi pocitujem ihlicky..pocit stiahnutia a tlaku na hrudi je velmi silny..urity podiel na tom ma samozrejme aj moja psychika,doktori nevedia zistit co mi je a cim dalej tim viac mi to udiera na hlavu..nevladzem uz dalej. robim to co by som nemala..sedim za pc cele dni a studujem co by mi asi mohlo byt.. po tych vsetkych chorobach ktore mi tam vzdy vyhodi som psychicky na dne. robim v zahranici a cakanie na vysetrenie trva celu vecnost. ma prosim vas niekto z vas podobne priznaky bo ja sa uz citim fakt ako blazon..zacala som brat magnezium pretoze mi to pride akoby problem \"tetania\" no velmi mi to nepomaha. prosim ma niekto aspon tusenie co by to mohlo byt. a este som zabudla spomenut ze nemozem sa nemozem opierat chrbatom pretoze nahle dostavam pocit hrudy v hrtane a opuchne mi pod ocami. skusala som aj masaze ale to mi len viac uskodilo,vydrazdene a bolestive som mala cele svalstvo aj nervy na chrbtici..hlavne mam bolesti nervov v okoli ramien a lopatiek. aj maserka si vsimla ako mi robila masaz ze mi pod ocami vystupilo s miernymi ciernymi kruhami..tak neviem ci to vsetko nemoze byt aj problem s chrbticou bo aj ta ma pobolieva,nejaka vyskocena platnicka a takisto plecia,ktore mam stuhnute a velmi bolestive..ja uz fakt neviem coho sa mam chytit.prosim poradte co to moze byt...prosiim!! (mam 24,48kg,169cm)

lenka 99

janulka ja prave dosla od toho sukromneho..som nanho spustila vsecko co sa mi udialo od januara..ani polku som mu nestihla povedat a hned ma prerusil...vraj problem psychickeho charakteru.. som zacala tym ako som mala problem s uzlinami pod sankou a potom mi to preslo na pravu stranu..zalahovanie a tlak v uchu,bolest dolnej sanky akoby zuba..tie vsetky obavy na mna vraj posobili deprimujuco a zacala som mat z toho vsetkeho psychiku v cudu..vysvetlil mi ze vsecko je v nasom mozgu !! som mu povedala ze uzlina ma uz netrapi,mala som velke obavy ci to nemohla byt rakovina abo nieco take bo som mala strasne tlaky v krku,obcas mi puchol, ale najviac ma znepokojovali tie vydrazdene nervy po celom chrbate,obcasny pocit bodania v chrbtici,stuhnutost krku,bodava bolest v hlave,hlavne problem s dychanim a tak...mi predpisal tabletky na depresiu,upokojenie nervoveho systemu,takisto posobia na chronicke bolesti ktore si clovek sam psychikou vyvolava. ja neviem ono to bude asi fakt tou psychikou,ja uz bola v poriadku no pred tymi dvoma tyzdnami ako som sa dozvedela o sm a zacala do toho sprtat,spajala som si niektore moje symptomy s tou chorobou no a od vtedy to so mnou slo dole vodou...nepretrzite som bola v krcoch a dialo sa mi totalne vsetko..povedala som mu o mojej obave,presetril ma a vraj nemam ani najmensi naznak aby som to mohla mat,vraj ani jeden z mojich priznakov s tym nema ziaden suvis a nemam stresovat lebo niet pochyb ze som zdrava...vrak mi absolutne nic nieje a ja mu dala papier na ktorom bolo snad..teraz neklamem... 50symptomov ta som sa po tom ako mi to povedal citila jak blazon..ze mi proste drbe v hlave. uz som sa trochu upokojila,zacnem brat tie antidepresiva a este mi povedal ze po mesiaci mu budem volat ze som uz zdrava,nic mi nebude a nebudem s nim potrebovat ziadne stretnutia ...no taa nechajme sa prekvapit :) a ty mojino jak uz ti je lepsie...fakt to bude tou psychikou,neboj, nic nam nieje,si to len same namyslame.mi vysvetlil ze ak dame nasmu mozgu podnet na pocit nejakej bolesti,stane sa to chronicke a budeme to citit stale,pritom nam nic nieje a netrpime ziadnou chorobou. moja ja uz v takych bolestiach a krcoch za poslednu dobu bola ze som chcela zomriet bo sa to nedalo zniest..bolelo a pichalo ma totalne vsetko..problemy s dychanim,este aj ta uzlina sa mi zacala ozyvat,tlak v uchu no proste som bola na dne..preplakala som den a noc. som rada ze som za nim dnes zasla a hlavne ze mam tie tabletky,ze ma ukludnia...neboj vsecko bude fajn :)

jana123

ahote.vcera som mala hrozny den. Musela som ist z prace domov,lebo mi bolo strasne zle, bolel ma chrbat, cela lava ruka a v kuse som plakala.Uplne to na mna dolahlo. Cely vecer som bola v takomto stave. Ale na pohotovost som nesla, nejako som sa potom upokojila.
Dnes rano som bola u neurologicky. Este na mna ani neprehovorila a som sa rozplakala, ta vedela to je vo veci a dala mi vyplnit taky dotaznik. No a zistila mi ze mam uzkost a zrejme panicku poruchu. Pojdem este na rontgen,lebo mam zrejme vyskocene stavce v krcnej chrbtici a aj z toho mam bolesti. No najma ta uzkost, vycerpanie..Predpisala mi antidepresiva a teraz mam kopec otazok, ci sa nemam bat ich brat...Bojim sa zacat si s AD, ale co ked nie je ine vychodisko?
Ako si na tom Leni ty?

lenka 99

zlatko ja mam stretnutie so sukromnym doktorom,fajne za to zacvakam,ale som uz tak na dne so vsetkeho, ze mi to je jedno. zajtra dam potom vediet ako to dopadlo.. dnes sa inac citim hrozne..najvacsi problem mam s chrbticou...bolia ma na nej vsetky nervy,skube mi s mimi a ked si lahnem do postele citim ako mi nervy skacu na celom tele. inac s tymto problemom mam spojeny aj problem s ocami..ked sa mi vydrazdi nervstvo na chrbtici hlavne v oblasti lopatiek,(akoby mravcenie,bodava bolest)hned mi opuchne pod ocami,a takisto citim nervy na tvari(..akoby mi pod ocami nieco lozilo a citim ihlicky a bodanie na kozi po celom tele....feest mam strach...strasne sa bojim ze to moze mat nieco docinenia so sklerozou multiplex..ja uz fakt neviem ako dalej ..

lenka 99

ooo ... kiezby si mala pravdu, uz som taka vystresovana s tou SM ze mi okrem toho nic ine po rozume nechodi.. sak uvidim mam ist teraz na vysetrenia.. ty mas tetaniu?

ooo

neviem, či to je tetánia, ale ja mám príznaky ako ty, tá únava, náhle ma prepadne, neviem kedy a kde, ale ja som unavená stále, už od rána, ale niekedy prídu hrozné stavy, v robote si musím zdriemnuť a tak. Všetky tie stavy prichádzajú samé od seba a veľmi nečakane, zo sekundy na sekundu sa to mení... priznávam, tie oči neviem,ale ja mám zas poruchu videnia a to s tým tiež vraj nesúvisí :-) Ale ke´d som bola na vyšetrení u odborníčky na SM (asi 15-tom vyšetrení u 15-tej neurologičky), tak mi povedala 15-ty krát, že toto nie sú príznaky SM a že či som videla tých ľudí vonku v čakárni a ja že áno a ona že ja s nimi nemám nič spoločné, lebo oni sú chorí a ja nie... odvtedy som o tom už nezapochybovala a ani nemienim. A keďže máme podobné príznaky, tak sa pre to už nemusíš vzrušovať ani ty...

lenka 99

sa ale stavim ze oci pri tetanii nemaju s nicim suvis...ja ich mam raz vysusene potom ma zas stipe v kutikoch a najhorsie ked si citim nervstvo a bodanie na chrbate tak mi okamzite pod nimi napuchne a citim ako mi pod nimi pracuju vsetky nervy. akokeby mi mravce po ksichte chodili..no nic zajtra sa snad dozviem viac. inac musim priznat ze vela stresujem a hlavne vtedy ked sa nieco necakane stane ta sa tak naplasim ze ma zacne jak keby svrbiet vo vnutri a uz sa mi to ozve. inac trpim aj nesdkutocnou unavou..najhorsie zo vsetkeho je to ze nikdy neviem kedy ma to chyti.. mam take stavy ze sa tackam a nedvihnem od vycrpania ani ruku .. som nehybna jak kus dreva. a nieje to len po vycerpani ono sa mi ta unava dostavi kedykolvek..rano som svieza zeby som sla z koze vyskocit..naplanujem si na vecer program..s kamoskami von a tak plna stastia a nedockavosti no a po par hodinach ma to chyti.. unava, nemam na nic chut,nevladzem,mam zlu naladu...stahuje mi v krku,picha a stahuje na hrudi..obcas sa mi aj zle dycha hlavne pri chodzi a rozpravani...jak keby som maraton behala ..tak neviem..vraj tetania ma ine priznaky

ooo

lenka ja to poznám, tiež som zo SM bola brutálne, neskutočne vystresovaná, ja som už myslela, že sa z tých myšlienok zrútim. Ale potom mi došlo, že to je fakt psychika. Hej, ja mám tetániu a panickú poruchu a ktovie, čo všetko ešte :-) V podstate už ani neriešim ako sa volá moja diagnóza, skôr riešim to, čo s tým treba robiť. Lenka ja ti zaručujem, že tú SM nemáš, , ona vôôôbec nemaá také prejavy ako ty popisuješ. Ja nepoznás Sm-skára, ktorého prepadávajú také stavy ako teba...

lenka 99

ooo ... kiezby si mala pravdu, uz som taka vystresovana s tou SM ze mi okrem toho nic ine po rozume nechodi.. sak uvidim mam ist teraz na vysetrenia.. ty mas tetaniu?

ooo

lenka moja toto ani vzdialene nepripomína SM, prosím ťa nestresuj sa. Fakt, že máš tetániu... psychika robí neskutočné veci, ja som už tomu uverila... úplne že sa mi rozum zastavuje, že čoho všetkého je psychika schopná a čo dokáže vyvolať. Ty sa Lenka potrebuješ upokojiť, hlavne sa zbaviť tých myšlienok na SM, vypýtaj sa na magnetickú rezonanciu, ktorá bude negatívna a budeš v kľude konečne...

lenka 99

zlatko ja mam stretnutie so sukromnym doktorom,fajne za to zacvakam,ale som uz tak na dne so vsetkeho, ze mi to je jedno. zajtra dam potom vediet ako to dopadlo.. dnes sa inac citim hrozne..najvacsi problem mam s chrbticou...bolia ma na nej vsetky nervy,skube mi s mimi a ked si lahnem do postele citim ako mi nervy skacu na celom tele. inac s tymto problemom mam spojeny aj problem s ocami..ked sa mi vydrazdi nervstvo na chrbtici hlavne v oblasti lopatiek,(akoby mravcenie,bodava bolest)hned mi opuchne pod ocami,a takisto citim nervy na tvari(..akoby mi pod ocami nieco lozilo a citim ihlicky a bodanie na kozi po celom tele....feest mam strach...strasne sa bojim ze to moze mat nieco docinenia so sklerozou multiplex..ja uz fakt neviem ako dalej ..