alkoholizmus

Príspevok v téme: alkoholizmus
alenka 54

dobrý den, prosím o pomoc ako postupovať pri alkoholizme strašieho človeka 69rokov, ak už sám neovláda svoje pitie a nedokáže rozpoznať následky svojho konania. zdrav. stav sa rapídne zhoršuje. je problém aj s prijímaním potravy. ako treba postupovať, ak sám nechce navštíviť lekára.
treba najskor odporučenie od obvodného pre liečbu? alebo priamo kontaktovať protialkoholickú ambulanciu? za všetky rady dakujeme

ooo

Môžem len to povedať, že nedajte sa vtiahnuť do ich chorého života... to je na dlho, skúste si prečítať knihu Dospelé deti alkoholikov, je veľmi dobrá a pomáha...

ooo

Hm, rada by som vám poradila, čo robiť s takými rodičmi, naozaj rada by som poznala na to recept, pomohlo by to mnohým ľuďom, ktorých poznám (či už v súkromí alebo z práce...), ale žiaľ pravda je taká, že každý alkoholik má svoje dno a kým na neho nesiahne, tak sa neuvedomí. A hrozné na tom je, že niekto to dno do smrti nenájde a zomrie na to

17

alenka54.V prvom rade sa kazdy musi chciet liecit preseba,prenikoho ineho.Najlepsie je navstit psychiatricku.Ta doporuci liecbu najlepsie.Bud ambulantne alebo ustavne.Vela stastia!!

17

som rada,ze niekdo reagoval na moj prispevok.Smutnucka-bolo by velmi dobre keby sa tvoja mamina odhodlala ist aspon ku psychiatricke.Liecit sa da aj ambulantne.Je mi ta moc luto,pretoze takto trpeli aj moje dve dospele dcery.Abstinujem sice iba 1 rok no tu nesmiernu radost v ich ociach nechcem uz nikdy stratit.Ako pise mijo i puncovy zakusok by ma vratil spet.Zavislost od alkoholu je choroba na cely zivot.Mijo prosim navstevujes neaky A-klub?

12345

smutna nebud smutna.Takychto pripadov je vela.Urcite to osud nejako zariadi,nieco sa stane a zmeni sa to.Verim Ti,ze sa citis ako sirota,pretoze pre nich je najdolezitejsia flasa.No a svadbu mozes mat malu,len s dvoma svedkami a niekde mimo bydliska.Drzim palce.

smutna

Ja nepijem alkohol, lebo sa mi hnusi, co to uroti z ludi. Moj otec pije, niet s nim rady, stale ide. Neda sa s nim porozpravat, stale je ticho a cez vikend a povas vecerov pocas tyzdna uz je v lielhu. Velmi sa o neho bojim. Ale alkohololizmu podlahla aj moja mama a snou si nevieme vobec rady, je agresivna, manipulovacna a nepricetne agrsivna. Hanbim sa ludi, pretoze rodicia piju a robia take sceny, ze sa hanbim strasne. Neviem si predstavit, ze by som si raz doviedla priatela k nam domov, ani svadbu nechcem mat, je to smutne. Teraz som sa rozisla s priatelom a neviem, co mam robit. Sama prenajom nesplatim a zit s nasimi je strasne. Mam pocit, ze som sirota. Bola som hladat pomoc u lekara, ale vysvetlili mi, ze nikoho na liecbu nasilu nevezmu. Takze ostava mi len viera, ze sa nieco stane, co ich prinuti sa prinavratit k normalnemu zivotu.

neznamy

ja mam otca alkoholika,ma skoro 60rokov a stale pije.trva to to uz dlho.priblizne okolo 15rokov.nedokaze mu odolat,este aj ma taku robotu v ktorej sa pije a kazdy den pride domou uz pod vplyvom alkoholu a este ide aj do krcmy.a to je 5krat do tyzdna.mozete NAM nikto prosim poradit co a ako mame robit.KAZDA POMOC JE VYTANA!!!

milan0000

Ja mam otca alkoholika teraz oslávil 60ku a zasa začal piť už je tyždeň v tom začal pivom a teraz pije už len tvrde včera ho vihodili z práce a neda sa zastavit lekarovy ho nedostanete a na nejake ličenie to už vobec nie.Celi deň iba preleži a iba navečer ide vom a to si nakupiť zasoby na dalši deň.nedari sa ho presvetčiť aby prestal.Neviete niečo poradit ???

Mijko

takze..som alkoholik-abstinent po liecbe..sice som mladsi ale nevadi. Mal som spolu pacientov ktorych priniesli rodiny, ze uz s nimi nevladzu dalej. Doniesli ich na psychiatriu..boli vzaty na detoxikaciu..2-3dni na akutne oddelenie a potom ich psychiater odoslal po dohode s nim na protialk. oddelenie. U nas to bol dost tvrdy rezim a dost (hlavne starsich ) ludi to nezvladlo a prosikali rodiny aby sa za nich zarucili aby mohli ist domov..rodinka samozrejme plakaniu neodolala a podpisali papier o zodpovednosti-VSETCI TYTO LUDIA ZASE PIJU A TERAZ ZASE MOZE PLAKAT RODINKA!!! Treba to vydrzat a nenechat sa ovplyvnit placom a prosbami, ze on to tam nevydrzi! Cim tvrdsi rezim-tym lepsie!! Predna hora je o nicom..vylet na 2 mesiace a clovek zrecidivuje aj tak.. je to tam ako v tabore..len je to zname, lebo je to velka liecebna. Pochybujem, ze by siel dobrovolne k obvodnemu a poziadal ho o liecenie-to je obvykla cesta. Keby boli nejake otazky, tak kludne napiste..rad odpoviem. Neznasam chlast tak velmi ako som ho dakedy miloval!!! Dakujem lekarom a sam sebe, ze som to zvladol. Ale ALKOHLIZMUS je CHOROBA NA CELY ZIVOT-alkoholik sa nenauci pit s mierou NIKDY..na to pozor. Nedat si ani len puncovy kolac..o tom je abstinencia..a zmenit svoje myslenie!!