SOM NAFUKNUTA - CO S TYM

Príspevok v téme: SOM NAFUKNUTA - CO S TYM
bolavebrusko

AHOJTE, mam taky problem. uz asi pol roka pocitujem naduvanie, miernu bolest v oblasti brucha..aj ked sa snazim neprejedat sa a jest pomerne zdravo, mam to stale..dnes napriklad som len na kuracej polievke, pretoze som sa pokusila zjest trocha chlebika so syrom a ihned som sa citila nafuknuta...pribrala som aj na bokoch a cela sa citim velmi zle...nikdy som nemala problemy s velkym bruchom, ale teraz mi ani stahovanie nepomaha...je to velm neprijemne, co mam robit? mam ist na nejaku ocistu, ci su nejake prirodne lieky??? velmi ma to trapi, prosim poradte...som zufala

samko r.

Aj jogurt môže, ale hlavne vyrobené zo sladkého mlieka, lebo jogurt už prešiel tým procesom kde sa ten alergén na mliečnu laktozu cukru sparcoval kultúrou.

RNG

Bolave brusko, potravinove doplnky nnajdes v niektorych lekarnach(dost vysoke ceny) na nete (Google.sk alebo medzinarodne Google.com)alebo v doplnkovych obchodoch vcitane mojich.
Vid reklamy Google.
Adresuj konatelku, ked nieco nenajdes v zozname, mozno ti to bude vediet zohnat.

bolavebrusko

majka.s
dakujem za prispevok, prave som si nasla v skrini od herbalifu aloe bylinny napoj..neviem skusim ho pouzit, je o nom vela pisaneho..a ako ti robili tie vysetrenia? zavadzali ti hadicky??

majka s.

ja mam problemy s nafukovanim uz asi 2 roky. na odporucanie mnohych ludi (aj lekarov) som navstivila gastroenterologa. ten mi spravil rozne vysetrenia (ako endoskopiu zaludka, rektoskopiu creva, ultrazvuk a ine). vsetky boli v poriadku vysetrenia, ale na ultrazvuku bol cely pankreas zahaleny plynmi. doteraz sa to nevysvetlilo. a brucho mam zas nafuknute ako tehotna. a to po kazdom jedle aj vode. ale uz to neriesim. aj ja som mala jest probiotika a jogurty a take veci, ale potom mi tu poradili na fore, ze naco do seba budem este potraviny trepat a zatazovat zaludok. skusala som brat Espumisan proti naduvaniu po jedle (tiez ho kazdy vratane mojich lekarov vychvaloval), ale mne absolutne nezabral. necitila som sa zle od neho, ale bolo to asi tak akokeby som jedla len nejaky cukrik. nepomohol ani neposkodil. ked som drzala 90-dnovu dietu, tak som sa citila trosku lepsie. tak skusim prejst opat na system tejto diety. len je tazke dodrziavat ju, ked idem niekde na oslavu alebo co. bola som na kare, ked zomrela babka a tam sa podavala komplet tepla vecera (a ja som na taku veceru nezvyknuta, lebo skoro nikdy neveceriam, lebo staci mi obed). bolo to na mna vela. takze pokusim sa na tu dietku prejst.

bolavebrusko

RNG
dakujem, som na tomto fore len kratko ale stihla som si vsimut, ze tu ludom dost pomahas..prosim ta, kde si viem zohnat tieto produkty???

RNG

Probiotika najdes v doplnkovych obchodoch.
Tvoj problem je ale zle travenie, nedostatok zaludocnych kyselin a enzymov. Tato tema bezala na fore mnohokrat.(nafukovanie, pala,...)
Pomoc je BetainHCl, Pepsin HCl a rozne enzymy.