Akne v dospelosti

Príspevok v téme: Akne v dospelosti
milatko

Mam 25 rokov a asi 3 roky ma trapia bolestive hrcky,ktore sa mi nepravidelne objavuju na tvari.Nejdu vytlacit,len casom.Potom po nich zostavaju cervene flaky.A celu tvar mam tak nejak cervenkastu. Nepijem,nefajcim,nejem vyprazane jedla asi 5 rokov, cokoladu obcas, snazim sa stravovat zdravo.
V hrdle mi nasli nejakeho koka a odporucili mi vybrat mandle,ze to moze byt z toho. Ak ma niekto s tym skusenosti,prosim napiste,lebo som uz zo svojej pleti zufala.Pomoze,ak mi vyberu mandle? Co je pricina mojich problemov? DAKUJEM

milatko

vysetrenie som absolvovala na fokusy, vsetko bolo negativne.len vysetrenie creva-dysmikrobia mi nerobili.
V puberte som mala akne v malom mnozstve.
Plet mam mastnu,doteraz som si vsak myslela,ze suchu,kedze som ju mala neustale napatu a vysusenu,casto sa mi supala,ale kozna lekarka mi povedala,ze mam mastnu plet.Pouzivam vacsinou vyrobky zn.Garnier na problematicku plet+nejaku vodicku z lekarne.Vyskusala som hocico,nic mi nepomohlo. Raz som brala tzv.Draciu krv, co malo upravit crevnu mmikrofloru v hrubom creve a zda sa mi, ze to trosku ustupilo,ale nevyriesilo. Na vyber mandli odem o 2dni, snad to pomoze,ak nie, budem musiet hladat pricinu dalej,kedze sa uz hambim aj chodit medzi ludi.Dakujem.

veronikaa

nepises ci si absolvovala nejake vysetrenia/interne-oblicky/skryty zapal??/, creva-dysmikrobia, premnozene kvasinky//, zubne-fokalna infekcia,gynekologicke,endokrnologicke/hormonalna rovnovaha/..ak nie, urcite chod za svojim obvodnym lekarom.nepises ci si v obdobi dospievania trpela na akne/.myslim si,ze nejde o klasicke akne-pretoze tento stav mas 3 roky od 22 rokov.mas mastnu plet?aku kozmetiku pouzivas?s tymi mandlami.tie sa odorucaju vybrat v pripade akne ak su zdrojom infekcia a ta sa neda preliecit./