polycystické ováriá

RNG

Neviem, ktore jedla ako ovplyvnuju tvorbu hormonov, viem len, o niektorych doplnkoch, ktore to vyrazne ovplyvnuju.
Pre ensky hormonalny balanc pomaha brat mexicky yam alebo senovku grecku, ktore obsahuju diosgenin, zakladnu latku, z ktorej si telo vyrobi potrebne hormony na vyrovnanie hladin.
Napomaha tiez damiana(2x500 mg), Dong Quai(2x500 mg) a pupalkovy olej(3x1 gram) alebo olej z boraka(3x1/2 gramu)
Pri prebytku estrogenu a nedostatku progesteronu sa da pouzit tiez progesteronovy krem na dodanie prirodneho progesteronu transdermalne do tela, miesto syntetickych nahraziek.
Na budovanie testosteronu(energia, svalstvo) pomaha bylina tribulus terestris(2x500 mg) alebo aminokyselina L arginin(1-3 gramy denne)

jakina

ahojte, rada by som sa tiez opytala RNG to iste a este aku stravu dodrziavat pri hormonalnej disfunkcii zenskych organov? dakujem

RNG

smuha, vyraz muzske a zenske hormony je nespravny. V tele sa vytvaraju oboje a zalezi len na hladinach. Zeny maju obvykle vyssie estegen, ale bez testosteronu nemozu fungovat.
Prebytky a nedostatky urcitych hormonov sposobuju v tele chaos, ktory vedie k hromade poruch a chorob.
Preto sa treba snazit kolisajuce hladiny vyrovnat a to sa da dosiahnut dietou(stravou) a potravinovymi doplnkami.
Spominal som yam, damianu, pupalku ,jod,Dong Quai

Ivka 1

Pri polycystických ováriach zaberajú produkty na prírodnej báze,je možná aj
konzultácia s gynekológom. Napíšte na mail ak chcete vedieť viac.

smuha

Ahojte vsetci, chcela by som vas poprosit o radu pri liecbe tejto choroby, v mojom pripade je spojena so zvysenou hladinou muzskych hormonov. Lekar mi odporucil hormonalnu antikoncepciu, ale to som odmietla, pretoze hormony povazujem za prilis velky zasah do ludskeho organizmu a jeho prirodzenosti. Zufalo hladam ine riesenie, ale este som sa do inej liecby nepustila. Iba ak bylinky. za radu vopred Dakujem

olenusik

prosim vas, napiste mi ako sa da liecit polycisticky vajecnik...mne lekar nasadil len hormonalnu antikoncepciu...dakujem

rastenka

ahojte, niekto tu spominal homeopaticku liecbu na polycisticke ovaria. Mohli by ste mi prosim napisat o nej nieco viac?
A neviete ci to pomaha aj na nadvahu spojenu s tymto ochorenim?
dakujem:)

lea

skus tu akupunkturu. za 2 tyzdne mi cysta praskla a nemusela som brat ziadne drahe lieky ani doplnky. a to ma chceli predtym urychlene operovat