Invalidný dôchodok

pupana

Som na ID plnom chcela by som poradit ci mozem pracovat.Mám 36 rokov a hereditárnu senzo-motorickú neuropatiu od nar. zistenú v roku 1999 po úraze dakujem za radu

andaco

som po druhej operacii kolena mam umely kolenny klb mam narok na invalidny dochodok aspon ciastrocny- kto mi poradi? dakujem.

donka

dobry den.Mala by moja mamina narok na invalidny dochodok,ak sa dlho lieci na vysoky krvny tlak,aj silnu astmu a cukrovku,a bola aj na operacii hernie,a moc krat lezala v nemocnici na zapali nohy a so srdcom? Dakujem.

funny

Ja som nechcela ísť na ID, ale bola som dlho PN, skoro rok, tak ma predvolali. Najprv mi dr. dala 45%, s tým zdôvodnením...rozhodla som sa že Vám dám, a pritom ma ani nepočúvala keď som jej vravela čo mi je a tak, a pritom to bolo všetko na papieroch. Po odvolaní mi priznali najvyšie možné %, 60% pri mojej chorobe.
No a ja mám Familiárnu adenomatóznu polypózu+Gardnerov syndróm a teraz ešte nádory v bruchu, desmoidy. Za dva roky štyri operácie, a teším sa na chemoterapiu. 13.5. budem definitívne vedieť či pôjdem alebo nie.

Aduliena

Ešte sem občas chodím. Aj keĎ nenapíšem, čítam to tu.... Funny, viem, ako sa cítiš. Som na tom podobne. Sme mladí a nie je to nič moc byť už teraz na ID. Ale choroba si nevyberá. So soc. poisťovňou je to niekedy ťažké, nedajú ID ani tomu, komu by mali. Čo sa týka práce, je to veľmi ťažké nájsť si niečo. Ak sa smiem spýtať, Funny, s akou diagnózou si na ID?
A máš pravdu, dôchodok je rozdelený percentuálne, ale počula som už, že znova sa to má meniť a bude to ako predtým.

funny

Opravte ma ak sa mýlim, ale v súčasnosti sa už nehovorí o čiastočnom a plnom ID. Ide o percentuálne ohodnotenie, pokles miery schopnosti.... Minule bola na Stv tá relácia...neviem názov a boli tam zamestnankyne zo Soc.poist. a vraveli tam že sa to už takto nedelí.

Aduliena, neviem či sem ešte stále chodíš, ale ja som na tom tak ako ty. Mám 28, som na ID a je mi z toho všetkého na....

karel

BOBRÝ DEN,PROSIM VÁS MÁ NÁROK NA INVALIDNÝ
DOCHODOK S DIAGNOZOU SM.SYN MÁ 38 ROKU A LEČÍ SA 3 ROKY DEKUJI KOBÍK