Invalidný dôchodok

[zruseny12]

monica gazpio...poznam ludi,ktory nemaju take problemi/a uzivaju si ID/...viac sa nebudem vyjadrovat...a toto si uvedomujem,ze chcu len zdarvich atd.ludi do prace,lebo som sama zazila na vlastnej kozi...ja prave patrim k ludom na ktorych nevydno ,ze mam odvapnene kosti atd.a ze mam zdr.problemi...tak viem ake je to tazke...ale ani niekedy ID clveku nepatri a pracovat by clovek chcel a aj zit sa musi z niecoho...som naucena robit,nie sa flakat...

monica gazpio

Milá mariaa, to čo opisuješ je naozaj nespravodlivé voči tejto žene, ale nie všetky choroby, ktoré bránia človeku zamestnať sa na ňom vidno. Napríklad schizofréniu a iné psychické choroby na prvý pohľad nevidno. Viem, že táto žena to má veľmi ťažké, ale aj títo ľudia to majú veľmi ťažké. Veď, ak napíšeš do kolonky zdravotný stav, že máš napríklad depresiu, OCD a tak kto Ťa vezme ? Uvedom si, že v dnešnej dobe chcú 100% zdravých, pekných, perspektívnych a mladých ľudí. A voči chorýmľuďom sú aj predsudky, aj keď chápem, že niektorí majú aj voči ľuďom na vozíčku predsudky. Dúfam, že sa to čím skôr porieši. Zamestnať napríklad schizofrenika je veľmi veľké riziko, lebo veľmi veľa zamestnávateľov vie aká je to choroba. Veď, ak stretneš psychicky chorého, ktorý ide po ulici povedala by si o ňom, že je chorý, keď to na ňom nevidno ? Asi ťažko. A pritom psychické choroby sú o tom, že keď je časový stres už sa okamžite zhorší stav, myslím v práci ako kariére.

kety

tak s vam ozyvam som stale PN a zajtra idem do dunajskej stredy na ozon bola som už v žiline a vysledok bol nulovy tak uvidim ako to bude dalej pretože si pripadam ako zajko skoč tam a tam anakoniec ma operacia aj tak už neminie ale už mi nič ine neostava lebo už som šrot a ked chem aby som sa dako uživila tu tak naozaj musim pod skalpel lebo som neni schopna ani zakladnych veci tak sa ozven po určitej dobe ako sa citim a ako som na tom dakujem všetkym a prajem všetkym aby im to vydržalo ahojte kety

tania 72

Prosim vedel by mi niekto poradit,ake by malo byt zivotne minimum ciastocne invalidnych manzelov-jeden pobera socialny a druhy manzel invalidny dôchodok.Popri tom sa staraju o malolete 3 rocne dieta.Od 1 jula bolo manzelke priznanych 4.389 Sk a druhej posudzovanej osobe-manzelovi,tym padom skratili socialny dôchodok na 3.807 Sk.Nevieme ako inak by sa nam dal zvysit prijem,alebo ci je narok na nejake davky na dieta,ktore by malo byt tiez posudzovane s nami.Dakujeme.

[zruseny12]

kety,ja ma plno diagnoz,odvapnuju sa mi kosti...atd.tiez mam kazdy den bolesti...niekedy mensie niekedy vacsie...a lekarka mi tiez povedala,ze nemam narok na dochodok...jedinne stastie mam,ze zatial pracujem,ale neviem ako dlaho je to len otazka casu...lebo,pada mi klenba na nohach ked chodim bolia ma klby a kosti...tru sa mi jedna a druhu...no je toho vela...a este mi povedala,ze to ze mi chyba vapnik...tiez nic neznamena,a hlavne nemam ani vek na menopauzu...takze tiez neviem co bude dalej,hoci ja by som nerada na dochodok,ale ked k niecomu dojde tak neviem,co bude dalej...

aduliena

Kety, určite to nevzdávaj a skús si podať žiadosť o ID. Za pokus to stojí.Netreba sa nechať a život v bolestiach nie je žiadna výhra.Viem, o čom hovorím.

kety

dobry den zdravim všetkych čo su tu a zaroven vas žiadam o informacie mam problemy s chrbticou ktore sa zhoršuju tak že som stale na liekoch proti bolesti pred 2 rokmi mi vyskočila medzistav.platmička a praskla do 8 mesiacou pritom mi vyskočila dalšia nad tou prasknutou a krčna mi tlači na miechu to už ani neviem ako to je byt jeden den bez bolesti a problem je v tom že jeden lekar mi povedal že na bolesti sa do dôchodku nedava a pracovat v blestiach už asi tiež dlho nevydržim a to už ma chce firma prepustit lebo som už bola 3 razy tento rok na pn a ostatok si vyberam dovolenku ked nespim celu v blestiach poradte ak mate niekto s tymto skusenost daju mi ten čiastočny alebo sa mam ustavične krmit tabletkami a čakat kedy sa uplne zosipem pralem krasny den všetkym katy

kikina

má môj manžel nárok na polovičný invalidný ked je po autonehode a mal velmi vážne zlomeniny rúk. Lekár mu povedal že ešte nemôže pracovať ale už sa mu končí marodka