kde je hranica?????????????????????????????

Príspevok v téme: kde je hranica?????????????????????????????
mimuška

Ahojte! Chcem sa spýtať,kde je podľa vás hranica alkoholizmu.Ja si vypijem rada...cez víkend.Idem von s partiou,zabávame sa,popíjame celú noc,tancujeme,...Ráno sa netrasiem,nepijem potajomky,nepotrebujem alkohol nevyhnutne k životu,za závislú sa teda absolútne nepokldám.Ale pravdu povediac víkend čo víkend aspoň raz mám vypité a sledujem že v mojom okolí všetci...mladý.(Mám 21 rokov.)keby si nevypijem nejdem ani tancovať,ani sa tak nezabavím,jednoducho sa lepšie odviažem.sem tam prestrelím a skončím s riadnou opicou,ale už sa mi to často nestáva.Viem sa baviť bez alkoholu,ale na akciách a v baroch vždy pijem..bez pár poldecákov alebo zopár pohárikov vína to jednoducho nieje ono...poznáte to??

robo:)))))

JJ Shakti to popisala presne... pit len ak chces, nie ked musis... vediet kedy nepit a kedy mozes... nikde nie je napisane ze za kazdym ked je clovek vonku musi pit... proste podla chuti...

SHAKTI

nie nepoznam..pijem ak chcem,ale nepotrebujem to,a nepotrebujem to -ani ako ty opisujes,aby som sa mohla zabavit..nepijem ani preto,ze piju vsetci okolo..ked mam stres alebo som vytocena,nepotrebujem si naliat..
hranicu musi poznat kazdy clovek sam..zaujimavy je vzdy dovod,preco pijes??

mimuška

Jeee som rada že nejdú do mňa všetci hučať že som alkoholik..Tému som načala práve preto že vidím že takto funguje snáď 80% mladých ľudí.Chcela som poznať názory ľudí a to aj takých ktorý nepijú...vidím že väčšina nechápe...Robko ani nevieš ako s tebou súhlasím :o))

robo:)))))

mimuška... podla mna nie si alkoholik. Presne viem o com hovoris. Tiez som taky. Idem von s partiov, tak si dame zopar poharikov. Viac menej je to kazdy vikend. Ak von nejdem, tak nepijem, tak isto ako na oslavach. Mam skor vypit aj ten pripitok. Presne ako pises, ked sa nejdem bavit, ani nepijem, proste mi to nechuti a nemam na to naladu. Ale ked vyrazim za zabavou, tak preco nie. Hlavne treba mat mieru a negrcat za kazdym:) Nemam rad ludi co hovoria ze si alkoholik len preto, ze si 4 krat do mesiaca vypijes... Ak to ale budes robit 4 krat do tyzdna, uz je cas za nad tym zamysliet. Myslim ze hranica je tam, kedy clovek zacne pit sam.Jo a mam 25, partiu ludi co tak funguju. Vsetko su to zamestnani na svoj vek samostatni ludia rozmyslajuci ludia, ziadni notasi...

robo:)))))

Jeeeej moralisti... co to davate...
Ze uz si skoro alkoholicka... to je blbost... je jedna vec pit s partiou a bavit sa, alebo odreagovat a druha je sa nalievat preto ze potrebujes... Nejdem sa bavit tak nepijem... a ani mi to nechyba... ale ked ideme von, tak si vypijeme... To je Alkoholizmus? Kazdy kto nevedie zivot podla navodu, alebo podla "pravidiel" je hned fetak alebo alkoholik? Ked nepijes sam preto ze potrebujes, nie si alkoholik... Janik s tebov musi byt srandy kopec...

mimuška

No absolútne súhlasím s karolou :o)) Gagi máš pravdu že by som nevdržala piť len na oslavách,lebo vlastne na oslavách takmer nepijem.Dám si tak pohárik vína a to je všetko aj to nie vždy.Radšej si vypijem cez víkend v bare,kde to hneď aj vytancujem a je dobre.A musím povedať že keď piť nemôžem a to z akéhokoľvek dôvodu nikto z partie ma nepovažuje za čudáčku.Musíš mať zvláštne skúsenosti s kamarátmi keď si myslíš že sa všade akceptujú len opilci.Pijem alkohol keď mám naň chuť a nie keď pijú ostatný aby sa so mnou bavili...nemám 12 rokov aby som robila to čo ostatný ako teľa bez názoru.A zetor nevidím nič nechutné na tom,ak sa dievča viac smeje a zabáva,je zhovorčivejšie.nechutné je ak kdesi vyvracia obsah žalúdka ale o tom tu reč nieje....toľko môj názor...

karola 333

Najviac sa mi páči že opité baby sú nechutné..to je dobrééé...nehovorím že jeto nádherný pohľad ale ožratý chlap to je tiež pekný humus.Tak sa tu aspoň nesnažte robiť príťažlivejšímí v stave opitosti.A nieje tu reč o ožranstve (predpokladám)kde ženská leží pod stolom a vracia či nevládze chodiť ale náladičke...Nerobte z každého hneď alkoholika.Ja som teda absolútny abstinent ale medzi ľudí chodím a vidím...