kde je hranica?????????????????????????????

Príspevok v téme: kde je hranica?????????????????????????????
mimuška

Ahojte! Chcem sa spýtať,kde je podľa vás hranica alkoholizmu.Ja si vypijem rada...cez víkend.Idem von s partiou,zabávame sa,popíjame celú noc,tancujeme,...Ráno sa netrasiem,nepijem potajomky,nepotrebujem alkohol nevyhnutne k životu,za závislú sa teda absolútne nepokldám.Ale pravdu povediac víkend čo víkend aspoň raz mám vypité a sledujem že v mojom okolí všetci...mladý.(Mám 21 rokov.)keby si nevypijem nejdem ani tancovať,ani sa tak nezabavím,jednoducho sa lepšie odviažem.sem tam prestrelím a skončím s riadnou opicou,ale už sa mi to často nestáva.Viem sa baviť bez alkoholu,ale na akciách a v baroch vždy pijem..bez pár poldecákov alebo zopár pohárikov vína to jednoducho nieje ono...poznáte to??

zetor

Nehovorím o tom, že opité ženské sú úplne nechutné. Aj chlapi, ale u žien aj malá pripitosť je odpudzujúca.

gagi

len si sa chcela uchlacholit, ze je to v poriadku a dalej si budes hladat prilezitosti... zavislost na alkohole nie je len psychcka, ked si chces riesit problemy ale hlavne fyzicka, kedy je tvoj organizmus na alkohol tak zvyknuty, ze bez neho nevie fungovat. myslis, ze si novorodenec zavisly na alkohole potrebuje "vyriesit nejake problemy"?
vikend co vidend mas aspon raz vypite, to je dost casto, nie prilezitostne, nemyslis? spamataj sa, kym sa da, a obmedz to na pripitok na rodinnej oslave. ak si schopna to vobec dokazat.. podla mna to nedokazes, pretoze by si bola v ociach svojich priatelov cudacka. Radsej sa budes opita strapnovat a krocik po krocku sa k skutocnemu alkoholizmu blizit, ako by si mala byt mimo partie, ze? tak vela stastia!

mimuška

vlastne som dilemu ani nemala len ma zaujímajú vaše názory lebo je toho teraz na okolí až až...myslím tých príležitostných pijanov...

mimuška

díky berti,mám po dileme lebo toto o čom si písala sa ma teda absolúúútne netýka :o)) nie som alkoholik....

berta

alkoholizmuz nieje,ked si príležitostne v bare dám,alkoholizmus má spúšťač.Spúšťačom začnú byť myšlienky,že problém si zľahčím opojným pocitom,ktorý nám problém nielenže nerieši,ale slabšia nátura si povie,že áno.Alkoholik má denne naporúdzi tisíc dôvodov,prečo sa napiť,no a záleží potom,až kam sme schopní to nechať zájsť.O napáchaných škodách a nielen na duši,ani nehovorím.

5465

som na tom rovnako a je to v pohode,zatiaľ a už to je na rovnakej úrovni viac rokov a nezhoršuje sa to,práve naopak už sa opíjam menej ako pred časom....

gagi

je pravda, ze mnohi tak funguju ako ty.. ale myslim, ze kazdy ma hranicu niekde inde.. a to, ze tak robia ostatni, neznamena, ze je to norma.. ani nebudes vediet kedy si tu hranicu prekrocila a bude to uz zavislost.. pozeraj na seba nie na ostatnych.. kedze sa nad tym zamyslas, asi sama citis ze nieco nie je na tom v poriadku.. myslim, ze je lepsie zabavat sa bez alkoholu, vies co robis a na druhy den sa nemusis hanbit.. 1,2 pohariky su ok ale co je zopar poldecakov a poharikov.. znie mi to, ze vela :o/