Krvava stolica

veronkaa

to silviia : takze az take strasne to nebolo, vysetrenie bolelo ale nebyva to u ostatnych az take, len ja mam tu sliznicu citlivu a aj som dost chuda a viac som vnimala bolest aj koli hladu a stresu. po vysetreni mi bolo dost zle, akona vracanie, krce v bruchu, tocila sa mi hlava. tak do 1,5 hodky to preslo ..a na dalsi den uz v pohode uplne.
kikina: vsimla som si cervenu krv zo stolice ked som sla splachnut wc.
dost ma to teda vylakalo a som nemohla spat a stres strasny, cim si teda nepomaham .. no teraz uz som kludnejsia ale aj tak rozmyslam ze pojdem na to vysetrenie tou kamerkou ci hadickou..ako ste spomunali...

silviia

...crevo sa da vysetrit aj inak ak nie je mozna kolonoskopia, robi sa aj virtualna CT kolonoskopia cez CTcko,pocitac-kramare RTG oddelenie, alebo KAPSULOVA ENDOSKOPIA-prehltnutelna mikrokamera napr. BA centrum Thalion, dalej v Prahe je uplne tenulinka hadicka co prehliadne crevo vola sa to myslim Endocystoskopia v jednej nemocnici to robia na Gastro-internom vysetreni bezne kazdemu cca 300 korun,len nepamatam nazov nemocnice ani doktora...
ta krv bola aka a kde presne,?

kikina

voronkaa ja ti s tam neporadim, ja by som chcela od teba vediet ako velmi to boli, ja tam idem tiez a mam strach lebo to velmi boli vraj co mi hovorili ludia....

voronkaa

Viete niekto poradit ? mala som krv v stolici asi pred 3 mesiacmi a teraz znova asi 3krat, pred tym aj bolisti brucha. bola som na vysetreni chirurg, rektoskopia a kolonoskopia ( inak strasne nepriemne ) a nic nenasli, ale nepozreli cele hrube crevo, lebo mam ostry uhol creva pri slezine tak sa nemohli dostat. hemoroidi nemam. mam vraj jemnu, citlivu sliznicu creva. predpisali mi ascorutin. Bojim sa ale ci to nieje nieco vaznejsie?

RNG

Najpravdepodobnejsie sa jedna o hemoroidy, ak je krv jasne cervena. Z tenkeho creva krvacanie je cierne-krv sa uz spracuje v crevach.
Tema na hemoroidy bezala mnohokrat.

miki

ethel teraz ma napadlo ze ja som ascorutin brala v lete lebo v tom case som mala problem z krvacanim z nosa viem ze mi na git.ambulancii kazali kupit FAKTU mast aj cipky ale zasa chirurg to zakazal hlavne cipky ja neviem co teraz mozem a co nie....ale skusim teraz vynechat tu masticku a cipky ked to chirurg tvrdi no aspon to nanho zvalim hahaha-vtip

ethel

jáj...pri takýchto krvácivých stavoch sa užíva ascorutin,ale ten venoruton je v podstate to isté...neviem ako velmi ti to krváca...ak je to velmi tak sa dávajú aj tabletky na zastavenie krvácania-pamba,dycinone...ale ak je to len také jemné,tak len posilniť cievny systém tým venorutonom.Nekúp sa v horúcej vode,ešte to ma tak napadá...