lieky, šampón alebo...?

Príspevok v téme: lieky, šampón alebo...?
soldier-of-fortune

zdravím..strašne mi mastnejú vlasy..umývam ich denne, lezie mi to poriadne na nervy, keď ich každý večer musím upravovať, fúkať. umývať a tak..mám 16 ale nečakám, že sa to niekedy zmení, pretože staršia sestra (22) je na tom rovnako už zo 8 rokov..V poslednej dobe ma to začalo poriadne štvať, keď prídem zo školy a už po pol dni mám otrasné vlasy...tie domáce recepty čo by mali zaberať sú mi na nič...tak isto aj šampóny na mastné vlasy a pod..Mama ide ku kožnej, tak som jej nakázala opýtať sa, či mi na to nevie niečo dať, ale to ešte pekne dlho potrvá, pretože lekárka má veľa objednaných pacientov, dlho trvať bude aj to, kým sa k nej dostane mama, ktorá je už dávno objednaná, nie to ešte ja..Preto sa vás chcem opýtať, či na to sú nejaké lieky, alebo mi len odporučí kúpiť si nejaký šampón v lekárni? (čo sa mi tiež nepozdáva lebo tie blbé mazové žlazy to asi nepribrzdí..)..thx

soldier-of-fortune

jasne, mama sa len opýta či mám vôbec prísť alebo či mi na to len šampón odporučí....a ak mám prísť tak ma objedná....no uvidím..díky teda

lea

no urcite sa skus objednat na kozne. teraz je aj vela sukromnych koznych lekarov, kde sa dlho necaka. poradia ti daky medicinalny sampon alebo pozru ci nemas napr. seboreicku dermatitidu, vtedy koza produkuje vela mazu. lenze lekar ta musi osobne vidiet, nielen po mame odkazovat

soldier-of-fortune

staršia sestra si vlasy nefarbila a bola na tom tak isto..nepoužívam žiadne laky ani nič podobné...a čo sa týka tej dĺžky, tak to aspoň v mojom prípade neplatí, mám to odskúšané..raz do týždňa mi už síce pripadá málo, ale šťastná by som bola keby som si aj každý druhý deň musela...len nie každý :( tak čo? žiadne lieky na to?

lea

no plati, ze cim castejsie si ich umyvas, tym castejsie sa mastia. mala som kolegynu, co si vlasy umyvala 2x denne - strasna strata casu. mozno je to tym, ze uz taka mlada si si zacala farbit vlasy, ale je to v prvom rade geneticka zalezitost. ja si vlasy umyvam len raz do tyzdna, staci to. aj ked su ku koncu mozno trochu mastne, nevsimam si to. ale cim su vlasy dlhsie, tym sa menej mastia, nechaj si ich narast. no a skus nejaky cas bez lakov, gelov a tak, mozno to pomoze

soldier-of-fortune

a ešte toľko, že sa snažím čo najmenej vlasy česať a nedávam si na ne žiadne gély, tužidlá, laky, ani nič podobné, pretože to by bolo ešte horšie..už dlho si ich farbím, čo by ich malo vysušovať, bola som dokonca aj odfarbená blondýna a stále to bolo rovnaké..