Aknenormin?

Astrogirl

Aknenormin mi veľakrát predpísala kožná , avšak nikdy som ho neuzivala podľa jej inštrukcií, a preto nezaberal. No jedného dna keď už moja pleť dosiahla ten najodpudzujucejsi stav som sa rozhodla , že je treba niečo radikálne zmeniť. Nechala som si ho znovu predpísať a užívala som ho každý deň po jednej tablete ( keďže som mala 2 kožné a jedna mi dala dávkovanie každý druhý deň jednu tabletku a tá druhá každý deň 2 tablety, toto znelo ako najrozumnejšie dávkovanie (keďže 2 tabletky za jeden deň ma vysušili na Saharu a každý druhý deň po 1 tabletke nemalo žiadny viditeľný účinok ). Taktiež sa netreba spoliehať že bum mám tabletky spravte mi na tvári zázrak. Nope. Treba to kombinovať s pravidelným a jemným čistením pleti (čistiaci gél, pleťová voda a vhodný krém + účinný ale jemný píling a jemné čistiace masky, ktoré nevysusaju). Užívala som ho cez zimu hlavne a mala som ho asi 2-3 mesiace a výsledok? 2 roky som mala pleť dokonalú. Vyrážky, rozšírené a upchane póry zmizli kompletne. Nezartujem, dokonca mi mnoho dievčat povedalo akú mám nádhernú pleť. Make-up som prestala používať úplne čo bola obrovská zmena keďže predtým som sa aspoň hodinu musela maskovať na človeka -.- Ale samozrejme ani svojej tváre som sa nechytala a hlavne som sa nevytlacala. Na slnku som s tým príliš nebola, žiadne vedľajšie účinky som tiež necitila. Ale bohužiaľ 2 roky uplynuli a moja pleť už nie je taká rezistentna. Sem tam sa mierne vyhadzem keď som v strese ale sa mi príliš zamastí pleť. Začínam tabletky znovu užívať a dúfam že ďalšie 2 roky bude pokoj

mirec0910

Ahojte. Neviem či to je ešte aktuálna téma, ale pridám sem svoj názor. S akné bojujem už dosť dlhú dobu, zrejme tak 3 roky. Nikdy som síce nemal nejakú ťažkú formu akné, ale tak bolo to dosť vidieť a je to dosť nepríjemné. Začal som teda chodiť ku kožnej, ktorá mi predpisovala rôzne mastičky, vody a podobne. Trocha to pomohlo, ale žiadny veľký zázrak sa nekonal. Kamarát mi hovoril že sú na to lieky že on to bral a odvtedy má krásne čistú pleť, moja kožná mi však stále predpisovala tie somariny kadejaké ktoré nepomáhali. Neskôr som zmenil kožnú, povedal jej o mojom prípade a informovala ma teda o tejto liečbe. Najprv tiež mi ešte skúsila predpísať nejaký krém, ktorý mi pomohol asi najviac z tých všetkých, ale nezbavil ma toho. Podala mi potom bližšie info o tejto liečbe, oboznámila ma čo to obnáša, vzala krv na testy, dopadli úspešne a tak mi predpísala Aknenormin 20mg. Beriem teda jednu tabletku ráno a jednu si dám pred večerom vždy s jedlom a poriadne zapiť. Momentálne som v 3 týždni liečby a pozorujem tak o 30 percent zlepšenia. Vyrážky sa hoja pomerne rýchlo, vidno ako sa šúpu. Problém však je, že sa stále tvoria nové, ale hoja sa aspoň rýchlo. Každý deň si kontrolujem tvár ako sa to hojí, no viem že zázraky ešte čakať nemôžem. Za mňa môžem povedať, že som bol odhodlaný ísť do toho určite. Jedine či mi prekáža, že ako mladému chalanovi, ktorý ma 21 rokov nesmie piť alkohol, ale nejako to prežijem :D S vedľajších účinkov sú u mňa suché popraskané pery, ale to vyriešim obyčajným balzamom z obchodu netreba nič extra drahé z lekárne zbytočne. Po troške sa už šúpe koža a sem tam som zrejme viacej unavený z tých liekov, ale nič hrozné. O týždeň idem na kontrolu, tak uvidím, ako to pôjde ďalej. Prajem všetkým, ktorí s týmto bojujeme aby sme ten boj vyhrali :)

Noro

Ahojte práve som sa vrátil od kožnej u ktorej som bol prvý krát mám 16 rokov som chalan a predpísala mi aknenormin teda povedala že si to mám premyslieť a povedala že zajtra alebo v pondelok mám ísť si zobrať krv (ďalšia vec s čím mám obrovský problém) a potom to má mamina podpísať a polroka to mám brať čítam aj dobré ohlasy aj nie, čítam že máte vysušené pery a sliznicu podlamujú sa kolená bolia kĺby čítal som dokonca že u chalanov je problém s erekciou.. no ja neviem :(( necítim sa na branie liekov pre mňa to je velký zásah do organizmu i keď treba mi s tým niečo robiť pretože mám flak na flaku a povedala že sú tam aj nejaké jazvičky no neviem .. hanbím sa celkom používam zinkovú masť a gél na čistenie.. zas mi predpísala akúsi hlupotinu zinerit a povedala že to je rozdiel no hovno velké zinerit už z názvu je jasné že to je zinok :) a zinkova masť len s tým súvisí. poraďte prosím celkom sa za tú tvár hanbím no bojím sa liekov.. :-((

ni_na

Ahojte používam aknenormin 4 mesiace je už aj viditeľná zmena.Mala som strašné akné od svojich 14-tich rokov. Boľavé,zapalené,a pred liečbou aknenorminom boli aj cysty. Mala som tú výhodu že som to vedela zakryť makeupom ale po 2 rokoch sa to zhoršilo až na tie cysty a bola som s toho na nervy a tak v16tich som začala brať Aknenormin. Vedľajšie účinky sú u mňa bolesť pier na to používam balzam na pery, zošupovanie kože čo je bežne kedže sa to zbavuje virážok, začervenanie kože,suchá koža ,mala som aj na rukách exem z toho ale pomohlo mi lipolotio ktoré dávam aj na tvár lebo mi to upokojuje kožu mala by som to mastiť biodermou Hydra ale je to po 2och rokoch už pre mňa nedostupne kedže som 2 roky predtym použivala rozne kremy,odličovaciu vodu,Biodermu AKN po ktorej mi tiekli slzy od bolesti, a bolo to každý mesiac čo som si tie krémy kupovala. Sú síce dobré ale cenovo nedostupné po určitej dobe. Bolia ma kíby. Ale vidím zmenu po tých 4 mesiacoch a zaťial mi to stojí za to ,lebo som už unavená každé rano si dávať mejkap a ked pride navšteva skrývať sa na vc a hned dávať mejkap aby ma nevideli. Som oslobodená aj od plavárne chvalabohu,kedže je poviná a strašne osm sa hanbila pred spolužiakmi. Miestami mám aj zlé nálady ,možno to bude tlakom a možno aj liekmi. No dosť ma mrzí že mi lieky nepredpísla doktorka už na začiatku mojich ťažkostí určite by dnešná liečba netrvala tak dlho a bolo by oveľa menej jaziev s ktorých som strašne smutná je to hrozné no musim sa naučiť s tým žiť. Ale odporúčam stojí to za to. Trošku vám to zvíši sebavedomie ked to začne miznúť aj ked pomalšie :)

Milan92

Caute, chcem sa s vami podelit o moju skusenost. Uzival som asi mesiac Aknenormin, ktory mi predpisala kozna asi po vyse 2 rokoch lokalnej liecby. Uzival som 30mg na den, cize 1-1-1 (1 tabletku rano, naobed a vecer - kazdych 8 hodin), som muz, mam 21 rokov a cca 65kg. Mal som bezne neziaduce ucinky ako suche oci, pery a suchu pokozku. Po asi mesacnom uzivani Aknenorminu sa zacali prejavovat "ine" vedlajsie ucinky. Nespavost, nedokazal som zaspat, zaspal som asi o 4:00 rano, zacala sa mi nejak tocit hlava a mal som pocit akokeby sa mi v hlave vsetko miesalo. Takisto som citil, ze ma bolia klby a mal som pocit akoby sa mi podlamovali kolena. A najhorsi neziaduci ucinok je to, ze po tom mesiaci uzivania (ked sa latka izotretinoin dostatocne vstrebala do mojho tela) som zistil, ze mam dysfunkciu erekcie. Lieky som okamzite vysadil, zasiel za koznou, ktora mi povedala, ze je to mozny neziaduci ucinok a takisto mi to povedal aj urolog. Tymto som ukoncil nastastie iba mesacnu liecbu Aknenorminom. Teraz, asi po vyse mesiaci ako som vysadil lieky, sa pomaly zlepsuje moj stav a takisto sa mi pomaly vracia aj erekcia, ale fakt pomaly, pretoze este to nie je ani zdaleka take ako predtym. Tymto by som chcel upozornit vsetkych muzov a chalanov, aby radsej neuzivali tieto lieky, jedna sa tu hlavne o latku izotretinoin, ktoru obsahuje Aknenormin, takisto aj Roaccutane. O podobnych problemoch a neziaducich ucinkoch som sa docital aj na anglickych a nemeckych strankach. Dufam, ze sa mi po case vsetko vrati do normalu tak ako pred "liecbou" tymito sku.venymi liekmi, na ktore nadavam kazdy den uz vyse mesiaca. Na slovenskych/ceskych strankach som sa nestretol s podobnymi problemami, ale to je sposobene tym, ze tu pisu skusenosti prevazne dievcata, zeny, ktorych sa taketo problemy nastastie netykaju. A takisto nemusi mat kazdy podobne problemy ako ja, pretoze vzdy je vsetko individualne a kazdemu to zabere inak. Tolko moja skusenost. Pridavam este stranky, kde je pisane o problemoch s izotretinoinom a erekciu. Tento problem s dysfunkciou erekcie nie je ani napisany v pribalovom letaku ako mozny vedlajsi ucinok. A takisto tiez velmi zle je na tom, ze po case mi to ide uz aj na hlavu, premyslam nad tym a nepridava mi to na pohode.

www.ncbi.nlm.nih.gov

www.topix.com

www.ehealthme.com

www.acne.org

PCPOCKY

Ahojte

Ja som nikdy nemal tazku formu akne, ale mal som z toho dost nervy. Prvykrat som bol u koznej, predpisala mi zineryt, neskor eryfluid+skinoren, nejake zlepsenie nastalo ale nebola to vyhra

Nakoniec som sa rozhodol, ze pojdem za koznou, aby mi predpisala lieky. Predpisala mi Aknenormin. Po tyzdni sa mi plet uplne odmastila. No musim povedat, ze prve 2 mesiace to vyzeralo o nicom, ziadne zlepsenie, dokonca som mal pocit, ze niekedy to bolo este horsie, uz som sa zacal bat, ze mi to nezaberie. Vydrzal som a teraz po 2 mesiacoch a 2 tyzdnoch mozem povedat, ze som konecne spokojny, ten rozdiel sa neda porovnat. Este mi ostavaju 2 mesiace do konca liecby, ale spokojnost nadovsetko :))

RADA: Vela pite a mazte si pery
Aknenormin vam urcite pomoze, len majte trpezlivost!!!

RNG

Acnenormim, roacutane, accutane to su vsaetko maskujuce mena na patentovanu umelu chemikaliu isotretinoin.
Mladi ludia to v zufalosti proti acniam beru, a mnohym to aj docasne pomoze, ale to ma tolko skodlivych vlastnosti, ze to v USA uz viacmenej zakazali , kedze je registrovasnych dodnes vyse 100 000 sudnych pripadov v roznycnych statoch USA za vazne skody na zdravi, najma na crevach, kde tato chemikalia sposobila IBS, Crohnovu chorobu, dokonca ulcerativnu kolitidu a smrt.Tiez na peceni a inde.
Je sice pravda, ze percento postihnutych vazne je pomerne male, lebo accutane pouzilo v USA vyse 50 milion mladych ludi. Ale mnozstvo skody, co to napachalo je neumerne tomu, ze sa jedna len o potlacenie acni, co sa da urobit aj inymi prostriedkami, najma pravym prirodnym vitaminom A a nie jeho chemickou nahrazkou, ktora sa nemoze ani nazyvat vitamin, lebo definicia vitaminu je, ze to je latka pre telo potrebna, tj nemoze to byt ziadna umela skodliva chemikalia.

kacenka_kacena

Ahojte
Ja beriem aknenormin už 2 týždne a zmeny su velmi viditelne. Ja som mala velmi vysypaný chrbát ale už je to omnoho lepšie..:D Mám jedine problém že mám strašne vyschnute pery a sucho okolo nosa a ust...:(

micamm7

*Tu ide o to, keďže sa koža šúpe a je suchšia, je náchylnejšia na spálenie...Preto netreba sedieť na slnku pol dňa bez krému... (lieky som užívala počas leta)