Aknenormin?

jankaaaaaaaaa

potrebujes silny ochranny faktor aspon 20tku a slnku sa aj tak treba vyhybat. siltovka na hlave, dlhe oblecenie. zaidne opalovanie ani nic podobne

lackonka

Dievčata, chcem sa váš opytat,berem aknenormin uz 3 tyzden, vidim tam male zmeny, ale nieje to nič moc, no ja pevne verim ze to bude len lepsie a lepsie. Ale velmi sa bojim toho, ze nebudem moct ist na slnko. co tam je samozrejme aj napisane..ale nema niektora s tym skusenost? nebudem predsa cele leto niekde doma zavreta. Staci ochranny faktor a mozem ist na slnko? nejak sa moja doktorka zabudla o tom zmieniť..!

veraaaab

Klaudia ja som s akne bojovala minimalne 5 rokov len tym, ze som mala na to masticky.. niektore aj pomohli, ale to akne sa vzdy vatilo, a len teraz ( cca 10 mesiacov dozadu) mi kozna predpisala roacutane. uz som ho aj douzivala a konecne som sa akne zbavila :) uz som ho mala strasne, bolelo ma to a stale sa objavovalo nove... a nepoznam nikoho komu by ho dala skor ako po 4-5 rokoch liecby. predsa len sa toho akne da zbavit aj mastickami, ona ti ho len tak nemoze dat, len preto ze ti to niekto odporucil... ma to vela negativnych vplyvov, suche popraskane pery, sucha pokozka, nemozes ist na slnko,a ten najhorsi je to, ze to narusi plod... tak to nejako vydrz, mozno ti pomoze aj nejaka blba masticka, mne celkom pomahala masticka Fucidin :)

jankaaaaaaaaa

teda vekom sa akne vylieci samo, ale nie je to tak u vsetkych a prave pre tych komu sa ani vekom po puberte nevylieci akne a ma ho v tazkej forme tak presne pre nich je roaccutane urceny.

jankaaaaaaaaa

klaudia: vies ide o to, ze si vo veku kedy je akne "bezne" a vekom sa upravi. ide o hormonalne zmeny. urcite je lepsia prirodzena cesta na vyliecenie akne, ako tieto silne lieky. pisem, ze dva roky liecby akne su nic. jasne ze sa trapit nechces, ale skus pochopit aj ty ze tie lieky niesu cukriky, mozu zavazne natrvalo poskodit tvoje telo, alebo plod, ak by zena nahodou otehotnela. keby to bolo len take jednoduche, kazdemu komu sa este len zacne robit akne, uzije roaccutane a je to vyriesene. ale to sa neda. navyse ak sa roaccutane uziva v nizkom veku je velmi velka pravdepodobnost ze sa akne casom vrati s5

IvusIvuss

veď jasné ja ťa chápem ja mam toto isté, ja teraz sa každý deň natešene pozeram či sa to nelepší, zdá sa mi že ten čas sa neznesitelne vlečie :D a jasné, keď si rozhodnutá že to chceš tak ti držím palce určite niekoho prinutiš aby ti to predpísal, veď sama hovorím keby sa dal vrátiť čas dala by som sa na to už pred 2 rokmi.. myslím si že zbytočne zabitý čas mastičkovania sa .:D

Klaudia13

mám málo rokov? tak to mám ako čakať do 18 alebo do 20 aby som mohla začať s liečbou?? tak to je trochu odveci .....ja som mala 14 rokov krásnu tvár ale bohužial niečo sa udialo a moj stav sa rapídne zhoršil a myslím že trápiť sa s pleťou 2 roky v kuse deň čo deň nie je málo!!... ja sa nechcem trápiť s pleťou 5-7 rokov kým nakoniec niekto usúdi že áno tak už vám dám tie tabletky... ja sa tiež chcem jedného rána zobudiť pozrieť do zrkadla a povedať si som pekna...

IvusIvuss

jáj no tak uvidíš.. to máš dosť na prd , ale tak treba skúsiť všetko... síce viem aké musíš mať nervy je to strašne nepríjemné ked vieš že ti nič nepomôže a toto dúafmže zaberie .. tiež to bola moja posledná možnosť, mám síce 18 ale akné mám už od 11.. asi to mam zdedené alebo čo nechápem tomu, a ku kožnej chodím tých 6 rokov určite tak sme sa rozhodli pre túto liečbu, ona miju ponúkala už pred 2 rokmi len mama sa bála a velmi lutujem že som si to nedsala už som mohla byt 2 roky s čistou pleťou, och to by bol pocit ...

jankaaaaaaaaa

lekar berie aj na seba zodpovednost, za liecbu aku predpisuje svojim pacientom, takze to nieje take jednoduche, hlavne kvoli tomu co to za lieky vobec su a co mozu sposobit

jankaaaaaaaaa

akennormin je uplne posledna moznost. vacsinou lekarky tabletky predpisuju pacientom az po dlhorocnej liecbe, dva roky je fakt malo.. alebo pacientom s velmi tazkou a vaznou formou akne, ktore sa nehoji alebo sa hoji velkymi jazvami..
je pravda, ze mas este len malo rokov a akne riesis kratko, tak preto ti to lekari velmi predpisovat nechcu