Resekcia zubov

Príspevok v téme: Resekcia zubov
alexia

Ahojte, robili už niekomu resekciu? Mňa minulý rok hrozne bolel predný zub a zubárovi sa to moc nepáčilo, pchal mi tak nejaké vložky a že keď to nepomôže, tak resekcia. Ale prešlo mi to. Normálne sa čudoval, že sme sa tomu tak-tak vyhli. Nooo lenže teraz ma rozbolel ten blbý zub znova a mám ťažké obavy, že sa nevyhnem tej resekcii. Je to hrozné? Dá sa to prežiť bez ujmy?

Veronika263

Ahojte rozhodla som sa napísať svoju skúsenosť dosť mi pomohlo keď som čítala pred včerajšou resekciou túto stránku. Strach bol obrovský ale to má asi každý pred niečim keď nevie čo mu ide zubár robiť. Už je taká pokročila doba že po pichnutí injekcie už vôbec nič necítite mala som dosť veĺký zápal nad 22 bála som sa a absolútne nič som necítila. Keď príde človek domov treba si to poriadne zachladiť ja mám doma to špeciálne vrecúško z gélom ktore date do mraziaku a hotovo žiadna voda vám s toho nekvapká dá sa to kúpiť v lekárni . Dala som si v ten den 2 ibalginy a nič ma nebolelo len kým mi to odtrpovalo trošku tie vpichy ma omínali ale zabrala tabletka a bol pokoj. Žiadny opuch zatiaľ nemám ani ma to nebolí som 1deň po . Takže ľudia naozaj sa nemáte čoho báť nič nebudete cítiť iba počuť to radšej myslite na niečo iné 15 min ubehne a je po tom držím vám palce !

Nikussska

Ahojte zubárka má poslala na resekciu zubného koreňa chcem sa len opytat či to niekomu robili aj s anestéziou. Teda v spánku. Za rady ako prekonať strach budem veľmi rada za odpovede ďakujem

simko

zdravim, vcera som podstupil resekciu a vycistenie cysty, no pri tomto zakroku, no tato cysta mi ,, vyzrala" cast kosti a zaslo to az do sliznice, ciže tam mam dieru v rozmeze mužskeho palca, za augumentaciu- nahradu kosti si lekar odomna vypytal 1500e je to bežna cena???? za resekciu a odstranenie cysty som zaplatil 137e, je nutne tu kost nahradit hnet?? alebo aj casom???? Srdecna vdaka za rady!!!!!

Juliška

Ahojte:)Mna caka o dva dni resekcia hornej jednotky a dvojky,mam tam dve cysty.Strasne sa bojim zubarov..takze fakt neviem ako to prezijem,uz teraz nespim.Bojim sa hlavne,ze to budem citit.

Michalpetra

Dobrý deň mam 16 rokov,minulý rok ma zubár poslal na resekciu predneho zuba,čo som si pozrel na internete už som ma dosť,nešiel som na nu,vobec ma to nebolí už cca rok,zub je troška v horšom stave,je otvorený bol by som velmi rád ak by mi niekto napisal na email misso-punk@azet.sk čo je stým vlastne či ma dačo čaka dakujem

LadyMarilyn

NO! Zase píšem! Teraz mi to zase robí takú vec, že keď si dám pod nos obklad, vlastne na to ložisko kde som to mala, cítim tep až do toho zubu... neviem, bojím sa aby sa mi tá cysta zase nevyskytla tam... keď áno, zase resekcia.. :(((

LadyMarilyn

mate59

Hneď po úkone som si dávala obklady, lenže som to mala 1cm krat 1cm a ešte do hĺbky 1 centimeter, takže preto mi to asi tak opuchlo.. dávam si na to stále obklady, už mi to odpuchlo docela, iba dole pri líci mám ešte trocha napuchnuté, ale inak ďakujem za odpoveď! :)

mate59

no ľaduj si to dosť hojne,mala si to hned od sameho začiatku po úkone,vtedy ten opuch nevznikne tak velký,ak ho máš,treba tátat tak 7 dní, než to odpuchne a možno sa ti objaví aj modrina.

LadyMarilyn

Ahojte, chcela som sa len spýtať, že čo mám robiť ak mi nepomáhajú studené obklady a reaguje mi to opuchom naňe... ??? Dneskam som bola na resekcii predneho horného dvojky zubu, bála som sa toho, ale v podstate je to nič oproti tomu, keď mi rezal ten vankúš, cystu teda plnú hnizu skalpelom bez umrtvenia... zo začiatku injekciue štípu, ale dá sa to vydržať,... potom vám to rozreže a robí všelijaké úkony... vôbec NIČ NECÍTITE, a keď náhodou nejaká bolesť, treba zdvyhnúť ruku... ja som osobne zaplatila 90 eur a mám 7 štichov.... LEN ma ŠTVE, že mi to na studené obklady reaguje opuchom, až pod okom... poradte mi.... nedávam si ich tam tak na dlho, len si ich raz az za chvíľu priložím. Trochu sa aj tak bojím, ale beriem antibiotika.. dúfam, že mi obuch zmizne ...

Zuzka 44

Ahojte, men robili resekcia predneho zuba vo februari a teraz som bola uz na sruhej kontrole a objavila sa pri tom zube zase cysta tak o mesiac idem na kontrolu a ak sa sama nestrai budem musiet podstupit 2 krat resekciu, neni to strasne ale injekcii sa bojim lebo dost to boli...