Resekcia zubov

Príspevok v téme: Resekcia zubov
alexia

Ahojte, robili už niekomu resekciu? Mňa minulý rok hrozne bolel predný zub a zubárovi sa to moc nepáčilo, pchal mi tak nejaké vložky a že keď to nepomôže, tak resekcia. Ale prešlo mi to. Normálne sa čudoval, že sme sa tomu tak-tak vyhli. Nooo lenže teraz ma rozbolel ten blbý zub znova a mám ťažké obavy, že sa nevyhnem tej resekcii. Je to hrozné? Dá sa to prežiť bez ujmy?

aeducan

tak ja to mam uz tiez za sebou. Kazda rada plati asi iba do istej miery. Moja resekcia (dolnej jednotky) bola v pohode, najhorsie bolo cakanie. Samotny zakrok bol super. Doktor bol velmi profesionalny, dopredu vsetko vravel, a kedze mi byva zle, tak mi tu resekciu robili poleziacky. To vyskrabavanie je neprijemne iba miestami, ked to doktor chce naozaj vsetko vycistit, inak takmer nic. Horsie to je po zakroku, dost to boli, ladove obklady, no...

uzigfh

no už som aj speť. stalo sa to čo som nechcel. a poviem vam nebolo to tak hrozne . studene obklady mi velmo teraz pomahaju .a od deviatej rana som hotovy teraz prvykrat jem . ovsenu kašu. len sa chcem spytať či si môžem aj zuby teraz umyť alebo radšej nie?

uzigfh

no mna to možno čaka . ak mi vybuchne zub ..tak idem na resekciu. akurat mi zaplnil kanalik. a už trošku citim trhanie . že vraj do 24 hodin budem vedieť či ma bude bolieť alebo nie. prešlo dvanásť. a už trošku teraz podvečer take jemné trhanie . kua bojimsa

elena1111

Caute:) Asi pred hodinou mi dorobili resekciu jednotky a dvojky.Mala som tam velku cystu..dostala som 4 injekcie. Kazdy tu pise ze strach a injekcia su najhorsie ale co sa mna tyka tak pravy opak. Ked mi to zubar vyzkraboval a vrtal a neviem co vsetko este tak som myslela ze ma na tom kresle porazi.Neskutocna boles v 2.polovici zakroku.Strasne to pichalo a mala som pocit ze mi ihlou zvrchu zoskrabuje podnebie.Bolelo ma to az po poslednu stolicku...hm a co opuch? lad mam na tvari prakticky od konca zakroku ale opuch rastie a rastie...som si povedala, ze to bola moja posledna resekcia a nabuduce, keby niekedy este bola nutna, tak si dam zub radsej vytrhnut...

anavik21

Ahojte,
vcera som bola na resekcii a som stastna ze uz mam po tom:)! Velmi som sa bala, ale mozem povedat ze tato diskusia mi velmi pomohla ked som si ju citala den pred. Preto chcem aj ja pridat svoju skusennost.Neprijemne bolo najviac cakanie kedze som 4hodiny cakala na rad..potom este injekcie a ten pocit ze lezim na operacke:)inak to nebolo take zle.Ked clovek mysli na nieco ine a spieva si v duchu, tak sa da odmysliet vsetko.Neboli uz nic.Bola som stastna, ze uz budem mat zachvilocku po vsetkom. Tabletku som si dala ked som vysla z nemocnice, lebo som citila pobolievanie ale od vtedy nic.nic ma neboli, spala som vpohode len som sa dnes zobudila opuchnuta-asi som podcenila obklady:) a vyplachovat repikom proti zapalu!
Drzim palce. nebojte da sa prezit vpohode

Ja som to mala dokonca nad dvomi zubami a uz aj cystu spravenu,ktoru mi museli vyberat.Vobec sa im to nepacilo,lebo predpokladali, ze je postihnuty aj treti zub a mala som to uz velmo velke.Mna to totiz vobec nebolelo,ja som ani nevedela ze to tam mam-mala som to v dasne niekolko rokov a preto sa mi to rozrastlo.Nechceli ma ani domov pustit,ze mam ostat v nemocnici.Predpokladali totiz komplikacie.Nastastie neboli a som doma! Preto sa nebojte-nad jednym zubom a v zaciatocnom stadiu to nic nie je:)

lenka290

Robí sa resekcia aj na spodných zuboch?
Zubárka mi zub umrtvila čistila kanálik,ale to nepomohlo. Pod zubom v dasne sa mi vytvoril hnis vačok opuchlo mi to.Jedná sa o dolnu 5.Vraj ten zub musí byť už stále otvorený, vraj sa nemôže zablombovať! A ani resekcia sa neda vraj urobiť? Čo mi hrozí ak bude zub otvorený na stálo? Hrozí mi niečo???Prečo sa nedá urobiť resekcia na spodných zuboch??

EvikP

Ria_Mia

Dakujem ti za odpoveď, mňa to čaká 24.4., hornej jednotky. Nevedela som sumu, lebo na nete som sa dopátrala k sume 190E, čo je dosť veľa. Tak dúfam, že naozaj nebudem toľko platiť. Dúfam, že to teda pomôže,lebo nedávno som zistila, že mi trocha vyteká hnis a lekár povedal, že treba resekciu...Ja už ten zub mám mŕtvy a mám tam korunku.

mate59

Treba si to miesto ihneď chladiť, prikadať ľadové kocky a podobne, zabráni sa opuchnutiu,respektíve ho dosť zmierni.

ria_mia

Ahojte, 24.02.2010 mi robili resekciu nad pravou hornou dvojkou. Mala som trošku obavy, lebo mi ju už robili na tom istom mieste cca pred 15 rokmi, a vtedy som pekne opuchla, bola som na PN-ke, a asi za 2týždne sa mi znovu spravil hnisavý vačok. Už mi to vtedy nerezali, ale otvorili zub zo spodu a čistili. No teraz na moje počudovanie všetko prebehlo hladko. Áno 4vpichy injekcie, 3hore a 1zo spodu zuba, neboli 2x príjemné, ale dalo sa to vydržať. Potom chvíľka kým to zabere. Aj mi vŕtali a brali kúsoček z koreňa, doplnili nejakým materiálom a zašili. O týždeň mám ísť na štichy. Celý zákrok trval cca 30min. Ten zub mám už dávno bez nervu, tak možno aj preto bolesť po zákroku nulová. Teraz som opuchla, ale len trošičku, nie tak ako pre 15-timi rokmi. Deň som bola doma, mala som trošku zvýšenú teplotu, ale ináč v pohode. Na tretí deň som už v práci.