Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Menštruačný kalíšok

Príspevok v téme: Menštruačný kalíšok
lenocik25

ahojteee.. pocula som o tom, ze na trhu sa objavuje taka vecicka ako menstruacny kalisok... ma s tym niekto skusenosti?? ja som o tom citala v jednom casopise a aj na nete som si to hladala.. akoze fakt ma to velmi zaujalo, uvazujem, ze si to kupim, len potrebovala by som nejake nazory zien, ktore s tym maju nejake skusenosti.. fakt dakujeeem..

Noelinka

Mne práve ze v robote bolo dost prakticke a prijemne. Nemusela a nemusim tak casto chodievat na hajzel a furt kontrolovat ci som nepretiekla. A naj je to ze ked mam ms a dam si kalisok nemam tame krce ako ked som pouzivala ob ci vlozky. Kalisok zmiernuje aj bolesti takze pre mna osobne top ale kazda z nas je ina

Bubliii

Ano, ja viem. Ale aj tak mi to nesadlo, su aj take zeny. Do prace mi je to absolutne neprakticke.
Nikto iny v mojom okoli nepouziva kalistek, alebo mi to aspon nevravel, tak neviem posudit, nakolko je to oblubene u inych...

Noelinka

Bublii to vyváranie sa robí iba keď zavádzaš 1x keď dostaneš MS a posledný deň keď ti končí MS nemusíš pri každom vylievaní vyvárat!

Noelinka

Ja používam kalìšok už ca 3 rok. Zavadzanie hlavne správne a bezproblémove sa mi podarilo pár dní po MS. Pri vyberaní a zavádzaní používam rukavice a odvtedy nemam problémy ani s kalìškom ani tam dole. Pri tampónoch a vložiek boli problémy ( svrbenie a výtok ) . Vylievať vylievam 2x denne ráno a večer a za nič by som kalìšok nevymenila som rada ze toto vymysleli

nad123

Je to zo silikonu, cudzie teleso v pošve radsej klas. vložky, vyrabaju sa všeliake, aj prirodné, to ide von a netrčí to tam.
Každej kravine uverite Baby.

Bubliii

Ja tu budem asi v menšine, ale ani ja, ani sestra sme si nikdy na používanie kalíška nezvykli. A to sme mali správnu veľkosť a pod., ale to zavádzanie a hlavne vyberanie mi boli dosť proti srsti, ruky celé od krvi a pod. Navyše na väčšine WC (v meste, v práci) nemám v kabínke aj umývadlo, aby som si mohla umyť ruky aj kalíšok a zaviesť nazad. Takže áno, je to ekologické atď, ale ja ostávam pri klasike teda vložky a tampóny, kde to proste vyhodím a neriešim umývanie, vyváranie, zavádzanie a pod..

Myryamar

Ahoj, rada sa podelím o svoju skúsenosť a pripojím sa k spokojným ženám, ktoré objavili jeho čaro. JE TO ÚŽASNÉ! :D Všetky dievčatá a ženy, ktoré o použití kalíška uvažujute, choďte do toho! Je to nadmieru príjemný oslobodzujúci pocit. Mám 24 rokov a som z jeho používania úplne nadšená. Podarilo sa mi správne kalíšok zaviesť asi na tretí krát, v noci držal perfektne, po druhom dni som odstrihla aj stopku. Keď som si ho prvý krát zaviedla, ja som tancovala oslavné tance :D Vážne, mala som pocit, že sa vznášam ako obláčik, bolo mi krásne ľahko, v rádiu šla zrovna perfektná pieseň, proste súlad a ja som sa cítila slobodná :) Kalíšok mi dlho vŕtal v hlave kvôli našej Zemi, desila ma predstava toho množstva spotrebovnaých vložiek, nehovoriac o komfortnosti a hygiene používania vložiek pre ženu. Som nadmieru spokojná a úplne vytešená. Snáď ďalšiu vetu prijmete s porozumením, ale mala som priam mystický pocit keď som prvý krát videla svoju krv pospolu, bez zápachu, s možnosťou naložiť s ňou podľa seba. Ten pocit správnosti vám vaše telo zaručene vráti. Teším sa na ďalšiu menštruáciu :)

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Menštruačný kalíšok - Fórum - ZDRAVIE.sk