Menštruačný kalíšok

Príspevok v téme: Menštruačný kalíšok
lenocik25

ahojteee.. pocula som o tom, ze na trhu sa objavuje taka vecicka ako menstruacny kalisok... ma s tym niekto skusenosti?? ja som o tom citala v jednom casopise a aj na nete som si to hladala.. akoze fakt ma to velmi zaujalo, uvazujem, ze si to kupim, len potrebovala by som nejake nazory zien, ktore s tym maju nejake skusenosti.. fakt dakujeeem..

Golden

Skusila som ten z DMky a dopadlo to katastrofalne. Aj ked som sa uistila, ci je dobre zavedeny, nejak sa mi tam musel zhuzvit a dopadlo to katastrofalne... Citila som sa ako Carrie Whiteova. Este stastie, ze som to testovala doma. Nikdy viac.

kiki18

Ja som ho prvý krát použila na dovolenke ktorá mi bohužiaľ vyša práve počas menštruácie, a bola som snim maximane spokojna. Prečítala som niekoľko fór ohľadom toho a nakoniec som si ho kúpila riadne v DMke, používam ho dodnes.. Keďže tampóny mi nevyhovujú neustálne mam z nich opakované zápaly a mať vložku a hlavne v lete je pre mna nepredstavitelne, kalýšok je uplna bomba! chce to troška praxe so zavádzanim a vyberaním ale to sa zvladne naučiť každá baba. Mením ho ráno a večer v sprche, menštruaciu mám silnejšiu len prvé 2 dni a nepretiekol mi ešte ani raz.. čiže za mňa jednoznačne odporučam, je šetrny k telu a tiež k prírode, čož mi veľmi vyhovuje.

Monika1984

Noelinka/ tak to uprimne zavidim ze mas tak slabu.
A prvy den silnejsi pre teba znamena 2x vyliat kalisok, fu to ja ho mam za 3-4 hodiny po vrch plny

Noelinka

Monika ano vyluevam len 1 az 2 x denne mam len prvy den sil y potom slaby vtedy len raz a od pouzivania kalisku sa mi ms skratil zo 6 d na 4 d

akinom007

Kupila som si menstruacny kalisok velkost S so stranky www.menstruacnykalisokluna.sk. Som velmi spokojna a mozem len odporucat.
Mavam silnu menstruaciu a kalisok musim vylievat cca kazde 4 hodiny. Spocitaku som mala voci tomu hygiencke predsudky ale opak je pravdou, citim sa ovela cistejsie, taktiez pri zavadzani tamponov a vymene vloziek som sa ja zaspinila vzdy daleko viac.
jediny problem je v praci ked nie je umyvadlo priamo vo wc, ale aspon s tym prekleniem urcite casove obdobie ze doma si dam kalisok a zmenim za vlozku alebo tampon.
Co sa tyka zavadzania tak to chcelo riaden trening niekolko menstruacii. Dokonca posledne slabsie dni ked je len spinenie sa mi uz zavedenie nepodari vobec.

Monika1984

Noelinka/ 2x denne vylievas kalisok? preboha to mas aku slabu menstruaciu normlane zavidim. ja ho mam za cca 3 hodiny plny

eviku7777

011/ prepac ale nie je mi jasne ako 12 rocna dcera dokaze pouzivat menstr. kalisok? ja som skusala prvy tampon ob. mini ked som mala 15-16r a nie a nie potom sa mi to podarilo ale normlany nehrozil to sa mi podarilo az po tom ako som uz nebola panna po 19-ke.
Kalisok teraz pouzivam ale to mi ako 35 rocnej starej skusenej zene neslo riadne zavadzat chcelo to riadny trening niekolko menstruacii