Menštruačný kalíšok

Príspevok v téme: Menštruačný kalíšok
lenocik25

ahojteee.. pocula som o tom, ze na trhu sa objavuje taka vecicka ako menstruacny kalisok... ma s tym niekto skusenosti?? ja som o tom citala v jednom casopise a aj na nete som si to hladala.. akoze fakt ma to velmi zaujalo, uvazujem, ze si to kupim, len potrebovala by som nejake nazory zien, ktore s tym maju nejake skusenosti.. fakt dakujeeem..

zuzih

ahojte, clanky o osobnych skusenostiach, aj vela rad a moznosti k tejto alternativnej menstruacnej pomocke, najdete na stranke www.maluna.sk

011

Menstruacny kalisok pouzivam ja (dvojnasobna mamicka) aj moje dve dcery (12, 16) a vsetky tri sme nadmieru spokojne. Urcite odporucam

Noelinka

Mne práve ze v robote bolo dost prakticke a prijemne. Nemusela a nemusim tak casto chodievat na hajzel a furt kontrolovat ci som nepretiekla. A naj je to ze ked mam ms a dam si kalisok nemam tame krce ako ked som pouzivala ob ci vlozky. Kalisok zmiernuje aj bolesti takze pre mna osobne top ale kazda z nas je ina

Bubliii

Ano, ja viem. Ale aj tak mi to nesadlo, su aj take zeny. Do prace mi je to absolutne neprakticke.
Nikto iny v mojom okoli nepouziva kalistek, alebo mi to aspon nevravel, tak neviem posudit, nakolko je to oblubene u inych...

Noelinka

Bublii to vyváranie sa robí iba keď zavádzaš 1x keď dostaneš MS a posledný deň keď ti končí MS nemusíš pri každom vylievaní vyvárat!

Noelinka

Ja používam kalìšok už ca 3 rok. Zavadzanie hlavne správne a bezproblémove sa mi podarilo pár dní po MS. Pri vyberaní a zavádzaní používam rukavice a odvtedy nemam problémy ani s kalìškom ani tam dole. Pri tampónoch a vložiek boli problémy ( svrbenie a výtok ) . Vylievať vylievam 2x denne ráno a večer a za nič by som kalìšok nevymenila som rada ze toto vymysleli

nad123

Je to zo silikonu, cudzie teleso v pošve radsej klas. vložky, vyrabaju sa všeliake, aj prirodné, to ide von a netrčí to tam.
Každej kravine uverite Baby.

Bubliii

Ja tu budem asi v menšine, ale ani ja, ani sestra sme si nikdy na používanie kalíška nezvykli. A to sme mali správnu veľkosť a pod., ale to zavádzanie a hlavne vyberanie mi boli dosť proti srsti, ruky celé od krvi a pod. Navyše na väčšine WC (v meste, v práci) nemám v kabínke aj umývadlo, aby som si mohla umyť ruky aj kalíšok a zaviesť nazad. Takže áno, je to ekologické atď, ale ja ostávam pri klasike teda vložky a tampóny, kde to proste vyhodím a neriešim umývanie, vyváranie, zavádzanie a pod..