Menštruačný kalíšok

Príspevok v téme: Menštruačný kalíšok
lenocik25

ahojteee.. pocula som o tom, ze na trhu sa objavuje taka vecicka ako menstruacny kalisok... ma s tym niekto skusenosti?? ja som o tom citala v jednom casopise a aj na nete som si to hladala.. akoze fakt ma to velmi zaujalo, uvazujem, ze si to kupim, len potrebovala by som nejake nazory zien, ktore s tym maju nejake skusenosti.. fakt dakujeeem..

Myryamar

Ahoj, rada sa podelím o svoju skúsenosť a pripojím sa k spokojným ženám, ktoré objavili jeho čaro. JE TO ÚŽASNÉ! :D Všetky dievčatá a ženy, ktoré o použití kalíška uvažujute, choďte do toho! Je to nadmieru príjemný oslobodzujúci pocit. Mám 24 rokov a som z jeho používania úplne nadšená. Podarilo sa mi správne kalíšok zaviesť asi na tretí krát, v noci držal perfektne, po druhom dni som odstrihla aj stopku. Keď som si ho prvý krát zaviedla, ja som tancovala oslavné tance :D Vážne, mala som pocit, že sa vznášam ako obláčik, bolo mi krásne ľahko, v rádiu šla zrovna perfektná pieseň, proste súlad a ja som sa cítila slobodná :) Kalíšok mi dlho vŕtal v hlave kvôli našej Zemi, desila ma predstava toho množstva spotrebovnaých vložiek, nehovoriac o komfortnosti a hygiene používania vložiek pre ženu. Som nadmieru spokojná a úplne vytešená. Snáď ďalšiu vetu prijmete s porozumením, ale mala som priam mystický pocit keď som prvý krát videla svoju krv pospolu, bez zápachu, s možnosťou naložiť s ňou podľa seba. Ten pocit správnosti vám vaše telo zaručene vráti. Teším sa na ďalšiu menštruáciu :)

LazyGirl:D

Raz som si citala nieco o menstruacii, a nasla som tam aj "menstruacny kalisek". Tiez ma to zaujalo a nieco som si o tom precitala. Na jednej stranke som videla informaciu, ze kalisok ma 30 ml a moze sa vymenit az za 12 hodin. Pride mi to neskutocne, ako to moze vydrzat tak dlho...No urcite by to bola dobra investicia, ked si porovnate kolko na jednej menstruacii miniete za vlozky a tampony, a kolko za tento kalisek, (a to vydrzi dlhu dobu a da sa pouzit viackrat) neda sa to ani porovnat. Takze tiez neviem co robit.Pritom z kazdej strany pocuvam, ze je to super vec. Pri zakupeni si vsak treba dat pozor na velkost, to moze vyrazne vsetko ovplyvnit :D. Zatial nemam odhodlanie kupit si ho...Mozno za par rokov..
:))

Neznala1

Ahoj ak sa ti pocas spanku da hlboko tak rano iba chvilu pockaj. Stava sa to aj mne ale ked chvilu pobehujem po byte a tak tak sa dostane zasa nizsie. Skus sa na wx hlavne poriadne uvolnit a on sa zasa dostane kam ma. Tvojmu telu neublizi ak tam bude aj o hodinu dlhsie takze urcite nepanikar :)

MelunaLunilka

Baby potrebujem radu od vcera pouzivam 1x meluna kalisok. Zavádzanie a vybratie na moje prekvapenie nerobilo problem. V noci som si to tiez dala a rano nastal problém. Dostalo sa mi to dost hlboko a uz ma chytal panik. A nakoniec som to ako tak dostala von. Mate nejaku radu ako to mam najbližšie vybrať popr mozem to dat na šnúrku

jujulik9

Ahojte, ja kalíšok používam vždy pri každej menštruácii a nedá sa to s vložkami ani porovnať! :):):) Je to supeeeer, pohodlné, rýchle, lacné. Treba sa len naučiť ho dobre zavádzať :). Keď mám svoje dni, tak ani neviem, že ich vlastne mám.:) :) Vždy len umyjem, vyčistím a zavediem znova. Perfiš vecička :) Vrelo odporúčam dámy :)!

Janka1801

ahoj, ja mám s kalíškom veeeľmi dobré skúsenosti, pokiaľ sa ho naučíš poriadne si ho dať, budeš nadšená. ja som si prezrela všetky zľavové portály a kúpila som si ho cez zlavadna.sk za necelých 11€ aj s poštou a aj s vrecúškom a návodom.
hlavne dbaj na výber dobrej veľkosti, nie je to žiadna veda, len som čítala, že veľa žien si objednalo zlú veľkosť, tak iba upozorňujem, poprečítaj si o tom ak tak viac ;) Ale iba ODPORÚČAM...

lunastar

Hi !
just to let you know there is currently a givaway of menstrual cups on the French EasyCup website !
questions are in English and contest is open to whole European Union :-)
You can enter here : docs.google.com
(solutions are on internet and EasyCUp website)

there are 6 cups to be won : 3 Yuuki + 3 RubyCup (all small sizes)

o_o

normálne cez net som ho kupovala ladycup..
a mám k nemu aj to vrecúšku, ale mám ho zatiaľ len pár dní,, a prvé dni v pohode, ale keď som ho včera naposledy vybrala, tak začal tak zapáchať a neviem prečo.. a vždy po použití ho poriadne opláchnem horúcou, niekedy aj lactacydom..

kaliskova

akej vyroby je ten tvoj nie nahodou Made in China?
kde si ho kupovala? ako ho skladujes?
ak sa o neho staras ako sa ma zapachat by nemal