Kokosový olej

Príspevok v téme: Kokosový olej
jasom

RNG prosim ta kupila som si u teba viacej toho. len xcem vediet kokosovy olej ci uchovavat v chladnicke a dokedy spotrebovat od otvorenia a co sa sni m vsetko da? aj jest? aj vyprazat? a na hemoroidy vnutorne krvacave je dobry? vdaka. dalej, xcem sa spytat, dali mi kelp expiruje teraz, vsimla som si az doma, mozem ho vratit? alebo vymenia mi ho?dik za odpovede

RNG

Prave teraz pri navsteve Slovenska sa mi znovu ozvali hemoroidy, nastastie som si zobral moju zmes kokosoveho oleja s cukrom a par kvapiek GSE, co pouzivam na rychle hojenie ran(ako cukrovkar sa hojim inac mesiace) a za 3 dni to zabralo perfektne.
Pouzil som to zvonku ale ajtrochu zvnutra, lebo tentokrat mi krvacala zilka z vnutornej strany.
Vyborny by bol z toho cipok, ale problem je z bodom topenia kokosoveho oleja=25stupnov celzia.

RNG

Kokosovy olej je vynimocne stabilny, vydrzi aj 3 roky bez chladenia. Da sa jest surovy, v jedlach, cast sveta na nom vypraza atd.
Suchy prasok z kelpu sa nekazi.Je sterilizovany a vakuovo zabaleny.
Tie expiracne doby su natlacene na vyrobcov nasilne komisiou FDA.
Ti somari natlacili aby sa dala expiracia aj na sol, ktora je mozno miliardu rokov stara v zemi a vydoluju ju ze "expiruje" za 2 roky!
Popritom dovolia predavat extra virgin olivovy olej, ktory je smradlavy po 2 mesiacoch aj skorej, lebo nie je sterilizovany a stabilizovany.
Malokto pozna chut cerstveho olivoveho oleja, ja som z prekvapenim, zistil v Kalifornii na ochutnavke cerstvovytlacenych, ze su vonave a prijemne. Flaskove mi dovtedy vzdy smrdeli a tvrdili mi, ze si na to navyknem, vraj.