rakovina - dedictvo?

Denz

Prevencia rakoviny – životospráva
Pravdepodobnosť vzniku rakoviny zvyšuje rodinná záťaž a niektoré komplexné vplyvy životosprávy ako napr. nedostatok odpočinku, spánku, nedostatok pohybu alebo dlhodobé stresové situácie. Okrem toho vplyvy vonkajšieho prostredia (chemikálie, znečistenie ovzdušia). Ďalšie faktory sú špecifické podľa orgánov – fajčenie, slnečné žiarenie, radiácia, chemikálie, výživa. Primárna prevencia zahŕňa opatrenia zamerané na zmenu životného štýlu, sekundárna prevencia vyšetrenia a opatrenia v súvislosti so zisteným alebo predpokladaným nádorom.
tres a rakovina
Pri strese sa zvyšuje hladina hormónu kortizolu. Počas stresu sa zvyšuje aj produkcia cytokínov. Vplyv stresu je významný najmä pri nádoroch prsníka. Podľa niektorých štúdii majú ľudia s depresiou 2,3 x väčšiu pravdepodobnosť ochorieť na rakovinu v priebehu 17 rokov, v porovnaní s ľuďmi bez depresie. Významnými faktormi boli najmä pocit beznádeje, smútku a potlačenie negatívnych emócií. Zvýšený výskyt nádorov bol pozorovaný v súvislosti so stresujúcimi životnými situáciami ako napr. rozvod, zmena zamestnania, starostlivosť o rodičov s Alzheimerovou chorobou a podwww.ekobio.sk

agina

Ja povacsine co viem a sledujem okolie, tak deti rodicov chorych na rakovinu su zdravi ako dub. Avsak deti tychto deti uz maju problemy.

kosa

ninika,

BRAVO!
tvoja logicka uvaha v podstate zmietla vsetky NOBELOVSKE prace dokazujuce ze vraj rakovina je genetickeho povodu.
inac zavitaj na temu PRAVDA O RAKOVINE-VITAMIN B17.
verim ze tam najdes MNOHO nazorov kotre ti pomozu v tvojom profesionalnom a aj zivotnom rozvoji.
vela zdaru a zdravia,
praje kolektiv,
kosa.

kosa

racica,

pozri si temu PRAVDA O RAKOVINE- VITAMIN B17, zalozenu DAMIANOM.

''moji rodicia mali zle zuby aj ja ich mam zle''.
znamena to ze zle zuby sa dedia?

...

myslim ze boli dost mlady tvoji rodicia na rakovinu a ak aj ocino fajcil, tak obycajne dostavaju rakovinu az okolo 60-tky, takze ista predispozicia tam byt musi, lebo nie kazdy tuhy fajciar dostane rakovinu. rozhodne by som ti radila poziadat lekarku o pravidelne preventivne onkologicke vysetrenia a myslim, ze po 30-tke je to aj indikovane, gynekologia, prsniky, hrube crevo, sono brucha kazdy rok, markery, krvny obraz

ninika

no ja by som povedala ze na 95% to vobec nie je..pretoze to je biologicke pravidlo ze ked maju obaja rodicia to iste dieta to na 45% nebude mat..tak isto ako je to s vyskou ak maju davja vysoky rodicia dieta to dieta nebude vysoke ako oni ale ovela mensie..tak to plati aj tu..snaca je tam to je jasne..pretoze sancu mame vsetci..
Rakovinu pluc mal tvoj tatino z fajcenie vsak? Takze to dedicne nie je..
A rakovina pankreasu by enm,ala byt tize dedicna lebo to je zo stravy a z toho co papas..teda treba papat vela ovsenych vlociek vlakninu a take...tieto druhy rakoviny nepatria medzi dedicne..dedicna je rakovina prsnika, rakovina pohlavnych organov, mozgu...a taak...ale mala by si sa spytat odbornika..pretoze od toho to budes vediet najlepsie...vela stastia papa

račica

Ahoj..., mám 30 r. a rodičia mali maminka 52 r. - mala rakovinu pankreasu(čo je vraj jedna z najhoršie liečiteľných foriem rakoviny) a ocko 51 na rakovinu pľúc. Takže je to u mňa mojich súrodencov tak na 95 %?!