Zdravotna poradna

knaja

girlO15, je dost mozne, ze mas reflux..dcera mala podobne priznaky, nebola anorekticka ani nic, dobrej vyzivy aj vsetko, len proste rano, ked nieco zjedla, zrazu jej bolo dost zle az skoro ozelenela a v skole aj odpadla a aj ked rada chodila do skoly (za triedu mala najmenej vymeskanych hodin za cele stredosk. studium)-lebo si mysleli asi v spitali, ci neblicuje, ale nasa lekarka ju pozna a nehrala to...sla uz na prosbu znameho do nemocnice (za 3 tyzdne schudla 6 kil),vsetko mala ok, medzitym prisli vysledky z gastro-fibroskopie, ze helicobaktera ani nic nema, len slabo zapaleny zaludok a slaby reflux, co sa ale pH metriou nepotvrdilo. Co jej zistili, boli mrle, asi tie vsetko sposobili, dostala lieky. Brala aj lieky proti kyseline a nevolnosti, odporucili jej aj nalacno tie polyst. chlebiky, ze stahuje kyselinu. Po case to preslo, lebo vtedy asi mesiac ako sla do skoly,musela sa vratit kvoli nevolnosti domov. Dnes uz ani nevie, ze jej nieco bolo. Precitaj si o refluxe (strava sa vracia naspat). Drzim ti prsty.

anonymka :D.

prosím poradte mi stale mi vypadavaju mihalnice asi desat za den a bojim sa že vypadnu všetky, pouzivala som kvalite špirali rimel london ale z nich mi vypadavali este viac tak som vyskusala vseliake ale najviac mi pomohli činske po tych mi vypadavaju menej a iba ked sa odmaluvavam tak už sa neodmaluvavam a nevypadavaju mi ale bojim sa, lebo ta špirala mi ich predlži a stvrdnu mi a ja sa bojim že jedneho dna sa zobudim a budem mat vypadane. pomožte prosim ale umele riasy nechcem a ked sa nemalujem vypadam hrozne takže malovat sa musim, prosím poradte :) :D

Neznáma

Dobrý deň.
Chcela by som vedieť prečo sa nemože fajčit pri liekoch Movalis ?
Má to voľaké vážne učinky ?

Ďakujem

girl015

ahoj mersi! ake mas problemy s zaludkom-gastr ?? mozno by si mi vedle poradit a mozno ja tebe hladam niekoho kto ma taky problem ako ja lebo si niekedy os sebe myslim ze som cudna

girl015

Ahoj!Mám 15 rokov a pravidelne kazdy den minimalne 16 razy do dna sa mi vraci uz stravena potrava v malych davka do ust.Trva to uz asi 3 roky. Neviem co mam s tym robit .Bojim sa ist ku doktorke leby si myslim ze mi povie ze som anorexicka a posle ma na gastro.Svoj problem by som nedefinovala ako zvracanie pretoze ked som raz zvracala z masnych hranoliek naplo ma a uz to islo ale toto nazvim eto dávenie je akokeby samovelne a prirodzene neviem to opisat inak.Davi ma aj ked stojim sedim ci lezim.nepocitujem pri tom ziadnu bolest ani napnutie ako pri zvracani.Ale v skole ked desiatujem 2 rozky z a6 hdin nic sa mi nedeje.Prosim vas poradte mi je to blbe !

johnny

dobry den mam taky problem s studenym potom.Hlavne vecer citim chlad na nohah no ked sa prikrijem automaticky sa spotim.V noci to mam na celom tele ale chlad necitim.Mal som prechladnute krize.Myslite ze to moze byt z toho?Dakujem za odpoved na mail

ja20

edusan.cz ma koncovku cz ale je to slovenske, resp odpovedaju tam povacsinou slovenski lekari, alebo skus, mudr Klucho ma vlastnu stranku, tusim gastroenterolog.sk. odpoveda aj na edusan-e

lilinka

Dobry den prajem, uz vyse dvoch rokov mam problem s upchatym nosom. nemam ziadne sople ani mi netecie z nosa, dokonca ani hlieny (len velmi vzacne), no stale mam pocit, ze je nos plny a upchaty, hlavne ked dlho vela rozpravam (mam pracu zvacsa na telefone). Ked si dam nosne kvapky, uvolni sa mi a dycha sa mi dobre, ale za par hodin je to to iste. bez nosnych kvapiek vlastne nedokazem existovat. avsak viem, ze nie je zdrave ich tak dlho uzivat. aj ich striedam ale obcas mam pocit, ze uz mi ani nezaberaju. dalo by sa to nejako liecit??? dakujem za kazdu radu a pomoc na moj email. s pozdravom Lenka

barron

Dobry den,mam 22r a asi pred mesiacom sa mi objavili vyrazky na bruchu,stale sa zvacsuju a uz ich mam aj po celej hrudi a strasne to svrby,su velke asi 4cm a cerveno zelene,co mam robit?