Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

13-ročný fajčiar

0vecka

ja som poznal jedneho debilka ktory fajcil, ked mu na to prisli rodicia tak zacali s tym tiez ze teraz vyfajcis tuto skatulku...akurat ze chlapec uz ftedy fajcil 100 denne... a tu skatulku stiahol ako nic .. :) podla mna to nieje vzdy dobra rada

Prezyvka055

Podla mna na to neni nic strasne ze deti vyskusaju. Ja som tiez skusil cigarety, alkohol pred 15. Zistil som ze je to blbost a hnus a zivot isiel dalej, ziadne sklamanie ani drama okolo toho nebola.

Messje

Sarka
Mamine mozes povedat ze si to skusila ale bude velmi sklamana lebo si velmi mlada.Je pravda ze mladi v tvojom veku skusaju...Nehovor jej nic.Dolezite je ze si sa poucila ze to neni dobre.Vodna fajka nie je ako cigareta.Tu fajcia aj nefajciari.Povedz si...skusila som,viac dakujem ale nie,neprosim.Este ta caka vela skusok ktore budes musiet vediet ustat a byt silna aby si nezacala s hlupostami.Ci uz to skusanie fajcenia,alkohol ,skory sexualny zivot.Uzivaj si pekny teenagersky vek a vyhybaj sa hlupostiam.Uz to ze mas vycitky je dobre.Viac to ale nerob.

Šára

Dobrý deň mám 13 a skúšala som s kamarátmi vodnú fajku mám strašné víčitjy a chxela by som to povedať mamine . Len neviem ako ? Pomóžete mi prosím?

mmmmm

ked si zapali s kamaratom zo zvedavosti, to nie je tragedia.. len mam znameho, ktory tiez dost skoro zacal fajcit (teraz ma 26) a je to s nim tak zle, ze mu lekar povedal, ze ak neprestane, smrt si pride pre neho velmi skoro.. uz nevydrzi bez cigarety ani 20min..prestat nevie..
mozno poprosit starych rodicov aby mu aspon raz na sviatok ziadne peniaze nedali, ale nieco mu kupili.. a vysvetlit im to i synovi preco, mozno si uvedomi.. a radsej si korunky usetri na nieco ine.. s tym vekom je to tazke.. ale stale sa pokusat o otvorenu komunikaciu.. rozpravat, rozpravat.. nie len o fajceni o veciach ktore ho stvu i tesia..paritia a tak.. byt mu priatelom, nie len niekym co nieco zakazuje, mozno taky vztah i mate.. niekde som citala, ze pubertiak bude lahsie pocuvat svojich rodicov, ak oni prvi pocuvaju a vypocuju jeho.. drzim palce..

lucka

On určite nefajčí nejak pravidelne, to len tak príležitostne a to mu dajú cigaretu asi nejaký kamaráti. Ja to len cítim keď príde domov z vonku ale nie vždy, iba dvakrát som si bola istá, že fajčil. Ostatné razy som to nevedela posúdiť, lebo bývame na dedine a do krčmy chodia na kofolu, takže oblečenie má očas napáchnuté. Peňazí má dosť, lebo dostáva od starých rodičov na narodeniny, meniny a pod. a je dosť šetrný. Vreckové nedostáva, vždy mu kúpim čo potrebuje. Pomáhať doma musí, máme rodinný dom takže nejaká práca sa vždy nájde.

mmmmm

a odkial ma peniaye na cigarety? co tak mu obmedzit vreckove? Alebo ked je uz taky dospely, ze sa sam moze rozhodovat o svojom zdravi, tak je asi dost dospely na to aby si na cigarety zarobil sam.. a ked bude mat na cigy.. tak nech v prvom rade prispieva na domacnost.. viem nie je to o peniazoch ale o zdravi.. ale nech si uvedomi, ze dospelost nie je frajerina ale zodpovednost za seba sameho.. lahko je do cigariet investovat rodicovske peniaze..

bejb

ahoj..mam 17 a zacala som fajcit,ked som mala 14..samozrejme,mama mi na to prisla a poriadne mi vynadala-myslela si,ze tak mi to zakaze..ale opak bol pravdou;cim viac zakazovala,tym viac som fajcila..neskor sa mi to snazila vysvetlit,ukazovala mi obrazky pluc fajciarov,dokonca som videla umierat dedka na rakovinu pluc-najhorsie,co som kedy videla..ale nic z toho ma nepresvedcilo,aby som fajcit prestala..az neskor,pred nedavnom som dospela do fazy,ked som zistila,ze fajcenie mi skodi-bolievalo ma hrdlo,mam anginy(a viem,ze je to z toho,pretoze vzdy,ked sa vyliecim a zapalim si som hned chora..uz mam tretiu anginu)..tym som chcela povedat,ze tvoj syn si musi sam uvedomit,co to sposobuje..a mozes mu pred tym dat zopar rad a povedat mu,ze aj tak mu to nezakazes,on si nici svoje zdravie..a ze mozno si to uvedomi ked uz bude neskoro..

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

13-ročný fajčiar - Fórum - ZDRAVIE.sk