LAPAROSKOPIA

Príspevok v téme: LAPAROSKOPIA
ajka1111

Ahojte mate niekto skusenost s laparoskopiou?Uz rok a pol sa s manzelom snazim eotehotniet a tak ma lekar poslal do Bratislavy Gyn-Fiv gynekologia a asistovana reprodukcia.tam mi lekarka povedala ze to bude jedno z vysetreni a budu mi to robit v celkovej anestezii.Ak mate niekto skusenost alebo info tak mi prosim napiste.Dakujem

lenuska21

Ajka,som rada,ze som ta povzbudila-aj mna vsetci strasili a velmi som sa bala,ale ako ti hovorim po troch dnoch si v pohode.Ja som sa v nemocnici zdrzala 10 dni,pretoze niekde este lekari davaju LAVÁŽE-infúzie do brucha,aby sa po laparoskopii netvorili zrasty!Nerobia to vsak vsade!Tie lavaze trvaju 3-10dni,nie je to bolestive!Naozaj sa nemusis bat!Vela sil!!!
Teraz som aj ja na hormonalnych injekciach,prave som po prvej,uvidime ake budu prejavy...hadam to so mnou vsetci naokolo vydrzia:-)

ajka1111

donna dakujem,som zvedava ako to dopadne dufam ze zrasty nebudu, aj ked sa bojim lebo ked som bola mladsia, tak som mavala casto zapalene vaj.Drzim palce aby vam to co najskor vyslo. :-)

ajka1111

daniela1111, zatial len krv, ultrazvuk ale inak nic, na ultrazvuku mi nasla nejake folikuly vo vajecnikoch, ze to ma kazda stvrta zena, ale ze to presetri

donna

ajka111
Ja som mala laparaskopiu v marci tohto roku. Si pod narkozou, takze nic necitis. Zostanu ti male dierky na predbrusku ale to vobec nie je vidno.Laparaskopia sa robi vacsinou ak mas endometriozie.Ja zijem v Chicago a tiez sme sa snazili mat baby . Nakoniec mi zistili endometriozie a mala som aj cysty na obidvoch vajecnikoch. Otehotniet mozes, ale asi to dlhsie potrva. Ja som mala bolesti po operacii v ramenach.Je to vraj s vody co do teba daju.Po tyzdni som bola OK.Teraz som na injekciach .Som v tvz. umelom prechode na 6 mesiacov. Potom musim co najskor otehotniet. Nemusis sa bat nie je to nic strasne. Drzim ti palce.

lenuska21

Laparoskopiu robili aj mne zhruba pred dvomi tyzdnami.Mam tri male asi centimetrove rezy-jeden pri pupku a dva dole.Mna to tak netlacilo na plucach,bolo to v pohode,az na svalovicu na rebrach a ramenach.pocas laparky zena lezi takmer vo zvislej polohe,celu zataz ma na ramenach.Inac bolesti su,ale nie az tak strasne a tri dni po nej mi bolo uz dobre.Kočky,nie je to nic strasne.

daniela1111

Ahoj Ajka1111, mna to caka asi tiez,ale 3mesiace este cakame,ci sa nieco nezmeni.Robil Ti gynekolog nejake spec.vysetr.?Mne brala len krv a robila mi sono-a aj to len cez brucho..a este som bola na endokrin.vysetreni.Mas aj nejake bolesti? Ja nemam, dokonca mam pravidelnu menstruaciu...

bibulka

moja mamina to prezila asi pred dvoma mesiacmi..a velmi vela o tom rozpravala...takze mozem asi posklytnut par rad :) vravela ze najhorsie z toho celeho bolo to,ako ju nafukli tym vzduchom a nevyfukli to,jednoducho to sa musim vraj do tela vstrebat...a vraj ako lezala vsetky kosti ju tlacili a citila obrovsku zataz v plucach kvoli tomu...mala neustale pocit ze v nej ten vzduch ako obrovska bublina koluje a dviha sa..a mala len malu jazvicku tesne pod pupkom,asi tak 3 stehy no pravdaze aj nizsie 22stehov,ale to kvoli tomu ze jej zaroven po laparoskopii museli vybart vajecnik

donna

Ajka111 pozri si vo forum rubriku endometriozia. Docitas sa co je to laparoskopia. Pravdepodobne mas endometrioziu a preto nemozes otehotniet.