Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Panická porucha

anumati

pre : Lulu2011
a ešte som zabudla napísať, že tie stavy úzkosti som mala pred polrokom a denne, dramaticky sa to zhoršovalo a práve v období, keď už som si hľadala psychiatra (lebo predýchanie z bludných vidín už nepomáhalo) tak som na príkaz lekára vysadila mlieko a div sa svete, deň po dni mi bolo dramaticky lepšie a lepšie. Panický atak sa mi zopakoval už len raz po troch týždňoch od vysadenia mlieka a bol najsilnejší zo všetkých predchádzajúcich - navyše viacmenej potvrdil moje podozrenie že pôvodcom problémov bola alergia na mlieko, keď mi mama dala omylom zemiaky omastené maslom (takže mlieko) a ja som si to nejako neuvedomila, že majú divnú chuť. Neviem či je tých pár mesiacov dostatočným dôkazom o tom, že to spôsobovalo mlieko, ale práve posledné dni ma napadlo za tým pátrať na internete a na pár anglicky písaných stránkach som našla o tom články. Takže je to reálne, len asi málo skúmané.

anumati

pre: Lulu 2011
nie, celiakia sa nepotvrdila, ale červená fazuľa, sója, niektoré druhy zeleniny, citrusové plody... Ale určite je to individuálne. Ani by som nevedela, že som citlivá na niektoré potraviny, ale pred časom som začala chorľavieť a ked už bol taký oslabený organizmus, tak prišli hnačky, nafukovanie a stále mi bolo horšie a horšie, až to bolo na nevydržanie. Lekár doporučil, že mlieko vysadiť na rok - až do takej miery, že musím podrobne študovať ešte aj zloženie výrobkov - by človek neveril v čom všetkom je aspoň sušené mlieko, alebo stopy mlieka, dokonca v chlebe. Ostatných vecí sa tiež snažím vyvarovať, ale nie až tak hystericky, to mlieko bolo úplne najhoršie. Určite si na mlieko dám pozor do konca života, tie ranné pocity úzkosti k zblázneniu a panické ataky už nechcem zažiť. Nehovoriac o fyzických bolestiach spojených s nafukovaním a hnačkami. Keby ešte niečo, píš radšej na mail, na túto stránku neprídem, keďže nemám dôvod, len som myslela, že táto informácia môže niekoho posunúť.

anumati

AKO MA PREŠLA PANICKÁ PORUCHA
Panická porucha ma prešla po tom, ako mi diagnostikovali silnú alergiu na mlieko a kopu ďalších pridružených potravín. Znie to čudne, však? Po vylúčení alergénov ma panika spontánne opustila ... na tabletkách na PP som nebola, proste som nestihla, ako sa to všetko zomlelo naraz, s gastro problémami ktoré nebudem rozpisovať sa po čase začali pridružovať časté panické ataky, našťastie som v takom stave prežila len pár mesiacov, keďže už ma medzitým študoval gastroenterológ. Na internete som neskôr našla, že ÁNO, aj potravinová alergia spôsobuje takéto stavy. Stránky som vyhľadávala v angličtine.
Možno niekomu z vás táto informácia pomôže.
Žijem prakticky pokojným životom, mám prácu, nikto ma nezaťažuje, nemám žiadne dlhy, mám vysporiadané bývanie, mám okolo seba priateľov a vlastne vôbec dôvod na paniku, o to strašnejšie bolo keď sa prejavila.
Pri panike som pociťovala: silné búšenie srdca, ťažké dýchanie, potenie striedané so zimnicou, bludné myšlienky, plietla sa mi skutočnosť s nereálnymi preludmi, točila sa mi hlava, abnormálny pocit smädu. Raz som si dokonca nevedela pomedzi preludy spomenúť kde mám poháre (vo vlastnej kuchyni)... v podstate tieto pocity mučeníka pred hrozbou smrti asi poznáte viacerí. Bola by som rada, keby aspoň niekomu táto informácia pomohla

Daduskaa

ahojte ja prave trpim panickou poruchou portuchou mam zachvaty pocitz uzkosti berem tabletky mirtazapine a frontin a sertralin berem ich tyžden a neviem ešte mi asi nezaberaju ?? prosim vas napiste mi niekto kto ma takyto problem

solveig

ja mam priznaky taketo...zrazu sa mi zacne tocit hlava a taky naval dostanem,, strasne teplo, potom zima strieda sa to...v noci nemozem zaspat..vsetko ako keby bolo nerealne...... rozbucha sa mi srdce nehorazne...ako keby mi hrdlo opuchlo-upchali cievy v krku..tlaky v hlave..neda sa mi dychat a trasiem sa...neviem ci je to panicka ataka alebo tetania? lebo neni mozne aby mi nieco taketo zdvihlo tlak na 180/90 a tachykardia

gavin

na panicke ataky a uzkost mi lekar predpisal sertraline a beta blokator..predtym som uzival citalopram, ale nezaberal, skor som mal pocit ze sa mi priznaky zhorsili..nie som si isty betablokatormi, ve niekto viac? vdaka

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Panická porucha - Fórum - ZDRAVIE.sk