Panická porucha

Vlamonka

Lydia 14...ja mam zasa tetaniu a panicku poruchu , takze ani niekedy neviem ci sa mi sniva , alebo je zle...skor to druhe...Ako si vlastne prekonala panicku poruchu? Mne dalneurolog XANAX a CIPRALEX , ale kedze lieky mi nerobili dobre , tsk su v kosi na odpadky..namiesto toho pcham do seba mineraly a pijem medovkovy caj...

lydia14

Vlamonka....dakujem....mne to aj tak pripada, ako ked sa niekomu sniva ze pada...a ked sa zobudi tak je prestraseny a spoteny...mozno to bolo fakt len nejakym snom...

lydia14

Ahojte...včera v noci keď som zaspávala sa mi stalo toto: začalo mi tŕpnuť celé telo, pískalo mi v hlave, či ušiach ani neviem...ale nebolo to za bdelého stavu, skôr ako keby som driemala...neviem...bol to skoro ako sen...nemohla som zdvihnúť ruku...ako keby som nemala vôľu, ale keď som sa akoby chcela prebudiť všetko zmizlo...neviem, nechápem čo to mohlo byť...tiež som trpela panickou poruchou, ale zvládam ju...ale tieto stavy sa od seba dosť odlišujú. Pri panickom ataku som mala nesmierny strach...asi chápete...ale pri tomto ani nie...len som nechápala že co sa deje ale vydesená som nebola...Môže to byť z prepracovanosti,alebo stresov? Nechápem...Dik za rady....

anisa

Ahoj Vlamonka, dakujem velmi pekne, zatial to celkom ide, dari sa, aj ja Tebe prajem krasny dnik a tiez dufam, ze to u Teba frci, ako ma:-)

anisa

Petra 76, vdaka za viac informacii a dakujem, ak budem citit, ze potrebujem, tak sa urcite obratim. Vdaka za pomoc :-) Nech sa Ti dari.

petra 76

tak ešte toto na prečítanie:
Čo sú panické ataky?
Pacienti s panickými atakami môžu mať náhle úzkostné stavy z jasného neba. Trpia pritom nasledujúci symptómami:
• pocit nedostatku vzduchu,
• pocit zastretého vedomia,
• pocit neistoty, pocit na omdletie, slabosť v nohách, závrat,
• búšenie srdca alebo nepravidelná činnosť srdca,
• tras alebo chvenie,
• potenie,
• pocit dusenia sa, zovretia krku,
• nevoľnosť, pocit na vracanie, nevoľnosť v bruchu(napr. nepokoj, vírenie, hmírenie v bruchu,
• pocity odcudzenosti (pocity neskutočná, pocity že človek nie je skutočne tu),
• poruchy znecitlivenia alebo mravenčenia,
• návaly horúčavy alebo chladu,
• bolesti, tlak alebo zovretie v hrudi,
• strach z umierania,
• úzkosť zo straty kontroly,
• úzkosť zo zošalenia.
Tieto panické ataky sa objavujú náhle a behom niekoľko málo minút dosahujú maximum intenzity. Môžu sa objavovať úplne prekvapivo, t. j. keď je napr. človek v pokoji (napr. pozerá na televíziu alebo je v posteli); alebo môžu byť tiež vyvolávané v určitých situáciách, napr. v dave ľudí. Zo začiatku začína panický atak niektorými symptómami, ktoré pacienta potom znepokojujú, takže dostane ešte ďalšie úzkostné symptómy a úzkosť sa napokon vystupňuje do plného panického ataku ("začarovaný kruh panického ataku").
Keď sa takéto panické ataky objavujú častejšie (napr. 4-krát za mesiac), hovoríme o panickej poruche.