Kedy otehotniet po potrate?

lienkak

kukikuk, ďakujem.

to, že nechceš s manželom čakať predpísaných 6 mesiacov (alebo 3 mesiace) ti úplne schvaľujem.

keď som prišla o miminko, tak mi lekári odporučili tiež čakať, ale jedna mamina známa, taká staršia sestrička, mi vtedy povedala, že nech nečakám, lebo sa mi ešte zanesú vajíčkovody, a potom treba ísť na laparoskopiu - na prefuky, a tak sme do toho šli hneď, a vyplatilo sa. teraz by sme veľmi chceli druhé bábätko, no ale akosi sa nám nedarí, stále nejaké problémy...:(

kukikuk

lienkak

endokrinologia, hematologia, imunologia, genetika. Mala som to urobit uz po prvom potrate...
Kamoske tak nasli zlu zrazanlivost krvi,dostala lieky a druhe dieta normalne donosila. A pritom otehotnela mesiac po potrate

lienkak

ahoj kukikuk,

aké vyšetrenia ideš pobehať? mám podobnú skúsenosť ako ty, a mám dojem, že každý lekár ti odporučí niečo iné, niekto ťa na vyšetrenia nepošle, že až po dvoch samovoľných potratoch, tak ma zaujíma, čo plánuješ, aj ja sa do niečoho budem musieť vrhnúť.

kukikuk

mina008 ahoj,
ja som na tom rovnako, lenze minuly tyzden som potratila uz druhykrat. Opet v 6tt, babetko sa nevyvijalo, len plodovy vak. Po prvom potrate sme cakali pol roka a dalsich 7 mesiacov trvalo, kym som otehotnela. A dopadlo to rovnako. Zbytocne som stratila rok... Teraz obehnem vsetky mozne vysetrenia a snazit sa zacneme hned po 1 menstruacii, mozno aj skor. Mame s manzelom dost rokov, nemozeme si dovolit stracat drahocenny cas

minaOO8

ahojky potratila som v 7 tyždni :-((( je to to najhoršie čo ma v živote stretlo..Potrebujem si zistit po akom čase by som sa s manželom mohla pokušat o dietatko znova .. nebola som čistena.. dakujem za každu odpoved pretože od lekarov som sa dozvedela same odlišne odpovede..

age44

ja som mala tiez potrat (v 4. mesiaci) a velmi som tuzila otehotniet co najskor. v nemocnici mi radili pockat 3 mesiace, moj gynekolog az 6. nebranili sme sa pocatiu a prislo to samo, necakane, presne 5 mesiacov od potratu. tiez mi nasadili duphaston - syn ma dnes 3 a pol roka. no a teraz tu kolisem svoju dvojmesacnu dcerku. neboj sa, nechaj to tak a nesustred sa na pocatie. pride to samo. nepouzivajte ziadnu barieru, keby sa vam aj hned podarilo, nehrozi vacsie riziko. mne gynekolog vysvetlil, ze najcastejsie sa potratom konci prave prve tehotenstvo. dalsie bude fajn, drzim palce (aj s mojim drobcekom v naruci).

......

dali jej progesteron-duphaston alebo utrogestan, ty uz po 2 mesiacoch vklude mozes otehotniet, ale ak ti nerobi problem cakat, tak cakaj. ak vsak mas viac rokov, necakaj, stracas cas