Svadba

willa

agina, s manzelom zijem vyse 4roch rokov, tak odobierka by bola viac ako vtipna:) Typicki Slovaci sa prisli na vasu svadbu ochlastat, najest a ohovorit:)))Kolkokrat od svadby si si pozrela to trojhodinove video okrem prveho tyzdna?:))

agina

wila niekto cti tradicie, niekto odchadza z domu ako z chlieva.Je to kazdeho osobna vec si myslim.Neviem si predstavit, ze by sa hostia na svadbe nudili...to by mi pripadalo ako kar a nie svadba.Takto to bolo uzasne zabavne a kameraman mal stale co tocit a nie znudene a pripite tvare svadobcanov.

wila

agina, hadam cepcenie, nie? Odcepcenie je, ked sa zena zbavi cepca a po svadbe je to prave naopak...Ja si myslim, ze je to hlupost, ak dvaja uz predtym spolu ziju a nevesta nie je panna nevesta. Rovnako ako odobierka. Robievalo sa to, ked sa vydavala 16 rocna panna a odchadzala od rodicov. Pri starsej zene je to skor smiesne. My sme nastastie nemuseli brat ohlad na to, ci sa niekto bavi alebo nie, ci je spokojny a podobne. Na svadbe sme nemali nikoho:) Je cudne, ze mladomanzelia maju urobit veselicu pre inych. Malo by to byt skor naopak...

agina

Redovy tanec to je vencekovy tanec, kedy do kosicka co drzi prva druzicka davaju hostia peniaze a za to mozu ist tancovat s mladomanzelmi.Mladomanzelia na oplatku rozdavaju hostom male darceky v podobe kolacikov, alebo cukrikov.

agina

Tak ja som mala na svojej svadbe odobierku, ktoru mi citala prva druzicka.Na hostine som chcela, aby sa vsetci ludia bavili, tak sme s manzelom povymyslali rozne hry ako napr. metlovy tanec, kacaci tanec, masinku, stolickovy tanec apd. potom sme mali aj ciganku s ciganom a na tom sa vsetci dobre nasmiali.Ani sme sa nenazdali a bola polnoc, kedy nastalo odcepcenie, potom sme sa obaja isli prezliect do popolnocnych siat a potom bol vencekovy/redovy/ tanec.Vsetci sa uzasne bavili, az na niektore individua.