Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

epilepsia

renata 111

Ahojte, myslíte si, že sú záchvaty častejšie cez leto, kedy sú vysoké teploty alebo cez zimu? Vďaka za odpoveď Renata

matulo

ja aj brat sme mali epilepsiu brat od skolky ja od druhej triedy na ZS, brali sme na to nejake lieky (uz si nepamatam nazov) ale uz asi 4roky sme ani ja ani brat zachvaty nemali, ja uz som vylieceny (dufam) a brat este chodi na nejake kontroly. zo zaciatku to bolo tazke lebo som nevedel kedy to pride ale neskor som si na to zvykol a naucil som sa bud niekoho upzornit ze odpadnem(nemal som nejake silne zachvaty, vacsinou som odpadol a par minut v bezvedomi) alebo si lahnut na zem (ked som si lahol tak som sa do zachvatu ani nedostal proste to preslo bez neho), brat to mal horsie ten sa zvykol aj pocurat a po zachvate bol vzdy unaveny (inac to je bezne pri epilepsii) a spal

mis

Ahojte
Mám také čudné pocity ako tu niekdo opisuje je to ako keby som bol mimo tela alebo vo sne aalebo ja to vobec neviem opísať, je to večšinou z únavy mam to ani neviem odkedy.CHCEM sa toho zbavyť a nepomáha to. Bol som u Nerológa a tam mi pri pospánkovom EEG zistili že mám na ĺavej strane mozgu epileptický výboj. Nebolo by nič zvláštne natom až tak a aj až tak ťažké ale trvá to večšinou 8-9dní vobec nevedia co stym.Beriem Lactamil a trošku mám pocit že to pomáha Snád sa mi niekto ozve rád by som si sním pokecal na túto tému.Ďakujem

sašenka

Clody!!!! Dajte pozor aby nemal zapadnuty jazyk, s tym potom treba urychlene von, polozit ho na bok, pokrcit nohy a pod hlavu vankus hlavu zaklonit....aspon tak si to pamatam. A jeenoznacne musi na odborne vysetrenia....inak no neviem, mohlo by to zle dopadnut.tam urcite zistia pricinu.

clody

možte písať aj na moju email adresu.Možno som sa mala zaregistrovat,žial nenapadlo ma to.písala som narýchlo.ďakujem vopred

clody

snažím sa nájsť pomoc a radu pre mojho suseda,ktorý nemá internet,je to jednoduchý a slušný človek,ma rodinu,milujúcu manželku a deti.Minulý týždeń sme ho niesli na pohotovosť v strašnom stave.!Mal záchvat,nič si nepamatal,dokonca bol cely ochabnutý vyše pol hodiny,mali sme s manželom dojem,že dostal mrtvicu!!!Ako možme v budúcnosti pomocť susedovi?Bol v nenmocnici ale nedostal ziadne lieky.Prosím.susedia.

sašenka

Ahojte slecny, u nas v rodine je tato choroba mimoriadne premnozena,teda zdedena asi.Sme traja surodenci, najstarsi brat dostal prvy zachvat ked mal necelych 11 rokov, bolo to strasne, nieco take som v zivote nevidela, krce, dusil sa jazykom,pocural sa a rozbil hlavu, trvalo to asi 7min.Okamzite sme volali zachranku a po hospitalizacii sa to dozvedel, to s cim sa dodnes nezmieril.Potom prisiel rad na mna, som o rok mladsia v 13 som zacala odpadavat, ale len som proste stratila vedomie a prebrala sa na zemi, nastastie vzdy bol niekto na blizku, mne diagnostikovali slabsi stupen epi, bez zachvatov a bez liekov, brat ich bral velmi vela a dodnes, bez liekov nemoze byt.Pri nas dvoch sa akosi pozabudlo na nasho najmladsieho brata,viete vsetci mali strach o nas. Na strednej skole hned v prvom rocniku sa zacal velmi menit,maval velmi zurive stavy,nekontroloval sa a ked ho to preslo nanic si nepamatal,preto prestupil na skolu na mokrohajsku v ba.Liekmi mu to prechadzalo, ale nebvolo to lahke, hlavne pre nasu maminu, bola na nas sama, otec nam zomrel ked sme boli este maly, este sme ani do skoly nechodili.Lekari zistovali priciny preco to mame vsetci, aj ked v inych podobach, jednoducho im to neslo dokopy.V nasej rodine to nikto nemal a zo strany otca sa starí rodicia dušovali ze u nich to tiez nikto nemal.Az nedavno na smrtelnej posteli sa mi babicka zdoverila,ze epilepsiou trpeli vsetci muzi z otcovej strany okrem deda, nikdy sa ale k tomu nechcel priznat,ani dnes,len mlci.Brat je uz zenaty,ma chapavu zenu,a dcerku (co si aj vydychli)a ja mam dve deti syna a dceru, syn bude mat 10rokov, a mam neprekonatelny strach, stale za nim chodim, ked nieco buchne uz letim tam, pocujem divne zvuky uz sa trasiem, je to vo mne toho sa nezbavim,trapi to aj brata.Ten mladsi je s tym vyrovnanejsi, ide sa zenit, mozno si to vsetko uvedomi pri detoch.Prajem vam krasne dni bez epi.

anonym55

ja mavam iba krcovite zachvaty ked odpadnem som v bezvedomi. u mna to pride len tak zrazu, ja sa len potom zobudim a na nic si nepametam co sa sttalo, nemavam ziadne take predzzvesti ze nieco na mna ide alebbo ze dostanem zachvat. inac ja som mala tieiz dva zachvaty v noci ale potom uz nic. ale vzdy ked sa preberiem po tom tak mma priserne boli hlava, raz som tak spadla ze som si udrela hlavu o schod a mala soom tyzden riadnu hrcu, a ostala mi tam doteraz ale uz len taka malinka. no a dovtedy som uz nemala ziadny zachvat a to bolo v marci. tak tolko zatial odo mna.pa

sakul

No tie záchvaty sú rôzne, u každého iné. Cez deň to cítim tak, že začne mi srdce búšiť, vnútorné chvenie a niečo neopísateľné, čo sa deje v hlave, vždy sa mi navodí tá istá situácia predtým a snažím sa prísť na to, čo to je, lebo vtedy to na mňa príde, ale keď začnem hlbšie premýšľať nad tou situáciou, prejaví sa záchvat, ale neupadnem do bezvedomia, len chodím ako zmätená a nepamätám ,čo bolo predtým, ale na tú situáciu nikdy neprídem, to mi povedal doktor. Neviem si to vysvetliť, ale keď to príde v noci, zo spánku, tak záchvat je kŕčovitý, neviem o sebe. Ale už sa mi zopárkrát stalo, že v noci ma prebudila tá zvláštna situácia, na ktorú neviem prísť a ten záchvat bol taký ako cez deň, neupadla som do bezvedomia. Chcem vedieť, či aj vy mávate také pocity, ktoré sú neopísateľné a tie potom privedú do tohto stavu. Nechápem to.

anonym55

ahojte, ja sa tiez liecim na epi uz od 12 rokov. teraz mam 19. od zaicatku beriem Depakine Chrono ale popri nich som uz mala aj Lamictal, Plexxo a teraz Topamax. zo zacaitku som to mala strasne tazke ale potom som 5 rokov bola bez zachvatov a pred rokom sa to zacalo znova. ale uz asi pol roka som nemala zachvat.ale aj tak mam stale pocit ze som sa stym poriadne nevyrovnala.ja som mavala zachvaty iba rano a vecer.ale chcela by som sa opytat ako vies ze si mala v noci zachvat?

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

epilepsia - Fórum - ZDRAVIE.sk