Problemy s dychanim - v noci

Príspevok v téme: Problemy s dychanim - v noci
referer

Dobry den.
Chcel by som Vas poprosit o radu.
Niekedy sa mi zapchava nos.Ale ani nie tekutinou sopel ale ako keby to nieco "zatlacalo"... vecinou ked si otocim na druhu stranu hlavu tak to pomoze...
Ked ale zaspim , a zobudim sa ze mam hlavu otocenu na lavu stranu , mam aj upchpaty nos na lavej strane, odpchatie trva aj hodiny...
Boli ma hlava, v noci asi dycham iba jednou dierkou .
Moze sa stat ze sa mi nedokyslicuje mozog ? Prosim Vas , neviete mi neako pomoct ? Dakujem za vsetky rady

ethel

viac sa namáhaš pri dýchaní,ale to nedokysličenie by sa nemalo diať,lebo si zaručene pomáhaš aj ústami....ak ti niečo môže pri dýchaní zavadzať,tak v mladšom veku to býva nosná mandla..na krčnom vyšetrení by ti doktor povedal...

referer

Aha tak teda dakujem.
Chcem sa opytat ci to teda je riesenie na nesoplove upchatie nosa, je to sposobene neakym "zavadzanim" mandli ??
Moze to mat nasledok nedokyslicenie mozgu ?

referer

Aha tak teda dakujem.
Chcem sa opytat ci to teda je riesenie na nesoplove upchatie nosa, je to sposobene neakym "zavadzanim" mandli ??
Moze to mat nasledok nedokyslicenie mozgu ?

ethel

aerius nie sú uspávacie tabletky,ale je to niečo ako dithiaden,loratadin...teda protialergický liek,ktorý ale neuspáva!!Takže alergológ predpokladá na základe niečoho,že ide pravdepodobne o druh alergie.Ten sprej si daj na noc a ešte si vytri nosné dierky napr.eucalyptovou mastičkou a na radiátor si daj vlhké utierky...

RNG

Strieborna koloidna voda je sirokospektralna antimikrobialna latka, da sa pouzivat na vonkajsie aj vnutorne aplikacie.
Ja ju pouzivam kazdodenne na hygienu(spray do oci, na zubnu kefku) a ked mam pokazeny zaludok alebo zapalene hrdlo.
V obchodoch na Slovenskuje zatial len anglicka znacka AG 100, ale ja som v Lucenci minuly tyzden spustil malovyrobu, zatial len pre rodinu a znamych, pokial nebude schvalena.Informuj sa u konatelky.

RNG

Zialbohu kurenie zohrieva normalny vlhky vzduch, cim sa znacne znizi jeho relativna vlhkost. Ked je vonku -20 , co tu v oblasti Chicaga byva casto, nameral som v byte presnym hygrometrom relativnu vlhkost 2%!. Sahara ma voci tomu 30%.
Takze vyschynanie a praskanie sliznice a nasledovne infekcie a alergie su vec nasej civilizacie.
Pokial nespravia lepsie izolacie v obytnych priestoroch=teple steny, ani zavlhcovace nie su schopne dat spravne mnozstvo vlhkosti do vzduchu-skor navlhnu a splesniveju steny.
Jedina pomoc na to je namastit sliznice, napr par kvapkami kokosoveho oleja, aby sa nevysusovali natolko.

RNG

UIspavacie tabletky nepotrebujes. To je zbytocny "oblbovak"
Rhinocort aqua je kortikosteroid, potlaca symptom(vylucovanie hlienu) ale neadresuje problem-patogen, co sposobuje, ze sa telo snazi vycistit vylucovanim hlienu.
Ak tam nie je patogen, ale je to len alergia(prach, pel, spory,roztoce..), odporucil by som radsej zinok, quercitin a vitamin C.
Tie nemaju postranne ucinky a posilia telo, nie zabrania prirodzenej reakcii.