Zapcha - babske rady proti nej

annninka

Nie doslova, že zápchu. Niečo zo seba dostanem, ale nie je to ono. Prosto idem na záchod a nevyprádznim tie črevá tak, aby som cítila, že je to okej. Myslím, že podobne si to mala aj ty skrz to cvičenie. A čo ti pomohlo? Skúšala som sušené slivky, to mi pomaly každý radil, nech to vyskúšam, že to musí zabrať. Aj teplú vodu som pila, ale to mi prišlo nechutné, neviem prečo. Teplý vypijem len čaj a to asi nie je to isté.

ivcaP

Akoze mas zapchu? No ved na to aj ona je. Ci ako si to myslela, ze normalne? Mne sa tak stalo, ked som musela zo zdravotnych dovod prestat cvicit. Cize mi chybal pravidelny pohyb nejaky. Nie ze zapcha vyslovene, ale citila som, ze nieco nie je okej.

annninka

Mne sa toto začalo diať, asi vekom aj, alebo neviem. Akože stravujem sa podľa dobre, viacej ľudí mi už povedalo, že to aj preháňam, ale to si zase nemyslím. Len príde víkend a nejak sa opustím a jem aj také veci, čo bežne nezvyknem. Nie len jedlá, ale dám si napríklad takú sladkosť, takú malinovku a takto. A potom to príde, nejaká katastrofa v črevách alebo čo a niekoľko dní nemôžem ísť normálne na potrebu. Pri tomto mi vláknina pomáha napríklad. Neužívam ju nejak dlhodobo, ale len keď prídu tieto problémy.

anetta1000

V mojom prípade ani po úprave jedálnička nenastalo zlepšenie. A to si dovolím tvrdiť, že sa stravujem zdravo a vyvážene aj keď ma netrápia takéto problémy. Ale nuž, pritrafilo sa aj napriek tomu. Začala som vlákninu užívať po tom, čo mi ju odporučila lekárnička, to je myslím v poriadku. Nehľadela som na peniaze, chcela som niečo, čo by mi pomohlo a to som našla. Keď ide o zdravie, tak idú peniaze bokom.

Omen

Freduska,
ja ti túto vlákninu pre mamu NEodporúčam. Okrem toho, že u citlivých osôb spôsobuje alergiu, nesmú ju o. i. užívať tí, ktorí užívajú lieky - len po porade s lekárom!

Ak si sa rozhodla ísť touto cestou a nie úpravou stravovacieho a pitného režimu, pohybom a doplnením probiotík, potom jej radšej kúp Psyllium alebo inú značku, ktorá bude čistá, bez prídavných látok, éčiek, konzervantov. Dostaneš bežne kúpiť v predajniach zdravej výživy, potravinách aj cez net za OVEĽA lacnejší peniaz.

freduska55

Niekedy sa jej to spravi, ze uplne zapcha zmizne, ale casom sa to opat vrati. Tak by bolo fajn, keby sa ta vlaknina dala aj dlhodobejsie uzivat. Lebo to tazko odhadnut, kedy jej problemy zacnu. Takze je volnopredajna? Dobre som to pochopila? Na skusku by som vzala asi tiez to mensie balenie a potom dokupila vacsie, ak sa nam osvedci.

anetta1000

To ma mrzí, že ju takto odpinkala lekárka. Keby si sa do toho nepustila, že skúsiš nájsť niečo, čo by jej zabralo, tak by sa trápila bohvie dokedy. Ja mám vyskúšanú vlákninu Optrifibre. Keď som mala podobné problémy, tiež som si nevedela dať pomaly už rady, tak som išla do lekárne sa skúsiť opýtať a lekárnička mi spomenula, že aj takáto možnosť je. Vzala som si to menšie balenie, že na skúšku bude stačiť, ale dokupovala som veru aj to väčšie potom.

freduska55

Anetta mala som z toho takyto pocit, ked mi mamina vravela, ako prebiehala navsteva u lekarky, ked tam s tymto isla. Akoze uplne zanedbala vysetrenie. No co uz, preto aspon takto hladam, co by mohlo mamine pomoct. Vlakninu zatial neskusala. Len kadejake tie babske rady, co jej kamosky poradili. Mas aj nejaky tip, aku vlakninu, ci to je jedno? Uz by som chcela, aby sa jej to zlepsilo. Vidim aka je ubolena a utrapena, ked k nej pridem.

annninka

Mario o tom som počula, že môže pomôcť aj takýto zdroj príjmu. Ale napríklad v mojom prípade to nie je možné, nakoľko trpím intoleranciou na laktózu, takže jogurty moc u mňa nejdú. Ovocie konzumujem pravidelne, neviem, či môže byť, že je teda moje telo naň zvyknuté a už ako keby mi viacej nepomáha pri týchto črevných záležitostiach. Preto som vyskúšala Optifibre vlákninu. Pri nej som mala pocit, že pomáha. Toto mám vyskúšané, že mi zaberá a už nehľadám ďalej, pokiaľ mi vyhovuje.

Mario1222

Ja osobne proti nej bojujem konzumáciou probiotík, ktoré prijímam výlučne z jogurtu Activia. Ale nemôže si to navzájom odporovať, keďže obsahuje aj mliečny cukor laktózu, ktorá sama o sebe je ťažko stráviteľná ? Aké ovocie je najvhodnejšie ? Zdravie čriev vraj podporuje aj pravidelné užívanie vitamínu D. Vraj jeho nedostatok je jeden z rizikových faktorov vzniku zápalového ochorenia čriev Crohnovej choroby, ktorou bohužiaľ trpí aj moja mama a už s ňou žije dlhých 15 rokov.