Zapcha - babske rady proti nej

anetta1000

Starší ľudia zvyknú mávať takéto problémy. Len mi je divné, že lekárka nič neporadila. Možno sa jej tým nechcelo zapodievať alebo čo. Ja by som ti však poradila vyskúšať vlákninu. Neviem, či toto už mamina niekedy skúšala alebo nie. Ale nič za to nedá.

freduska55

Ahojte, hladam tu radu pre moju maminu, ktora trpi zapchou. Ma uz svoj vek a casto sa jej tento problem opakuje. Ked s tym isla k lekarke, povedala, ze to je bezne, ze nech poskusa, co jej bude fungovat. Nic konkretne ale neporadila. Skusala len take tie ako sa aj tu pise babske rady ako susene slivky, kadejake bylinkove caje, acidofilne mlieko, prijem tekutin zvysila asi dvojnasobne. Ale problemy jej napriek tomu vsetkemu pretrvavaju. Ak mate nejake dalsie rady, tak mi napiste :)

annninka

Pri každom liečive alebo doplnku stravy je uvedená denná dávka, ktorá sa nemá presiahnuť. Uvádza sa v príbalovom letáku alebo na balení. To beriem už ako samozrejmosť, že si toto pri užívaní pozriem. Myslím, že tehotné alebo dojčiace ženy si dávajú zvlášť pozor a konzultujú užívanie čohokoľvek dopredu s lekárom. V ich prípade predsa ide o dvoch ľudí, na ktorých treba prihliadať a teda to berú o to zodpovednejšie.

Omen

"Je to prirodna vlaknina z toho dovodu, lebo je ciastocne hydrolyzovana"??? : o) Zostávam v nemom úžase!

Táto "prírodná vláknina", získavaná z guaranovej gumy, používaná ako laxatívum významne viaže na seba vodu, preto sa NESMIE používať vo väčšom množstve. Spôsobuje prejavy potravinovej aj inhalačnej ALERGIE (astma, nádcha), aj reverzibilný obštrukčný syndróm spánkového apnoe.

Dôležitá je aj toto UPOZORNENIE:
"Die empfohlene Tagesdosis sollte nicht überschritten werden. Schwangere und stillende Frauen sowie Personen, die Medikamente einnehmen, sollten Nahrungsergänzungsmittel nur nach ärztlicher Rücksprache einnehmen."

pisticka

Ked ju uzivas preventivne, nemas problem s tym, ze by to posobilo opacne? Akoze, keď mala ucinok pri zapche a tu teraz nemas a aj tak uzivas, tak neprehana ta z toho?

ivcaP

Je to prirodna vlaknina z toho dovodu, lebo je ciastocne hydrolyzovana a ziskava sa zo semien guarovej rastliny. Neobsahuje ziadnu chemiu, preto jej tak hovorime, ze je prirodna.

sirmia26

mozem sa Ivka spytat, co obsahuje, kedze je prirodna? to by ma velmi zaujimalo, kedze som o nej doposial nepocula. :/

ivcaP

Nie nemam, lebo som vela hladala na internete, co by mi mohlo este zabrat a natrafila som na prirodnu vlakninu OptiFibre. Kedze nebola na predpis, utekala som si ju kupit do lekarne. Zacala som ju uzivat a problemy so zapchou zmizli, ale preventivne si ju este obcas davam.

pisticka

Ivca dost casto aj kazde 3-4 tyzdne mavam zapchu a trva mi tak 5 dni. Za tých 5 dni mam brucho ako balon a ako som spominala, ziadne tabletky ani caje co som vyskusala mi nezabrali. Pises, ze si mavala taketo problemy aj ty, teraz ich uz nemas? Co ti pomohlo, aby si sa ich zbavila?

ivcaP

Pisticka tiez som mala taketo problemy a bola som z toho dost na nervy. Ty si ako casto mavala zapchy a ako dlho ti trvala,ked si ju uz mala?