Laserova operacia oci - uz coskoro

Príspevok v téme: Laserova operacia oci - uz coskoro
majka.sen

Mam 19 rokov a bud pred Vianocami alebo zaciatkom februara ma caka laserova operacia oci (na odstranenie okuliarov). Na internete som mala moznost poprezerat si obrazky, ze ako to vyzera v takej ambulancii pocas operacie, co zvyknu robit a tak... a dospela som k zaveru, ze sa strasne bojim. Mozno som hlupa, viem, ze operacia 1 oka bude trvat len 70 sekund, ale i tak mam strach. Proste je mi to neprirodzene, ze mi niekto bude babrat do oka... Na operacii som pritom uz bola 2x. 1. krat som bola vtedy, ked som mala este asi 5 rokov a operovali mi nieco v ustach (aby mi zuby rastli rovno). To som bola este malicka, takze som to mozno ani nevnimala. A 2. krat som bola na operacii kolena, ked som si taky nepekny vyron chcela dat odstranit, lebo sa mi nepacil kvoli estetike. To som mala robene ambulantne. Aj tato operacia bude ambulantna a dokonca omnoho kratsia nez operacia kolena. Ale... nikdy mi nik tak nerobil nic s ocami (nanajvys ocne vysetrenie) a nikdy sa mi nikto nepriblizil cudzi ku oku a nieco robil. Neviem, ci ma chapete. Proste mam strach z toho, ze sa mi budu dotykat oka a ze tym okom nebudem moct ani pohnut (a ani hlavou zrejme) a... jednoducho mam strach. Ak ste boli vy na operacii, ako ste to riesili? Ja na tu operaciu ist chcem. Vcera som mala urobene predoperacne vysetrenia a vsetky dopadli v poriadku (rohovku by som mala mat hrubu asi 620 mikrometrov a moja rohovka je hruba prave oko: 623 a lave 629, ze lekar bol nadseny, ze si nesiem rezervu do tejto operacie). Prosim vas o radu, ako vyriesit ten strach.

age44

jeeej, vsak je to super sprava! nemas sa coho obavat, ty nebudes nic citit. zabudni na to, ze ti bude lekar robit nieco s okom. a co teda u zubara? tam je to teda podla mna horsie, a vydrzis. mysli na to, co ti to prinesie, ako ti bude uzasne, bez okuliarov, ci v noci, ci cez den.
bola som uz zvedava, ako si dopadla na vysetreni.
za svojou strasnou ocnou si este musela, alebo musis?
aku cenu ti predbezne povedali?
akou metodou ti budu operovat?
rodicia ti zaplatia operaciu? (prepac, ze sa pytam, ale som zvedava)
drzim siiilno prsty.