Viacere priznaky - urcenie diagnozy

Príspevok v téme: Viacere priznaky - urcenie diagnozy
matti

Neviem ani presne kde zacat, je toho vela, ale nejako to skusim. Mam 22 rokov. Nikdy som nebol velmi fyzicky zdatny, ale posledne roky ani chorlavy a da sa povedat, ze som bol celkom zdravy. Nebral som ziadne lieky a jedine zavaznejsie veci z minulosti co mam su problemy v prvych rokoch zivota (nic extra vazne), potom som bol pred 6-7 rokmi operovany na ptozu viecok a mam mierne dvojite videnie (raz viac, raz menej) a pomerne vyraznu nedotacavost okohybnych svalov. Sily som nikdy nemal velmi vela, ale ani velmi malo a hoci som sa unavil pomerne rychlo, nemyslim si, ze by to bolo prirychlo. Proste nemam potrebnu kondicku asi, som skor na knihy :) V minulosti a aj nedavno som sa obaval ci nemam myastheniu gravis (neviem presne ako sa pise), no to sa vraj vylucilo... Cize takyto bol donedavna stav. Citil som sa viac menej fit.

Zaciatkom septembra som sa vratil z dovolenky v Egypte. Tam som okrem trochu soplov z klimy a dva krat hnacky nemal ziadne problemy. No po tyzdni ako som sa vratil ma zacalo pichat dost vyrazne v pravej casti hrudnika ako su rebra, pod prsnym svalom, najma, ale nie iba, pri dychani. Asi 3 dni som cakal, ze ved to prejde, no nepreslo, tak som siel k doktorke s tym, ze mozno mam zapal pluc, lebo vtedy nieco take byva. No teploty som nemal a kasel iba sem tam. Lekarka podla krv. testov z prsta (za 15 minut) zistila ze "to mam nejake vsetko rozhadzane", ale nic extra vazne. Poslala ma na roentgen, kde az po druhom snimku lekar povedal, ze zapal pluc nemam. Po tomto mi moja lekarka predpisala nieco proti hlienom (prasok do vody) a antibiotika na tyzden, vraj silne - tusim KLACID - 7 velkych zltych tabliet. Po kratkej dobe som sa citil takmer fit, len som bol mierne slaby, no to som pripisoval antibiotikam. Zacal som chodit do skoly... No bolesti sa vratili a zacal som mat aj divne pocity s mocenim. Chodil som casto a aj som mocil vela a aj ked som sa vymocil, stale som mal ten neprijemny pocit akoby na mocenie. To vsak same preslo (je mozne ze to bolo kvoli tym liekom) a myslel som, ze uz je dobre. No kratko na to som sa uz zase citil horsie, zacali tie pichlave bolesti opat, mierne uz aj v pravom ramene a v piatok (cca mesiac dozadu) mi doslo v skole aj velmi zle, slabost, malatnost - az na vracanie, ale nejak som to predychal a trochu sa polepsilo. Dufal som, ze cez vikend sa to zlepsi, no pridalo sa mi k spominanym priznakom aj trpnutie noh. Nie je to mozno najlepsi vyraz, lebo nebolo to doslovne trpnutie, ale stale nieco ine s nimi. Raz akoby trpnutie, potom palenie, casto boli zase naopak stuhnute a studene, tazke a najma mi aj zoslabli. Toho som sa uz velmi zlakol, nic sa nezlepsilo, tak sme isli pondelok pred troma tyzdnami zase k mojej doktorke a vsetko toto jej popisal. Ta mi zobrala krv kde sa ukazalo nasledujuci den ze mam zvysenu sedimentaciu a vysoke nejake pecenove testy a poslala nas k neurologicke a internistke, kde sme boli v stredu. Vsetky tieto presuny ma vycerpavali (vycerpavaju), no co sa dalo robit. Neurologicka mi povedala ze som viac menej OK (az na tu ptozu a okohybne svaly, co mam uz roky), ze som vraj citlivy a zrejme sa moc bojim a teda sa mozno moc pozorujem a mam si vyhodit z hlavy, ze mam nejaku svalovu chorobu (to ma vraj uplne ine prejavy), na ktoru som sa jej ja pytal(na zaklade internetu, ked som hladal podla priznakov). Pretoze dodnes sa toho bojim najviac, ale to este asi spomeniem... Diagnoza bola teda stav po viroze a predpisala mi Magne B6, ktore som vsak zacal uzivat az o tyzden neskor. Da sa povedat, ze ma teda dost ukludnila, no pani doktorka internistka povedala, ze hoci mam EKG takmer uplne v poradku, vsetky tieto moje priznaky sa jej nezdaju (zabudol som napisat ze sa mi pridali aj mierne teploty, ktore raz boli raz nie, najcastejsie okolo 37,1, najviac 37,5) a odporucila ma hospitalizovat a tak sa aj stalo. Bol som teda od stredy na Kramaroch - na infekcom, kde mi zobrali vsetky mozne odbery a zacali mi liecit tie zvysene pecenove testy a 4 krat mi dali aj infuziu. Krv (ta sedimentacia a pecenove testy) sa mi dali takmer do poriadku - na hranicne cisla a po tyzdni ma prepustili z nemocnice. Zlepsilo sa: slabost v nohach bola mensia, no stale a aj neprijemne pocity miernejsie, celkova slabost sa zlepsila, ale stale ostala a najma rano som uz dokazal aj nieco zjest bez toho aby mi bolo zle, az na vracanie. Cize vlastne nastal posun k lepsiemu, ale nebol som este zdaleka fit a stale ma trapila (aj tam) ta teplota okolo 37... V prepustacej sprave sa uvadza ze mam teda asi stav po viroze, ze sa mam do 3 dni ukazat mojej doktorke a o cca 2-3 tyzdne neurologicke... Caka sa este stale na nejake vysledky tych odberov. Doma sa mi uz zial stav zlepsil len minimalne, no pribudli aj ine priznaky. Vsetko som zase povedal mojej lekarke, ktora uz moc nevie co so mnou (ze vraj teoreticky by to mohla byt mononukleoza). Poslala ma na krcne, kde ma caka odber, lebo mam vraj dost nepekne mandle a ked budu vsetky vysledky mam sa u nej zase zastavit s novinkami a potom sa uvidi, navyse mi na moju ziadost zoberie krv na stitnu zlazu (ta vraj dokaze vselico zle spravit) a alergie... Tym sa dostavam k tomuto tyzdnu a teda sucasnemu stavu, co je asi najdolezitejsie.

Zacal by som tak, ze stale mi je nieco a uz mam miestami tiez pocit, ako ste pisali aj vy, ze mi sibe a ze si nieco aj sam privolavam, pretoze citanie netu ma uplne vylakalo, tak som s tym uz radsej prestal, no priznaky ktorych sa najviac obavam a som si ich pri tych svalovych ochoreniach uz stihol precitat mam, no viem ze to moze byt aj vela inych veci, ale toho sa najviac bojim a vsetko tomu stale pripisujem, hoci nechcem :( Momentalne mi zmizli pichave bolesti, no stale som slaby, najma nohy sa mi rychlo unavia. Casto mam navaly slabosti az mierne zavrate, nevolnost, niekdy zase akoby istu spomalenost. Mam trosku kasel a hlieny. Mam stuhnuty krk a uz sa mi zda ze aj pery a bradu mam divne (to som si okrem ineho cital na tom nete). Jemna motorika ruk je horsia ako som mal ked som bol zdravy (napr. sa mi tazsie pise sms) a najma stale tie nohy... Aj chodidla su tak menej citlive, studene casto, horsie sa mi hybe prtami a stale sa velmi rychlo unavia a mam aj mierne bolesti svalov. Niekedy mi svalmi trochu aj sklbe, ale to malo. Najma v noci ked sa nahodou preberem si uvedomujem aka slabost mi akoby vstupuje do ruk a ramien. Ale aj cez den mam take fazy. Uplna slabost, stuhnutost a stale nieco... Spi sa mi nastastie ako tak dobre, ale jednu noc som mal velmi kriticku, no to bolo kvoli psychike, ktora ma asi naozaj velmi velku ulohu. Zacal som sa totizto velmi bat, ci naozaj nemam nieco vazne, ked som uz vyse mesiaca chory a da sa povedat ze vsetky vysledky su zatial negativne a najma tie prejavy choroby su velmi neprijemne a nahanajuce strach a uzkost. Najnovsie som si vsimol ze ked domocim, tak mi este asi minutu potom este vytecie kvapka mocu von, co je urcite kvoli nedostatocnemu nejakemu zovretiu kvoli svalom a to ma zase navadza na tie svalove a nervove problemy, ktorych sa tak bojim, pritom to tak nemusi byt, ale presne ako ste tu pisali, skoro vsetko co som si na tom nete precital, som bud hned pocitoval, alebo neskor. Preto som s tym prestal, no nejako to uz chcem vyriesit, lebo sa uz pomaly asi zblaznim, preto som sa rozhodol tu napisat. Skuste mi prosim poradit co mam robit, resp. co si myslite ze mi je, alebo ci ste na tom podobne. V pripade otazok rad odpoviem... Prepacte mi, ze som toho napisal tak vela, ale musel som. A to som urcite nenapisal vsetky priznaky, ale dufam, ze podstatne vsetky ano... Dakujem!

matti

Ale zimnice som ja zatial nemal... Iba dva tyzdne mi casto nevysvetlitelne vyskakovala teplota na stabilnych 36,9-37,2... Teraz je to uz asi v poriadku. Ine priznaky som uz popisal. Pred hodinou mi doktorka povedala, ze vraj chlamydie nemam - podla testov z odberov - aj po opakovanej otazke, ci urcite, nakolko sa to vraj nemusi dat hned zistit povedala ze ano, lebo aj ine testy to vylucuju. Taktiez ine testy mam negativne. Cize okrem mojich pocitov, ktore som vacsinu spomenul v mojom prvom prispevku nemam ziadne testy pozitivne a nevie sa teda stale co mi je. Jediny objektivny nalez su zatial skarede mandle. Ale ze by toto dokazali mandle? Ja uz fakt neviem teda...

suši

A nenechaj si nahovoriť že to máš psychického pôvodu - je to nezmysel mať teploty a zimnice zo psychiky. Bohužiaľ u nás je hypochondrizácia pacientov veľmi častá. Možno je tých informácii na teba veľa ale buď rád že už nejaké sú a vieš čo Ti je. Pred niekoľkými rokmi to vôbec nebolo také zrejmé. Ale je samozrejme na tebe ako sa rozhodneš ale poviem Ti a to ťa nechcem strašiť - toto je len začiatok.

RNG

Ber GSE=horkac, 15-30 kvapiek do pol litra vody a protokol dr Berksona aspon 2 tyzdne.
Ostatne napisem sukromne, aby sa to nechapalo ako reklama.

matti

Dakujem vam. RNG, to su vsetko prirodne, inak povedane pre telo a pecen neskodne pripravky co si napisal? Myslim, bez nejakych moznych vedlajsich ucinkov? A co mi odporucas skor? To prve co si napisal alebo teraz toto posledne? Ci existuje nejaka rozumna kombinacia? Mohol by si mi o tom napisat o trosku viac (kde, co zohnat a ako uzivat)? Velmi pekne dakujem! Moze to pomoct teda aj bez predpisanych klasickych liekov (antibiotik)?

RNG

Je velmi vela ucinnych prirodnych prostriedkov proti chlamidiam, spomenul som ich v predoslych temach, opakujem: GSE, extrakt z olivovych listov, oreganovy olej, graviola...

lea

Ahoj Matti, ja mam dojem, ze sa velmi pozorujes. skus veciam nechat volny priebeh, zi ako sa ti da a na to su lekari, aby sa zamyslali nad tym, co ti asi je. vela ludi ma nabeh na hypochondriu, z toho si nic nerob. tym nechcem vylucit, ze mas naozaj dake problemy, sama neznasam, ked sa citim zle a neveria mi, to ma ide rozhodit. ale ak su doterajsie vysledky negativne, tes sa z toho a nemysli na choroby. ak by si daku mal, sama sa prihlasi silnejsimi priznakmi a bude sa dat zistit a diagnostikovat, neprivolavaj si ju vsak zbytocne. ja mam vsak dojem, ze si si uz urcil daku diagnozu sam. co to je?

matti

Dakujem suši za typ. Nieco som si o tom precital a podla priznakov by to naozaj mohlo byt ono. No na druhu stranu v inej teme mi radia sa proste nesledovat, lebo vraj to mam z psychiky, co je dost mozne. A teda ked si o tom citam a podvedome sa stresujem, nepomaha mi to a stav sa mi moze mozno len zhorsovat. No neda mi to, pretoze podla mna treba vylucit vsetky mozne podozrenia. Vysledky na chlamydie by som mal mat do piatku, no na tej stranke je toho tak strasne vela, ze ma to az znechutilo a najma je tam napisane aj to, ze sa na to pomocou krvnych testov nemusi prist, co je fakt blbe... Cize teraz uz naozaj neviem co mam robit. :( Ze co skor, co je najlepsie, aky postup podla vas? Pretoze uz ma to vycerpava aj po psychickej stranke a uz sa musim vratit aj do skolskeho a normalneho zivota predsa... Dakujem

suši

Ahoj Matti
ja by som to typovala na chlamýdiovú infekciu alebo nejakú inú vnútrobunečnú. Tieto problémy ktoré popisuješ sú totiž typické pre chlamýdiu buď pneumo aleb tracho. Daj si urobiť testy ale predovšetkým si pozri web chlamydie.info tam si určite o tom prečítaš viac a zistíš ako sa veci majú. V tvojom prípade Ti samotné vitamíny a prírodné prostriedky nepomôžu už len kvôli tým nohám nie.

matti

Velmi pekne dakujem za prve reakcie. Ja som najskor veril tomu, ze to moze byt po viroze, no uz tomu moc neverim. Najma kvoli tomu, ze je to uz pridlho a navyse uz mam aj take priznaky, ktore sa mi az nechce verit, aby bolo mozne ich pripisat stavu po viroze. Velmi ma hneva ze sa stale nevie, co mi vlastne teda je. Pecen to sice moze byt a mam naordinovanu aj akoby dietu, ale tie pecenove testy sa mi vraj uz zlepsili, no ine priznaky napriek tomu prisli, preto tomu ako povodcovi problemov neverim. Keby to bola iba vseobecna slabost a podobne, tak to skusim nejako este znasat bez takehoto zistovania, ale tie divne pocity v koncatinach (ako som spominal, su rozne), najnovsie v rukach (akoby zhorsena pohyblivost a citlivost) ma velmi znepokojuju. Urcite mam postihnute aj svaly, resp. nervy... Moze to byt tiez z toho, resp. z coho? Dakujem