bazálna teplota

mimi.a

jaja.. bazalnu teplotu si meraj rano skor ako vstanes z postele. Vtedy by mala byt hodnota smerodatna. Ale v podstate ano.. ak mas teplotu nizku, nemala by si otehotniet. Vynimku tvoria len dni tesne pred ovulaciou, pretoze spermie mozu byt zivotaschopne tusim 48 hodin.. ak nie, opravte ma niekto:))

jaja

ked som si teraz merala BT, mala som okolo 36, 2 - 36,5. To znamena, ze ovulacia este neprebehla? Takze ak som mala nechraneny styk, tak nehrozi tehotenstvo? ci ako mam tomu chapat. Diky

age44

bazalna teplota merana v posve vzdy rano okamzite po prebudeni je v prvej polovici cyklu, t.j. od prveho dna menstruacie az do ovulacie, cca 14. den cyklu, nizsia - okolo 36°C. od ovulacie pretrvava zvysena teplota az do nastupu dalsej menstruacie - okolo 37°C. v pripade, ze pri ovulacii doslo k oplodneniu, bude zvysena bazalna teplota aj pocas celeho tehotenstva.
je dobre poznat priebeh bazalnej teploty, na urcenie, ci a kedy dochadza k ovulacii, najma ak mas nepravidelny cyklus.
ak mas uz cca tyzden zvysenu BT, tak zhruba o tyzden by si mala dostat menstruaciu.

myis

ahoj, merias si ju pod pazuchou alebo v ustach. Ak si davas teplomer do ust tak je to normalne, ze mas 37, ak pod pazuchu tak je zvysena