Zvysene lymfocyty

Súvisiaci obsah

ada123

mam 7 mesacneho synceka a nasla som mu hrcky pod pazuskou a na krku, b lymfocyty ma o hodne zvysene... chodime po doktoroch, ale nic neviem... co to znamena?.. poradi mi niekto?

agy

Mám zlé krvné výsledky:
MPV- o,oo
MCV- 71,70
MCH-20,40
MCHC-285,00
Lym Abs-0,500
Lym%-11,10
Železo-S-4,2
Saturácia-8,3%
Lekári ma posielajú po vyšetreniach aby zistili kde sa mi stráca železo,ale sa im nedarí.CHcem poradiť ,že ak mám nízke hodnoty lymfocytov či to nie je v spojitosti s lymfatickými uzlinami.Uzliny sa mi hocikedy zduria sj na sánke a nebolia ma.

lopo

Chcela by som sa spytat,prekonala som plucne chlamidie,brala som 2 mesiace antibiotika,a po ukonceni liecby sa mi zacali spustat zapaly hrdla,zapal pridusiek s tym,ze mi nasadili hned antibiotika a teraz si ma posunuli na alergoologiu,lebo to hrdlo sa mi zapaluje stale alekarka mi zobrala krv a zistila,ze mam zvysene lymfocyty hodnota 0,51 a norma je do 0,40...teraz ma zas poslala na hematologiu lebo neviem pricinu ,preco mam zvysene stale tie lymfocyty,ci je to tymi plucnymi chlamidiami,alebo ina reakcia.Je zle mat zvysene lymfocyty a co to znamena?Moze to byt aj nieco vazne?

frigi

lekarka mi zobrala krv lebo ma boli noha a nemala som tam zapal ale mam zvysene lymfocity 48,50. nemam sa nicoho bat a aka je norma lymfocitov?

lek

Trochu si spravime poriadok s tym, na co sa pytas. Na krku mas asi zvacsenu uzlinu.Robila ti lekarka odber krvi- teda krvny obraz a zistila zvyseny pocet lymfocytov? (lebo v uzline nehovorime o zvysenom ci znizenom nozstve lymfocytov)alebo ta poslala na punkciu uzliny a tam sa zistili lymfocyty?. Teraz ta poslala na vybratie teda tzv histoligizaciu uzliny (neviem co myslis tym nalezom) Zatial sa nevie co ti je. Uzliny, ktore maju viac ako 2 cm a nie su zjavne bolave a zapalene,pripadne v ich okoli nieje zjavny zapal odporucame dat vybrat a histologizovat. Potom treba pockat na vysledok a podla toho sa rozhodne co dalej. Zatial sa neznepokojuj.

tyrrra

Mám na pravej strane krku hrcku priemer 2,5-3cm v oblasti uzliny..biopsia mi ukázala zvýšené množstvo lymfocytov.Lekaárka mi odporučila vybrať nález. Chcela som sa opýtať či je dôvod sa znepokojovať, lebo už neviem čo si mám o tom myslieť a tá neistota a čakanie je strašná..

miluna

mam 3 rocne dieta,je po zapale pluc,vsetky vysledky ma v norme,ale lymfocyty su zvysene!!norma je 20.0-45.0 a ona ma 54.7!!!je to len pozapalova reakcia,alebo sa za tym moze skryvat aj nieco ine?????poradte mi,vdaka