Pri jedle pocit na zvracanie

Príspevok v téme: Pri jedle pocit na zvracanie
evicka55

Mam kamaratku (pisem za nu, nema pristup na internet)ktora ma problemy pri jedle. ci pri ranajkach, obede alebo veceri ma niekedy pocit na zvracanie, dviha sa jej zaludok. najprv si myslela, ze je to tym, ze jedla v rychlosti, ale stava sa jej to, aj ked ma jedlo dost casu. urcite sa nejedna o anorexiu alebo tak, pretoze chut do jedla ma, chuti jej, chudnut nechce, nema preco. niekedy sa jej to stava aj kazdy den, niekedy tyzden nic. neviete mi prosim niekto poradit, cim to moze byt? a ako pomoct? DAKUJEM

RNG

Je viac veci na ukludnenie, hlavne vitaminy B, ak sa jedna u hlbsie nedostatky neurotransmiterov, su tu St john's Wort, l-tryptophan alebo lepsie forma 5-HTP. Niekedy sa jedna o "nervozny zaludok", na to pomaha dumbier a hlavne DGL(vytazok zo sladkeho drievka, licorica glabra)
Casto je to sposobene poskodenim zaludocnych stien Helicobakterom pilori, ktory ma mnoho ludi.
Da sa kontrolovat zinkovymi solami, ba dokonca vyhubit na cas zmesami atb a bismutom(ranitidine bizmuthu) alebo zinkom (PepZin=zinc carnosine) a mojemu bratovi sa to podarilo aj koloidnou striebornou vodou.Iony zinku, striebra a medi su pre H.b toxicke. Aj pre mnohe ine bakterie a ine mikrobialne.

aljoska

Ja som mala podobné problémy s jedením a nakoniec sa zistilo,že išlo o úzkostne-depresívnu poruchu.Trochu som sa poliečila a chvalabohu mám už 5 rokov pokoj.Nech si kúpi Persen,alebo Deprim.To sú tabletky na prírodnej báze,výťažky z byliniek a nech to skúsi najprv s tým.A ku tomu čajíky na ukludnenie.