Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ockovanie proti zaskrtu a tetanu

Príspevok v téme: Ockovanie proti zaskrtu a tetanu
majka.s.

Nedavno som sa docitala v jednom casopise, ze buduci rok budu musiet sa nechat preockovat proti zaskrtu a tetanu vsetci od 18 rokov. Vraj to ockovanie proti zaskrtu, proti ktoremu sme boli ockovani ako deti nas neochrani na cely zivot. A proti tetanu ze je to klasicke preockovanie (kazdych 10-15 rokov). Je to pravda? Poculi ste o tom niekto nieco?

RNG

Zialbohu je to dost caste, hoci lekari stale trubia loz o vakcinach, ze su neskodne.
Po debakli so "svinskou" chripkou a nepodarenym pokusom znasilnit cely svet na povinne ockovania sa zacal cely proces vysetrovania okolo vakcin, kde vyslo na javo, ze vakciny obsahuju plno skodlivin, ze vyrobcovia vakcin odmietaju povedat, co obsahuju detailne, ze zatial bolo na vyrobcoch vakcin prehlasovanie o bezpecnosti, bez nezavislej kontroly nezaujatej stranky.
Nuz ked sa objavili tieto,veci na povrchu, ako poskodenia, cukrovky,autizmus, ochorenia na choroby, prti ktorym stepia,, dokonca smrt(hoci samozrejme to vyrobcovia vakcin urputne zamietaju), vela lekarov sa dostalo do pomykova a mytus o neskodnosti ockovania sa rozplyva, tak ako aj snaha nanutit ludi na plosne ockovanie, co je samozrejme utok na zakladne ludske prava.

maria 33

viete mi poradit,ci je normalne mat po ockovani proti tetanusu teploty az 38,5?a co znamena,ak mam taky cerveny flek v okoli miesta vpichu???

RNG

Ja nie som lekar. Ja len komentujem na statistiku a snazim sa druhych oboznamit s nazorami inych lekarov.
Osobne som nebol nikdy ockovany proti chripka, a v poslednych 8 rokov akekolvek virusove nakazy zlikvidujem za 2-3 dni megadavkami vitaminu C(1 gram ester C za hodinu) samozrejme beriem aj ine, lebo v case oslabenia sa ozvu aj ine, ci uz bakterie, alebo virusy, ktore si v tele casto nosime.
Beriem GSE, beta glukany, oreganovy olej alebo extrakt z olivovych listov. aspon tyzden, pre istotu, aby sa ma v oslabenom stave nechytila sekundarna infekcie(streptokoky, stafylokoky,chlamidie,vo vyluckoch ktore obcas natecu do pluc je to aspergilus pneumoniae-na to ten oreganovy olej hlavne).
Darmo som uz stary a nemozem si dovolit tak ako za mladosti byt chory kazdu chvilu na epidemicke nakazy.
Ked som mal syna maleho, kazdy mesiac nieco doniesol zo skolky a podelili sme sa o to. So mimoriadne nachylny na plucne a prieduskove odmala.
Aj teraz pri navsteve Slovenska vsetko pribuzenstvo kaslalo a smoklilo, tak som bral beta glukany a oreganovy olej, a nedostal som to. Beriem to este aspon tyzden- 2 po tom, lebo niektore bakterialne maju inkubacnu dobu az 14 dni!

RNG

No to je teda krasne. Vysledky statistik nepotvrdzuju, ze ockovanie proti chripke znizilo pocet pripadov alebo ze vedia predpovedat ktory virus sposobi dalsiu epidemiu, ale nariadia povinne ockovanie!
A potom ze demokracia. Alebo si niekto naivne mysli, ze politici naozaj hladia na prospech naroda...

majka.s.

to aljoska:
no prave v tom casopise som to citala o ockovani. najprv tam bolo asi na 1,5 stlpca ockovanie proti chripke pre tych skor narodenych a potom sa tam pisalo o preockovani zaskrtu a tetanu. a preto sa pytam, ze ci sa bude ockovat alebo nie.

aljoska

V novom Zdraví som čítala,že ministerstvo zdrav.prijalo nejakú vyhlášku,ktorá bude platiť od nového roka,že ludia ktorí dosiahli vek 59 rokov budú každoročne povinne očkovaní proti chrípke.

RNG

Skodlive ucinky ockovania su systematicky zamlcovane.Tato tema uz bezala a o hodne radikalnejsie, kde niektori lekari dokazovali statisticky skodlivost ockovania.To je opak uzitocnosti!
Osobne som zatial nie celkom o tom presveceny, aj napriklad v tejto teme porovnanie miliona chorych inde na svete bez vakcinacie a z nich vyse 300 tisic mrtvych proti 3000 ludom chorym z nasledkov vakcinacie v USA.
Ak su tie cisla spravne, lebo statistiky sa systematicky manipuluju.
Niektore zrejme nepracuju tak ako ich popisuju-statistiky na antiviralne su dobry priklad. Preto by som sa nedal stepit proti chripkam a inym viralnym a radsej sledoval prevenciu a zvysovanie imunity vyberom stravy a doplnkami.

aljoska

Od septembra je na trhu nová očkovacia látka proti tetanu+záškrt.Proti tetanu sa preočkováva teraz už len pri úraze,pri bežnom preočkovaní sa už používa táto kombinácia.Akurát v piatok som sa bola preočkovať proti tetanu,tak preto to viem.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ockovanie proti zaskrtu a tetanu - Fórum - ZDRAVIE.sk