Bolest zubov

PeterNR

tak ako nehovorim že to mam opuchnute take jak na zaciatku..to nie..ale mam iba taky maličky opuch a v tom je to tvrde..niečo v líci alebo to je na kosti.neviem.ale skor v líci...ale asi to bude pobolievat este as 2 dni ako tak čitam inde na forach.a je to zub vlavo dole asi 4-5 :)dal som si aj repikovy odvar teraz do ust..samozrejme ze taky vlažny.no nic pockam este den a uvidim ako sa to zlepši :) Dakujem

mate59

príčinu zla odstránili,ale počítaj s opuchom ešte 3-4 dni,než sa úplne stratí.Ak je už opuch, ľadovanie nepomože.
Jedná sa asi o stoličku, mal by si zvážit jej náhradu,najlepšie implantátom,lacnejšia alternatíva je mostík.Po extrakcii nastane v tom mieste ubúdanie kosti,čo má za príčinu posun susedných zubov,príp. ich prepadnutie do stredu.

Deee

no ono sa ti to mohlo zapalit, ked sa takto kriticky trhaju zuby niekedy zvyknu dat preventivne antibiotika, aspon ja som to tak mala a tym padom sice bolelo, ale ustupil aj opuch a o par dni bola len diera hoci pusu som zle otvarala aj po tyzdni, na tvojom mieste bezim k zubarovi

PeterNR

PETO : Ahojte.Ta v v pondelok ráno ma zacal bolet zub a opuchlo lave líce,ako keby tam mam jablko!!!nakolko sa zubára bojím tak som si tam dával iba studene obklady na lico a ibalgin som papal :) až v stredu podvecer som sa odhodlal ist na pohotovost.dali mi injekciu a zub vytrhli..zubar mi trošku stlačil lice aby vytiekol hnis..trosku vytiekol to je pravda..teraz je stvrtok večer a tam kde bol zub ma to trošku bolí ale opuchnute to mám stále!!dávam si ladove obklady a nic.stale vidim a cítim opuch.a nemožem ani usta poriadne otvorit,lebo ma volačo drži vzadu na sánke..ked si nahmatám napuchnute lico tak citim asi 2 cm na širku pozdlž líca take tvrde..nemože to byt nevytlačeny cely hnis??? DAKUJEM ZA RADU :))

Jogi

ak ta bolia zuby vyskusaj si zobrat klincek (korenie)a zuvaj ho na mieste kde ta to boly uvidis zaberie to a ibalgin pomaha iba na chvilu ja odporucam radsej zobrat paralen 500 a usta 2krat vyplachnut alpou a lahnut si do tepleho

stelka

ahojte, neviete mi poradiť ako zistiť, ktorý zub ma bolí? Pred tromi týždňami mi zubár plomboval zub dole 5 vpravo. odvtedy ma neprestal bolieť, po dvoch týždňoch som išla znova k zubárovi, že ma bolí ale za tie dva týždne ma začali bolieť aj zuby okolo neho 6 v ktorej mám vytrhnutý nerv a 4 a 3, ktoré sú bez kazu. v noci ma začali bolieť aj horné zablombované zuby 3,4,5,6. Keď som bola u neho a povedala, že sa mi bolesť prenáša po celej hornej a dolnej sánke, tak mi skúšal studené a najviac ma bolela tá dolná 5 a tak mi ju znovu vyvr´tal a dal kalciovú vložku, lenže ani po týždni bolesť neprestala a stále sa prenáša po horných aj dolných zuboch a ja už neviem, ktorý zub ma bolí, lebo pri jedení ma zuby nebolia, iba fakt v kĺude a v noci a na studené. užívam ibalgin a aj valetol to na 5 hodín pomôže, ale potom tá bolesť zas príde. ja už neviem či mám bolestivé zuby alebo nejaký zápal.zubár mi pred 4 dňami povedal, že tiež nevie, ktorý to je lebo rengen mu nič neukazuje a vytrhaním nesprávnych nervov ma nechce poškodiť.tiež mi skúšal klepať po zuboch ale takto ma neboleli a keď mi skúšal tú studeenú vodičku tak ma boleli tá 5 dole a 3 zuby hore.prosím poraďte mi, čo to mám za bolesť zubov?ďakujem.

mate59

rana po vytrhnutí zuba sa hojí do úplna niekoľko mesiacov.Ak bola extrakcia komplikovaná,mohol ranu zošiť a po 10 dňoch vybrať stehy.Ďasno by sa pekne zrástlo.Stojí za zváženie,aby bol stratený zub nahradený vhodným spôsobom - najvhodnejšie implantátom.

weno

prosim vas ,,pred troma tyzdnami som bol u zubarky trhala mi zub prebehlo to bez nejakych potiazach,ale stale sa mi nezahojil co to moze byt ,,prosim,,pomozte DAKUJEM.

kanny

ludia nikdy nedavajte trhat zub ked mate opuchnute lice alebo mate zapal ja som dala a teraz trpim. moj zubar mi teraz sterilizuje na vlastne naklady a este chodim aj na pohotovost. neprajem to nikomu

Jonny R

Ludia, ale ked mate silne bolesti a niesu stomatologickeho povodu, tak zubar vam nepomoze. To musite navstivit psychiatra. A ten vas uz posle do nejakej tej ambulancie kde sa zaoberaju bolestami tvare a sanky.............nestomatologickeho povodu.
Jasneee??? ludia
V inom pripade vam uz pomoze jedine doktor HAUS.

Vas Jonny Rambo