cystická fybróza

Príspevok v téme: cystická fybróza
laila

dobrý den!mam podozrenie na cysticku fybrozu,robili mi potne testy a trikrat mi vysli dost vysoke vysledky,tak som bola na krvnych genetickych testoch a uz asi 3 mesiace cakam na vysledky.Teraz uz asi tretí tyzden dost kaslem,stale citim aka som strasne zahlienena a normalne vykaslem hrudky hnisu,je to normalne,alebo sa mam bat najhorsieho-pozitivnych vysledkov?

RNG

To naozaj potrebujes doplnky, ved kojenie rabuje matku nemilosrdne, a ked nevies viacej zjest, znici to tvoje telo. Daj na moje rady, prosim, lebo si permanentne znicis kostru, imunitny system atd. AQni pre babetko to nie je dobre

kvaki

RND:ja aj som hladná, ale keď už začnem jesť mám pocit, že mám žalúdok malý ako orech a tvrdý a že sa doŇho nič nezmestí,ale zasa, keď stále po troške niečo nezobkám, mám kolabsové stavy.Sú aj dni, kedy tieto pocity ustúpia a vtedy zjem všetko, čo vidím,ale nepriberiem ani gram.Lekárka povedala,aby som prestala kojiť, že sa to upraví,ale po mesiaci mám ešte kilo dolu.Skúsim si niečo z toho pozháňať a uvidím,snívam ešte tak o 5-8kg...možno sa mi to raz podarí.vďaka

RNG

Kvaki, si podvyzivena hrozne. To je dovod tvojich problemov.
Odporucil by som ti nieco urobit s travenim-asi mas malo kyseliny a enzymov, preto nevies vytazit z potravin dost mineralov a aminokyselin. Dobra zmes enzymov a/alebo betainHCl by ti pomohla vytazit z jedla viac.
Da sa to dodat aj v koncentrovanej forme doplnkami, napr mineraly na kosti, zmes esencialnych olejov(rybaci, lanovy borakovy3-6 gramov) extra vitamin B ,narazova davka je stress-B, zlepsi dusevny stav aj prida chut do jedla. Pripadne brat kratko nejaky proteinovy(bielkovinny) koncentrat(whey=srvatka z mlieka, 20 gramov koncentratu denne, sojovym by som sa ciastocne vyhybal, lebo ovplyvnuju hormony)

colina

RNG máš výborné príspevky.Toto forum sa volá pretože sa pripravuje konferencia CF kde má prístup každý kdo cíti potrebu zúčastniť a dozvedieť sa viac a aj doktori ktorí prednašajú o CF.
www.zdravie.sk nám vyšla otvorene na zverejnenie pozvánky a znovu im musim poďakovať. Prihlásiť sa dá cez pozvánky ktoré koujú po slovensku a cez internet www.cfkonferencia.sk

colina

laila potrebujem vedieť viac info aké problémi máš? koľko rokov? aké vyšetrenia ti robili a aké sú výsledky? prečo si myslíš že máš CF? Genetické vyšetrenie ti nemusí hneď ukázať CF pretože je 1400mutaci ale vyšetruje sa len 40.

kvaki

Pestujem lubovník-hypericum, ale mám pocit, že toto je len ozdobný ker, kvitne žltými kvetmi, ten bodkovaný bude určite niečo iné s identickým názvom, medovku si pestujem tiež sama,má ešte šalviu,levanduľu a dostala som od kamarátky pľúcnik lekársky-to je taká bodkovaná vecička, lenže ja sa bojím nejako experimentovať s bylinkami, veď ani neviem správne pomery, ako ich užívať.ale našla som na nete nejaký herbár, alebo lekáreň prírody, tam sa nejaké zmesi opisujú...nikdy nemám čas si k tomu sadnúť...pestujem ich hlavne preto, že nádherne voňajú,ale aj pohľad na ne mi dodáva energiu, teraz keď sú mnohé rozkvitnuté a sú ich plné záhony.Inak sa trápim so 62 stupňovou -hnusnou-esovitou skoliózou,seboroickou dermatitídou, k tomu sa mi neustále vracia helikobakter ľavé rameno ma bolí tak, že ho vlastne ani nepoužívam a mám zúfalých 45 kg pri 163 výške, čiže som ako chodiaca mátoha.Pred mesiacom som po dvoch rokoch prestala kojiť a po dvoch štvorkilových pôrodoch som vyžmýkaná ako citrón.Mne by asi bodlo "utiecť" na chvíľku od detí a kolobehu, ľahnúť si dakde v kúpeľoch a dva mesiace výdatne spať, začať sa učiť normálne jesť a urobiť si čas len pre seba....to je ale nemožné a tak klin vybijem klinom a v septembri nastupujem na ďalšiu vysokú školu a popri tom budem ďalej obletovať, taxíkovať a skákať len okolo mojich dvoch synov....Možno sa prestanem báť čarovať s bylinkami a namiešam si nejaký fajn kokteil,veď hádam sa neotrávim..ha ha

kvaki

...chceš povedať ,že máš 60 rokov???Neverím.Ale je super, že nám dávaš všetkým silu a krásny príklad ako naložiť s voľným časom.Myslím nesedieť na posteli a lamentovať, že život je taký a hentaký.Ja mám 30 a moderné civilizačné choroby ma kmášu každá z inej strany.Preto tá únava, vyčerpanosť a málo energie.Tak si idem spraviť medovkový čaj,nech mám aspoň niečo ukľudňujúce do tela...klobúk dolu pred tebou

RNG

Vies, to robi ten vek. Dosial som zbieral(vyse 60 rokov) a este som nie vo faze stracania.
To je aj kvoli roznym doplnkom, ktore mi udrzuju ciste a pruzne cievy, takze mam cirkulaciu v mozgu zachovanu.